A A A K K K
для людей із порушенням зору
Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Cлужба у справах дітей

 

  

  

 

 

 

 

 

   

 

 

Святий Миколай іде до дітей.🎁
🧙‍♂️ День Святого Миколая є одним з найулюбленіших усіма дітьми свят. Адже, окрім подарунків, він приносить в кожну оселю радість, надію та любов.
🎁 Вже стало гарною традицією проводити святкові заходи для дітей,які потребують особливої уваги від нас дорослих – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
🧙‍♂️ Саме тому, сьогодні, 15 грудня, напередодні свята Миколая працівниками Служби у справах дітей міської ради організовано святковий захід для дітей вище згаданих категорій.
🎁На свято завітали отці-декани Ігор Левицький та Богдан Мороз, які уділили Боже благословення діткам та грошову допомогу.
🧙‍♂️ Із привітальним словом виступив перший заступник міського голови Андрій Цюмпала.
🎁 Святковий стіл для діток організувала родина Наталії Угрин .
🧙‍♂️ Святий Миколай побажав всім миру, родинного тепла, вручив подарунки та солодкі гостинці.
🎁 Дуже приємно, що в такий складний час, є люди, яким небайдужа доля дітей, що спільними зусиллями змогли принести малечі радість.
🧙‍♂️🎁Висловлюємо подяку всім, хто організував для діток свято. Немає нічого приємнішого, як посмішки на дитячих обличчях. Цього року дітки ще раз переконались, що дива трапляються!

 

Великдень – одне з найбільших християнських свят. У цей день кожна родина збирається за святковим столом. На жаль цього року кожна сім’я зустрічає світле свято Воскресіння Христового в нових реаліях сьогодення. Однак, щоб атмосферу свята відчули у кожній домівці Службою у справах дітей за сприяння Городенківської міської ради вручено продуктові набори до великоднього кошика, а також солодощі дітям, які перебувають під опікою Служби.

 

20 листопада цього року відзначається 30-та річниця Конвенції Організації Об’єднаних Націй про права дитини. Це перший і основний правовий документ, який отримав найбільш широке міжнародне визнання серед усіх документів з прав людини, і визначає весь спектр прав дитини.

Проблема дитинства є головною проблемою в усьому світі, бо діти – наше майбутнє. Діти – це не маленькі дорослі із маленькими правами, а - повноправні члени суспільства, які мають, окрім багатьох прав дорослих і свої особливі права – права на гру, на сімейне виховання, на спілкування з однолітками.

З нагоди цієї визначної дати 18.11.2021 року Службою у справах дітей Городенківської міської ради проведено Круглий стіл з суб’єктами роботи з дітьми. Учасники круглого столу обговорили проблеми захисту прав дітей в Україні та в громаді, виконання Конвенції ООН про права дитини, шляхи удосконалення інформаційно-просвітницької роботи на локальному рівні з метою активізації громади до діяльності на захист прав дітей.

19.10.2021 року за сприяння учасників КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» Городенківської міської ради спільно з Городенківською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості проведено конкурс малюнків на тему: «Країна моїх прав». Учасники конкурсу отримали солодкі подарунки.

«Засідання Комісії з питань захисту прав дитини»

 

18.11.2021 року відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 8 питань.

Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях.

Із розглянутих справ:

- питання про охорону майна малолітньої дитини;

- про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах;

- 2 питання про визначення місця проживання дітей;

- питання про надання повної цивільної дієздатності;

- питання про позбавлення батьківських прав батька стосовно малолітньої доньки;

- 2 питання про встановлення опіки над дітьми позбавленими батьківського піклування.

 

 

   

08.09.2021 року відбулось позачергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради на якому розглянувши матеріали справи, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення про держану реєстрацію народження покинутої дитини та рішення щодо її подальшого влаштування.

 

 

«Засідання Комісії з питань захисту прав дитини»

 

23.09.2021 року відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 14 питань.

Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях.

Із розглянутих справ:

- питання про охорону майна неповнолітніх дітей;

- питання про позбавлення батька батьківських прав стосовно малолітньої дочки;

- 2 питання про відрахування дітей з числа студентів;

- про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах;

- питання про зняття з соціального супроводу сімей, які опинились у складних життєвих обставинах;

- 8 питань щодо захисту прав та інтересів неповнолітніх та малолітніх дітей.

 

 

Робоча зустріч щодо функціонування дитячого будинку сімейного типу

Сьогодні міським головою Богданом Кобилянським спільно з заступником начальника служби у справах дітей Івано-Франківської облдержадміністрації Віталією Попович, начальником служби у справах дітей Городенківської міської ради Андрієм Цюмпалою та директором комунального підприємства «Городенка-житлосервіс» Василем Чупруном, проведено робочу зустріч на території Городенківської громади щодо функціонування дитячого будинку сімейного типу. Дано доручення щодо приведення будинку протягом червня-липня в належний стан. Заплановано відкриття дитячого будинку сімейного типу на початку липня та влаштування 5 дітей в даний будинок які на даний момент перебувають в закладах тимчасового перебування.

 

ДІТИ – ЦЕ НАШЕ МАЙБУТНЄ, НАШ СЕНС ЖИТТЯ І ЩАСТЯ

Щороку, 1 червня, в Україні відзначається свято маленьких громадян нашої країни –Міжнародний день захисту дітей.

01 червня 2021 року діти і дорослі, жителі й гості Городенківської громади завітали на свято «Чарівна країна дитинства», яке відзначили з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей

Уже традиційно захід розпочався із спільної молитвиотців деканівІгоря Левицького та Богдана Мороза.Отці, в свою чергу, поблагословили святкове дійство і окропили всіх присутніх свяченою водою.

У цей день відвідав свято і міський головаБогдан Кобилянський, який привітав усіх малят та дорослих зі святом.

Близько600дітей взяли участь у проведенні свята та побували в країні щасливого дитинства.

Аби маленькі учасники були задоволені та отримали незабутні враження, організатори свята створили усі умови задля проявлення творчих здібностей і вмінь кожної дитини. Програма заходів була настільки різноманітною, що локації охопили всю центральну площу міста. На гала концерті «Веселка дитячих талантів» виступили творчі дитячі колективи, локація  «Дерево добра - долоньками єднаймось» об’єднала дітей для створення різнокольорової веселки, біля локація «Веселі малюки» наймолодші учасники свята розважались різноманітними конкурсами та розважальними заходами. Біля локації «Умілі рученята» проводились майстер-класи, також дітки малювали на асфальтіфейс-арт «Даруй посмішку», на спортивній локації проводились спортивні ігри та змагання. Також залюбки малеча каталась на веселому тракторці. На локації «Майстерня професій» діти ознайомлювались із професіями медичних працівників, поліції та пожежно-рятувальної служби.

Городенківською філією Івано-Франківської області центру зайнятості проведено інтерактивний захід «Калейдоскоп професій», де фахівці презентували послуги служби зайнятості для школярів, ознайомили з формулою вибору професій, презентували онлайн-платформи з тестами, загадками, ребусами, кросвордами. За допомогою тестування діти визначались з майбутньою професією.

Завдяки сприянню кафе – «Фреш» та студії декору «Аеростиль» організовано локацію «Бульбашкова країна» де дітки розважалися мильними бульбашками,організовано чудові фотозони, наймолодші учасники свята отримали різнобарвні кульки, бажаючим зроблений «BodyArt» (аквагрим). Дітки поласували смачним морозивом.

Місто в цей день цілком належало дітям.

Діти стали переможцями в різноманітних конкурсах і одержали солодощі та подарунки завдяки підтримці власникам магазинів «Капітошка», «Сузір’я».

Організацію належного громадського порядку та медичного обслуговування під час святкування забезпечили поліцейські відділення №2 Коломийського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області та медичні працівники КП Городенківськогонекомерційного центру первинної медичної допомоги.

 

31.05.2021 року відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 9 питань.

Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях.

Із розглянутих справ:

- 2 питання про визначення місця проживання малолітніх дітей;

- 3 питання про охорону майна неповнолітніх дітей;

- питання про взяття під соціальний супровід сім'ї;

- питання про підтвердження місця проживання малолітньої дитини;

- питання про позбавлення батька батьківських прав стосовно малолітньої доньки;

- питання про усунення перешкод батькові у вихованні та спілкуванні з малолітнім сином.

«Засідання оргкомітету по відзначенню Міжнародного Дня захисту дітей»

21.05.2021 року з ініціативи Служби у справах дітей Городенківської міської ради, під головуванням керуючого справами міської ради ГалиниДідич, відбулось засідання організаційного комітету з питань організації та урочистого відзначення Міжнародного Дня захисту дітей на території громади.

В засіданні взяли участь: представники структурних підрозділів міської ради.

В ході засідання було вирішено, що урочисте святкування Дня захисту дітей відбудеться 01 червня 2021 року, під час якого буде проведено:

- урочиста частина відкриття свята;

- виступи творчих дитячих колективів;

- дитячі ігри та конкурси;

- конкурс дитячих малюнків на асфальті;

- майстер-класи з декоративно-прикладної творчості;

- спортивні ігри та змагання;

-майстерня професій за участі медицини, поліції та пожежно-рятувальної служби.

До участі в святкуванні планується залучити вихованців дитячих садочків та учнів шкіл. Активні учасники свята будуть відзначені солодощами та призами.

Свято розпочнеться 01 червня о 10 годині дня на площі Незалежності.

18.05.2021 року відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 9 питань.

Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по семи питаннях; розгляд двох питань перенесено на чергове засідання комісії у зв’язку з необхідністю надання особистих пояснень сторонами по справах.

Із розглянутих справ:

- питання щодо визначення місця проживання малолітніх дітей;

- 2 питання про охорону майна неповнолітніх дітей;

- питання щодо соціального супроводу сім'ї;

- затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах;

- 2 питання щодо захисту прав та інтересів малолітніх дітей.

21.04.2021 року відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 9 питань.

Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях.

Із розглянутих справ:

- 2 питання щодо визначення місця проживання малолітніх дітей;

- питання про охорону майна неповнолітніх дітей;

- питання щодо влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування у прийомну сім'ю;

- 3 питання щодо соціального супроводу сімей;

- питання щодо позбавлення батьківських прав батьків стосовно їхніх малолітніх дітей;

- затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

 

 

«Засідання Комісії з питань захисту прав дитини»

30.03.2021 року відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 9 питань.

Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях.

Із розглянутих справ:

- питання щодо визначення місця проживання малолітніх дітей;

- 2 питання про охорону майна неповнолітніх дітей;

- 2 питання щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на повне державне забезпечення;

- 1 питання про забезпечення функціонування прийомної сім’ї на території Городенківської міської ради;

- питання щодо соціального супроводу сімей;

- питання про надання дозволу на проходження навчання кандидатам у батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу;

- затвердження складу міждисциплінарної команди для організації соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

«Засідання Комісії з питань захисту прав дитини»

09.03.2021 року відбулось перше засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 6 питань.

Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях.

Із розглянутих справ:

- 4 питання щодо визначення місця проживання дитини;

- 1 питання про охорону майна неповнолітніх дітей;

- 1 питання щодо доцільності позбавлення батька батьківських прав стосовно малолітньої дитини.

 

 

Відкриття дитячого майданчика

Сьогодні у міському парку відбулося відкриття дитячого майданчика, який місту подарували благодійні організації СОС Дитячі Містечка Україна та Terra des hommes. Пропонуємо вашій увазі фотозвіт із цього радісного, сповненого дитячого сміху, заходу.  

08:09 12.10.2023

Допомога дітям із потребуючих сімей

Напередодні початку навчального року в Городенці надали допомогу дітям із потребуючих сімей. Сьогодні в церкві Успіння Пресвятої Богородиці перший заступник міського голови Андрій Цюмпала та отець-декан Ігор Левицький видали необхідне шкільне спорядження дітям із незахищених верств населення, які мешкають на території нашої громади. Першокласники отримали рюкзачки із шкільним приладдям, інші школярі отримали пакунки із канцелярією необхідні в новому навчальному році. Благодійна акція стала можливою завдяки співпраці та співфінансуванні Городенківської міської ради, Служби у справах дітей та Карітас Городенка, які долучилися до акції "Шкільний портфелик" від Карітас Коломия у нашій громаді.

15:05 25.08.2023

Шкільне приладдя для дітей полеглих Героїв

Останні літні дні добігають кінця, невдовзі вересень покличе учнів за парти. До школи скоро підуть і діти полеглих Героїв, які поклали життя за волю та Незалежність України. Перший заступник міського голови Андрій Цюмпала, начальниця Служби у справах дітей Оксана Боднарчук та отець-декан Ігор Левицький вручили дітям загиблих воїнів подарунки. Рюкзачки з канцелярією отримали двоє першачків, ще шестеро школярів отримали пакунки з шкільним приладдям, яке стане у нагоді в новому навчальному році. Канцелярія та шкільне приладдя придбані коштом міської ради.  

15:22 23.08.2023

«Засідання Комісії з питань захисту прав дитини»

25.05.2023 року відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 7 питань. Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях. Із розглянутих справ: - 3 питання про позбавлення батьків батьківських прав стосовно неповнолітніх дітей; - питання про визначення місця проживання малолітньої дитини; - про охорону майна малолітньої дитини; - питання про встановлення порядку участі батькові у вихованні та спілкуванні з малолітнім сином; - про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.  

15:10 25.05.2023

Засідання оргкомітету з питань організації та відзначення Міжнародного Дня захисту дітей

Сьогодні, з ініціативи Служби у справах дітей Городенківської міської ради, під головуванням першого заступника міського голови Андрія Цюмпали, відбулося засідання оргкомітету з питань організації та відзначення Міжнародного Дня захисту дітей на території громади. В засіданні взяли участь: представники відділів та структурних підрозділів міської ради. В ході засідання вирішено відзначити День захисту дітей 1 червня 2023 року, під час якого заплановано: відкриття заходу; вручення сертифікатів переможцям всеукраїнських конкурсів та олімпіад; виступи творчих дитячих колективів; дитячі ігри, конкурси, вікторини, виставки дитячих малюнків та робіт; малюнок на асфальті на тему «Буде мир і будем ми»; майстер-класи з різних видів мистецтва та спорту; спортивні ігри та змагання; дитячий аквагрим; лялькова вистава; майстерня професій за участі медицини, поліції та пожежно-рятувальної служби; а також святкова фотозона, ярмарка смаколиків, веселий тракторець, флешмоб, дитячі атракціони. До участі в святкуванні планується залучити вихованців дитячих садочків та учнів шкіл та ліцею. Активні учасники свята будуть відзначені солодощами та подарунками. Свято розпочнеться 1 червня о 10:00 годині дня на майдані Незалежності в Городенці.  

14:44 12.05.2023

Шукаємо кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі

Шукаємо кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі Родина – яке близьке та зрозуміле для нас слово. Ми з дитинства відчуваємо материнську ніжність та тепло, батьківську допомогу та мудре слово. Коли дитина оточена любов’ю, відчуває сердечне тепло і турботу батьків, на світ дивиться радісними очима – у неї щасливе дитинство. Та є малюки, які позбавлені цього почуття і зростають без атмосфери любові, родинного затишку. І кожна така дитина чекає, що одного дня добрі, лагідні люди заберуть її у свою сім’ю… Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає все актуальнішою та болючішою темою, але завдяки політиці нашої держави, пріоритети надаються не збільшенню кількості інтернатних закладів, а розвитку сімейних форм виховання дітей: усиновленню, опіці/піклуванню, створенню прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. На даний час на території Городенківської територіальної громади функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому проживає і виховується 7 дітей-вихованців, та 1 прийомна сім'я, в якій проживає та виховується 1 прийомна дитина та 1 особа з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Що ж таке прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу? Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування для забезпечення сімейним вихованням та спільним проживанням. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 дітей, враховуючи рідних дітей. Прийомні батьки, батьки-вихователі є законними представниками прийомних дітей на підприємствах, в установах та організаціях, несуть персональну відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток прийомних дітей, дітей-вихованців. Фінансування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу здійснюється за рахунок державного бюджету. Прийомним батькам, батькам-вихователям щомісяця виділяються кошти на харчування прийомних дітей, придбання для них одягу, взуття, м’якого інвентарю, лікарських засобів, предметів особистої гігієни, іграшок, книжок тощо. З 1 січня 2020 року в Україні збільшено виплати для сімейних форм виховання дітей. Так згідно з постановою Кабінету Міністрів, із 1 січня 2020 року підвищено розміри державної соціальної допомоги з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. Це зроблено з метою підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях, у дитячих будинках сімейного типу. Крім того підвищився розмір грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам: із 70% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку за кожного дитину-вихованця та кожну прийомну дитину, до 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину. Після збору та подачі всіх необхідних документів кандидати в прийомні батьки/батьки-вихователі проходять навчання на базі обласного центру соціальних служб. Найбільш сприятливий прогноз хорошого функціонування прийомної сім`ї буває у випадках, коли батьки беруть дитину, тому що хочуть її любити, піклуватися про неї, дати їй сім`ю, підготувати її до дорослого життя. Якщо у Вас саме такі мотиви, то завдяки Вам може з`явитися прийомна сім`я, здатна замінити дитині втрачену біологічну сім`ю. Якщо Ви можете подарувати дитині тепло материнських рук, лагідну посмішку та надійне татове плече, прийміть дитину у свою родину. Якщо Ваше серце наповнює любов до дітей та бажаєте, щоб Ваш дім наповнився дитячим щебетом, маєте бажання взяти у свій дім на виховання та спільне проживання дитину-сироту або ж дитину, позбавлену батьківського піклування, дарувати їй свою батьківську любов та турботу, створити прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, за детальнішоюінформацією звертайтеся до Служби у справах дітей Городенківської міської ради за адресою: вул. Тараса Шевченка, 77 м. Городенка.  

15:32 26.04.2023

Майтер-клас з виготовлення писанки

    Вже зовсім скоро Великдень!    Це свято символізує перемогу життя над смертю та воскресіння Ісуса Христа з мертвих. Одним з найголовніших атрибутів Великодня є писанка. Працівники Городенківського центру дитячої та юнацької творчості та служби у справах дітей організували для дітей майтер-клас з виготовлення писанки, опановуючи техніку декупаж.    Кожен майстер-клас у Городенківському ЦДЮТ– це завжди гарний настрій, безліч позитивних вражень та нових знань!    Методисти центру ознайомили дітей із весняними прикметами та першими провісниками весни, спонукали діток до сумлінного виконання завдання. Особливістю стало те, що під час заняття діти активно спілкувалися та допомагали один одному. Всі учасники майстер-класу поробки робили вперше, але вони проявляли стільки сумління та творчого експериментування, що результат вразив .    Результатами творчих робіт були задоволені і діти і дорослі тому що вони не тільки оволоділи новими творчими навичками, а й цікаво провели дозвілля. По завершенні, діти ділилися враженнями від захоплюючого процесу.  

11:35 11.04.2023

«Засідання Комісії з питань захисту прав дитини»

  10.03.2023 року відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 10 питань. Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях.     Із розглянутих справ: - 4 питання про визначення місця проживання малолітніх дітей; - 2 питання про позбавлення батьків батьківських прав стосовно малолітніх дітей; - про встановлення опіки над неповнолітньою недієздатною дитиною; - про встановлення порядку участі батька у вихованні та спілкуванні з малолітнім сином; - про державну реєстрацію народження покинутої дитини; - про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.  

16:27 10.03.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень