Відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Івано-Франківській області від 30 березня 2022 року №10 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Івано-Франківської області в 2022 році» на території області заборонено любительське рибальство, добування водних біоресурсів на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів у водних об’єктах з природним відтворенням в наступних межах і у такі терміни:
- в р.Дністер з усіма протоками та водосховищами – з 11 квітня по 20 червня;
- в р.Прут з усіма притоками – з 11 квітня по 30 травня;
- в придаткових системах водойм (протоки, гирла, озера та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) – з 11 квітня по 10 липня.
Термін закінчення заборони на лов (добування) раків у період виношування ікри, личинок, першої линьки у 2022 році – 30 червня.
Як виняток, рибалкам-любителям у весняно-літній нерестовий період 2022 року надано право обмеженого вилову риб однією вудкою (поплавцевою або донною) з одним гачком та одним спінінгом з блешнею в світлу пору доби, дотримуючись визначених Правилами любительського і спортивного рибальства норм вилову риб, лише з берега на ділянках водойм, визначених у додатку №1 до вищезгаданого наказу (додається).
Сьогодні керівництво Городенківської громади провело важливу зустріч із представниками агрокомпанії “Контінентал Фармерз Груп”, одного з найбільших платників податків у нашій громаді.
На запрошення заступника керівника кластера “Галич” Івана Андрусяка делегація Городенківської міської ради на чолі з міським головою Богданом Кобилянським відвідала виробничу базу компанії в селі Росохач.
У зустрічі також взяли участь заступник міського голови Тарас Колісник, начальниця відділу інформаційної роботи та комунікації з громадськістю Зоряна Заячківська та старости Росохацького старостинського округу Галина Мельничук, Слобідського старостинського округу Мирослава Пінкевич, Сороківського — Ярослав Кушнірук, Острівецького - Михайло Юрчишин та Незвиського — Іван Андрухович.
Гості мали можливість оглянути автопарк сільськогосподарської техніки та обговорити виробничі процеси з керівником блоку “Городенка” Ігорем Лесюком.
Під час офіційної частини зустрічі заступник керівника кластера Іван Андрусяк розповів про діяльність компанії “Контінентал” у нашій громаді, її внесок у місцеву економіку, а також про сплату податків і зборів.
Варто зазначити, що у 2024 році до бюджету Городенківської громади компанія спрямувала понад 10 мільйонів гривень, що є значним внеском у розвиток територіальної громади.
Окрім того, “Контінентал” активно підтримує соціальні ініціативи. Як розповів старший менеджер зі зв’язків із громадськістю Ігор Метенька, минулого року компанія спрямувала 682 916 гривень на реалізацію різноманітних соцпроєктів у населених пунктах громади.
Зустріч засвідчила ефективну співпрацю між громадою та відповідальним бізнесом. Спільними зусиллями ми розвиваємо інфраструктуру, підтримуємо соціальні ініціативи та працюємо над покращенням життя мешканців громади.
Дякуємо “Контінентал Фармерз Груп” за плідну співпрацю!
Разом працюємо на розвиток нашої громади!
ПРЕЗЕНТАЦІЯ агрокомпанії “Контінентал Фармерз Груп”
Повідомляємо, що 3 лютого 2025 року розпочнеться прийом заявок на спеціальні бюджетні дотації для утримання поголів'я корів, кіз та/або овець. Подати заявку можна через Державний аграрний реєстр.
Спеціальна бюджетна дотація відповідно надаватиметься:
7 000 грн на голову – для тих, хто має у власності від 3 до 100 корів усіх напрямів продуктивності;
2 000 грн на голову – для тих, хто утримує маточне поголів’я кіз та/або овець від 5 до 500 голів.
Важливо: у 2025 році право на дотацію мають лише ті, хто не отримував її у 2024-му. Для отримувачів 2024 року в Державному аграрному реєстрі зазначені напрями будуть не активні.
Довідково.
Підтримка надається відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 року № 918.
З 20 серпня 2024 року в ДАР буде поновлено прийом заявок на отримання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності.
Субсидія, розміром 4000 грн на 1 га, доступна виробникам сільськогосподарської продукції, які мають у власності або користуванні до 120 га земель сільськогосппризначення.
Довідково. Підтримка надається відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 року № 918.
З 15 серпня 2024 року розпочнеться прийом заявок на бюджетну допомогу за напрямом «Державна підтримка сільськогосподарських товаровиробників, які використовують меліоровані землі та організацій водокористувачів».
Бюджетна дотація надаватиметься:
• сільгосптоваровиробникам за проведення робіт з реконструкції та/або нового будівництва меліоративних систем, здійснених відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації, у розмірі до
50 відсотків вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), але не більш як 26 500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь на яких здійснюється гідротехнічна меліорація без урахування вартості дощувальних машин, за прийняті в експлуатацію меліоративні системи у період з 1 листопада
2023 року по 31 жовтня 2024 року;
• організаціям водокористувачів для відновлення, реконструкції, модернізації, капітального ремонту насосних станцій, які прийняті в експлуатацію у період з 1 листопада 2023 року по 31 жовтня 2024 року після відповідних робіт, передбачених проектною документацією у розмірі до
50 відсотків вартості витрат.
Прийом заявок від сільгосптоваровиробників відбуватиметься через Державний аграрний реєстр до 31 жовтня 2024 року.
Організації водокористувачів подають заявку та документи до неї в паперовій формі до Мінагрополітики до 31 жовтня 2024 року. Поштова адреса: вул. Хрещатик, 24, м.Київ, 01001
Довідково. Підтримка надається відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2021 № 1070 (зі змінами).
Департамент агропромислового розвитку інформує, що 04 липня 2024 року вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 28 червня 2024 року № 765, яка дає старт роботі нових компонентів Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства (еРиба) – «Е-
Договір», «Е-Дозвіл», «Е-Бирка», «Е-журнал обліку суб’єкта рибного господарства», «Ліміти та квоти», «Довідники», які покликані суттєво спростити ведення рибного бізнесу та оптимізувати процес отримання послуг у сфері рибного господарства.
Відтепер суб’єкти рибного господарства зможуть в електронній формі:
укладати договори на право спеціального використання водних
біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах);
отримати послуги, пов'язані з одержанням дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) (для здійснення промислового рибальства) онлайн;
вести журнали обліку рибогосподарської діяльності та оформити квитанції обліку добутих (виловлених) водних біоресурсів;
оформити акти прийому-передачі бирок для маркування знарядь лову та подати повідомлення про втрату бирки онлайн.
З появою нових електронних сервісів в еРиба, процес отримання послуг у сфері рибного господарства стане більш прозорим, зручним та швидким. Це полегшить життя підприємцям, адже їм більше не доведеться витрачати час на
збирання паперових документів та особисті візити до державних органів.
Зробіть крок до прозорого та ефективного управління рибним
господарством України, скориставшись послугами системи.
Покроковий механізм по роботі з новим компонентом еРиба можна переглянути за посиланням https://readymag.website/u3496083187/4839398/
Отримати консультативну та технічну підтримку щодо роботи з
Системою можна, зателефонувавши або надіславши запит через месенджери Viber і Telegram на номер: (099) 458-37-18 чи відправивши лист електронну
пошту:efish@darg.gov.ua