A A A K K K
для людей із порушенням зору
Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Cлужба у справах дітей

Фото без опису   Фото без опису

Фото без опису   Фото без опису

Фото без опису   Фото без опису

 

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису 

Фото без опису  Фото без опису

 

Святий Миколай іде до дітей.🎁
🧙‍♂️ День Святого Миколая є одним з найулюбленіших усіма дітьми свят. Адже, окрім подарунків, він приносить в кожну оселю радість, надію та любов.
🎁 Вже стало гарною традицією проводити святкові заходи для дітей,які потребують особливої уваги від нас дорослих – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
🧙‍♂️ Саме тому, сьогодні, 15 грудня, напередодні свята Миколая працівниками Служби у справах дітей міської ради організовано святковий захід для дітей вище згаданих категорій.
🎁На свято завітали отці-декани Ігор Левицький та Богдан Мороз, які уділили Боже благословення діткам та грошову допомогу.
🧙‍♂️ Із привітальним словом виступив перший заступник міського голови Андрій Цюмпала.
🎁 Святковий стіл для діток організувала родина Наталії Угрин .
🧙‍♂️ Святий Миколай побажав всім миру, родинного тепла, вручив подарунки та солодкі гостинці.
🎁 Дуже приємно, що в такий складний час, є люди, яким небайдужа доля дітей, що спільними зусиллями змогли принести малечі радість.
🧙‍♂️🎁Висловлюємо подяку всім, хто організував для діток свято. Немає нічого приємнішого, як посмішки на дитячих обличчях. Цього року дітки ще раз переконались, що дива трапляються!

 

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Великдень – одне з найбільших християнських свят. У цей день кожна родина збирається за святковим столом. На жаль цього року кожна сім’я зустрічає світле свято Воскресіння Христового в нових реаліях сьогодення. Однак, щоб атмосферу свята відчули у кожній домівці Службою у справах дітей за сприяння Городенківської міської ради вручено продуктові набори до великоднього кошика, а також солодощі дітям, які перебувають під опікою Служби.

 

Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Фото без описуФото без опису

20 листопада цього року відзначається 30-та річниця Конвенції Організації Об’єднаних Націй про права дитини. Це перший і основний правовий документ, який отримав найбільш широке міжнародне визнання серед усіх документів з прав людини, і визначає весь спектр прав дитини.

Проблема дитинства є головною проблемою в усьому світі, бо діти – наше майбутнє. Діти – це не маленькі дорослі із маленькими правами, а - повноправні члени суспільства, які мають, окрім багатьох прав дорослих і свої особливі права – права на гру, на сімейне виховання, на спілкування з однолітками.

З нагоди цієї визначної дати 18.11.2021 року Службою у справах дітей Городенківської міської ради проведено Круглий стіл з суб’єктами роботи з дітьми. Учасники круглого столу обговорили проблеми захисту прав дітей в Україні та в громаді, виконання Конвенції ООН про права дитини, шляхи удосконалення інформаційно-просвітницької роботи на локальному рівні з метою активізації громади до діяльності на захист прав дітей.

19.10.2021 року за сприяння учасників КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» Городенківської міської ради спільно з Городенківською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості проведено конкурс малюнків на тему: «Країна моїх прав». Учасники конкурсу отримали солодкі подарунки.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису

«Засідання Комісії з питань захисту прав дитини»

 

18.11.2021 року відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 8 питань.

Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях.

Із розглянутих справ:

- питання про охорону майна малолітньої дитини;

- про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах;

- 2 питання про визначення місця проживання дітей;

- питання про надання повної цивільної дієздатності;

- питання про позбавлення батьківських прав батька стосовно малолітньої доньки;

- 2 питання про встановлення опіки над дітьми позбавленими батьківського піклування.

 

 

Фото без опису  Фото без опису  Фото без опису

08.09.2021 року відбулось позачергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради на якому розглянувши матеріали справи, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення про держану реєстрацію народження покинутої дитини та рішення щодо її подальшого влаштування.

 

Фото без опису Фото без опису

«Засідання Комісії з питань захисту прав дитини»

 

23.09.2021 року відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 14 питань.

Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях.

Із розглянутих справ:

- питання про охорону майна неповнолітніх дітей;

- питання про позбавлення батька батьківських прав стосовно малолітньої дочки;

- 2 питання про відрахування дітей з числа студентів;

- про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах;

- питання про зняття з соціального супроводу сімей, які опинились у складних життєвих обставинах;

- 8 питань щодо захисту прав та інтересів неповнолітніх та малолітніх дітей.

 

Фото без опису

Фото без опису

 

Робоча зустріч щодо функціонування дитячого будинку сімейного типу

Сьогодні міським головою Богданом Кобилянським спільно з заступником начальника служби у справах дітей Івано-Франківської облдержадміністрації Віталією Попович, начальником служби у справах дітей Городенківської міської ради Андрієм Цюмпалою та директором комунального підприємства «Городенка-житлосервіс» Василем Чупруном, проведено робочу зустріч на території Городенківської громади щодо функціонування дитячого будинку сімейного типу. Дано доручення щодо приведення будинку протягом червня-липня в належний стан. Заплановано відкриття дитячого будинку сімейного типу на початку липня та влаштування 5 дітей в даний будинок які на даний момент перебувають в закладах тимчасового перебування.

 

Фото без опису

Фото без опису

ДІТИ – ЦЕ НАШЕ МАЙБУТНЄ, НАШ СЕНС ЖИТТЯ І ЩАСТЯ

Щороку, 1 червня, в Україні відзначається свято маленьких громадян нашої країни –Міжнародний день захисту дітей.

01 червня 2021 року діти і дорослі, жителі й гості Городенківської громади завітали на свято «Чарівна країна дитинства», яке відзначили з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей

Уже традиційно захід розпочався із спільної молитвиотців деканівІгоря Левицького та Богдана Мороза.Отці, в свою чергу, поблагословили святкове дійство і окропили всіх присутніх свяченою водою.

У цей день відвідав свято і міський головаБогдан Кобилянський, який привітав усіх малят та дорослих зі святом.

Близько600дітей взяли участь у проведенні свята та побували в країні щасливого дитинства.

Аби маленькі учасники були задоволені та отримали незабутні враження, організатори свята створили усі умови задля проявлення творчих здібностей і вмінь кожної дитини. Програма заходів була настільки різноманітною, що локації охопили всю центральну площу міста. На гала концерті «Веселка дитячих талантів» виступили творчі дитячі колективи, локація  «Дерево добра - долоньками єднаймось» об’єднала дітей для створення різнокольорової веселки, біля локація «Веселі малюки» наймолодші учасники свята розважались різноманітними конкурсами та розважальними заходами. Біля локації «Умілі рученята» проводились майстер-класи, також дітки малювали на асфальтіфейс-арт «Даруй посмішку», на спортивній локації проводились спортивні ігри та змагання. Також залюбки малеча каталась на веселому тракторці. На локації «Майстерня професій» діти ознайомлювались із професіями медичних працівників, поліції та пожежно-рятувальної служби.

Городенківською філією Івано-Франківської області центру зайнятості проведено інтерактивний захід «Калейдоскоп професій», де фахівці презентували послуги служби зайнятості для школярів, ознайомили з формулою вибору професій, презентували онлайн-платформи з тестами, загадками, ребусами, кросвордами. За допомогою тестування діти визначались з майбутньою професією.

Завдяки сприянню кафе – «Фреш» та студії декору «Аеростиль» організовано локацію «Бульбашкова країна» де дітки розважалися мильними бульбашками,організовано чудові фотозони, наймолодші учасники свята отримали різнобарвні кульки, бажаючим зроблений «BodyArt» (аквагрим). Дітки поласували смачним морозивом.

Місто в цей день цілком належало дітям.

Діти стали переможцями в різноманітних конкурсах і одержали солодощі та подарунки завдяки підтримці власникам магазинів «Капітошка», «Сузір’я».

Організацію належного громадського порядку та медичного обслуговування під час святкування забезпечили поліцейські відділення №2 Коломийського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області та медичні працівники КП Городенківськогонекомерційного центру первинної медичної допомоги.

Фото без опису  Фото без опису

31.05.2021 року відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 9 питань.

Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях.

Із розглянутих справ:

- 2 питання про визначення місця проживання малолітніх дітей;

- 3 питання про охорону майна неповнолітніх дітей;

- питання про взяття під соціальний супровід сім'ї;

- питання про підтвердження місця проживання малолітньої дитини;

- питання про позбавлення батька батьківських прав стосовно малолітньої доньки;

- питання про усунення перешкод батькові у вихованні та спілкуванні з малолітнім сином.

Фото без опису

«Засідання оргкомітету по відзначенню Міжнародного Дня захисту дітей»

21.05.2021 року з ініціативи Служби у справах дітей Городенківської міської ради, під головуванням керуючого справами міської ради ГалиниДідич, відбулось засідання організаційного комітету з питань організації та урочистого відзначення Міжнародного Дня захисту дітей на території громади.

В засіданні взяли участь: представники структурних підрозділів міської ради.

В ході засідання було вирішено, що урочисте святкування Дня захисту дітей відбудеться 01 червня 2021 року, під час якого буде проведено:

- урочиста частина відкриття свята;

- виступи творчих дитячих колективів;

- дитячі ігри та конкурси;

- конкурс дитячих малюнків на асфальті;

- майстер-класи з декоративно-прикладної творчості;

- спортивні ігри та змагання;

-майстерня професій за участі медицини, поліції та пожежно-рятувальної служби.

До участі в святкуванні планується залучити вихованців дитячих садочків та учнів шкіл. Активні учасники свята будуть відзначені солодощами та призами.

Свято розпочнеться 01 червня о 10 годині дня на площі Незалежності.

Фото без опису

18.05.2021 року відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 9 питань.

Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по семи питаннях; розгляд двох питань перенесено на чергове засідання комісії у зв’язку з необхідністю надання особистих пояснень сторонами по справах.

Із розглянутих справ:

- питання щодо визначення місця проживання малолітніх дітей;

- 2 питання про охорону майна неповнолітніх дітей;

- питання щодо соціального супроводу сім'ї;

- затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах;

- 2 питання щодо захисту прав та інтересів малолітніх дітей.

Фото без опису

21.04.2021 року відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 9 питань.

Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях.

Із розглянутих справ:

- 2 питання щодо визначення місця проживання малолітніх дітей;

- питання про охорону майна неповнолітніх дітей;

- питання щодо влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування у прийомну сім'ю;

- 3 питання щодо соціального супроводу сімей;

- питання щодо позбавлення батьківських прав батьків стосовно їхніх малолітніх дітей;

- затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

 

Фото без опису

 

«Засідання Комісії з питань захисту прав дитини»

30.03.2021 року відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 9 питань.

Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях.

Із розглянутих справ:

- питання щодо визначення місця проживання малолітніх дітей;

- 2 питання про охорону майна неповнолітніх дітей;

- 2 питання щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на повне державне забезпечення;

- 1 питання про забезпечення функціонування прийомної сім’ї на території Городенківської міської ради;

- питання щодо соціального супроводу сімей;

- питання про надання дозволу на проходження навчання кандидатам у батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу;

- затвердження складу міждисциплінарної команди для організації соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Фото без опису

«Засідання Комісії з питань захисту прав дитини»

09.03.2021 року відбулось перше засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 6 питань.

Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях.

Із розглянутих справ:

- 4 питання щодо визначення місця проживання дитини;

- 1 питання про охорону майна неповнолітніх дітей;

- 1 питання щодо доцільності позбавлення батька батьківських прав стосовно малолітньої дитини.

 

 

«Засідання Комісії з питань захисту прав дитини»

Сьогодні відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 4 питання. Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях. Із розглянутих справ: - про визначення місця проживання малолітньої дитини; - про охорону майна малолітньої дитини; - про встановлення порядку участі батькові у вихованні та спілкуванні з малолітньою дитиною; - про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.  

15:29 27.03.2024

«Засідання Комісії з питань захисту прав дитини»

16.01.2024 року відбулось засідання Комісії з питань захисту прав дитини Городенківської міської ради, на розгляд якого винесено 11 питань. Розглянувши всі матеріали справ, заслухавши сторони по справах та учасників засідання, члени комісії, шляхом голосування, прийняли рішення по всіх питаннях. Із розглянутих справ: - 5 питань про позбавлення батьків батьківських прав стосовно неповнолітніх дітей; - 2 питання про надання статусу дитини постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів; - 2 питання про визначення місця проживання малолітніх дітей; - про встановлення порядку участі бабусі у вихованні та спілкуванні з малолітнім онуком; - про дотримання прав в прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу за 2023 рік.  

09:34 17.01.2024

Черговий тренінг в рамках проєкту "Право на сім'ю" від БО "СОС Дитячі містечка Україна"

Черговий тренінг в рамках проєкту "Право на сім'ю" від БО "СОС Дитячі містечка Україна"! 10-11 січня команда соціальних працівників та працівники служби у справах дітей Городенківської міської ради взяли участь у тренінгу на тему: "Забезпечення надійного базису: основа успішного піклування" в рамках реалізації проєкту "Право на сім'ю". Навчання проходило для фахівців, які працюють з сімейними формами виховання, вразливими сім'ями та дітьми. Дякуємо партнерам БО "СОС Дитячі містечка" та психотерапевту п. Оксані Холявка за змістовний та цікавий матеріал 2 -денного тренінгу.

17:07 15.01.2024

Звіт про роботу служби у справах дітей Городенківської міської ради за 2023 рік

Службою у справах дітей впродовж 2023 року основна увага спрямовувалась на безпеку, захист прав та інтересів дітей, а також додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, виїзду дітей за кордон, постановки їх на консульський облік; здійснення інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо безпеки дітей, підтримки сімей з дітьми та ін. Впродовж 2023 року проведено 16 засідань комісії з питань захисту прав та інтересів дітей громади, на яких розглянуто 116 питань та прийняті відповідні рішення. З ініціативи служби у справах дітей впродовж 2023 року прийнято 94 рішення виконавчого комітету Городенківської міської ради, які спрямовані на соціальний захист, забезпечення законних прав та інтересів дітей. Впродовж 2023 року працівники служби брали участь в судових засіданнях у справах щодо захисту прав та інтересів дітей: Городенківського районного суду, Коломийського міськрайонного суду, Івано-Франківського апеляційного та окружного адміністративного суду, були залучені до розгляду 47 судових справ. На початок 2023 року на первинному обліку служби у справах дітей Городенківської міської ради перебувало 60 дітей (6 дітей-сиріт, 54 дітей, позбавлених батьківського піклування). За 2023 рік взято на облік 5 дітей, що залишились без батьківського піклування. Дітям надано відповідний правовий статус та забезпечено влаштування в сімейні форми виховання: 4 дитини влаштовано під опіку/піклування родичів, 1 дитина влаштована в ПС Івано-Франківського району. Знято в 2023 році з відповідного обліку 12 дітей, з них: по досягненню повноліття - 6 , повернуто в рідну сім’ю -5 дітей, усиновлено – 1дитину. На кінець року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 53 дітей з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (5 дітей-сиріт, 48 дітей, позбавлених батьківського піклування), які влаштовані: - 35 дітей під опіку, піклування родичів; - 6 дітей влаштовані в прийомні сім’ї; - 3 дітей влаштовані в ДБСТ (2д.- м. Коломия, 1д. - м. Городенка); - 6 дітей перебуває на повному державному забезпеченні в Долинському обласному центрі соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім»; - 3 дітей влаштовані на повне державне забезпечення закладу системи МОН (ПТУ № 7 м. Калуш, Коршівський аграрний ліцей, Городенківський професійний ліцей). Загалом 83% дітей від загальної кількісті влаштовані в сімейні форми виховання. 17%, а це 9 дітей потребують влаштування в сім’ї О/П, ПС, ДБСТ. Протягом 2022-2023 року 18 дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку погоджено та надано дозвіл органу опіки та піклування для виїзду їх у супроводі опікунів, піклувальників та близьких родичів за межі території України. Станом на кінець року, за межами України, перебуває 8 дітей з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в супроводі законних представників, родичів (3 дитини-вихованці ПС м. Калуш, 5 дітей, що влаштовані під опіку/піклування). На території громади функціонує: - дитячий будинок сімейного типу де виховується 6 дітей з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та 1 рідна дитина; - 1 прийомна сім’я, в якій виховуються 1 дитина, позбавлена батьківського піклування та 1 особа з їх числа. У рамках проєкту «Створення умов для комфортного проживання у дитячому будинку сімейного типу у м. Городенка (впровадження енергоефективних заходів)» в 2023 році проведено роботи з заміни покрівлі в ДБСТ. Крім цього старі дерев’яні вікна замінені на сучасні, енергозберігаючі, встановлено відливи та підвіконня і зроблено відкоси на вікна. Даний проєкт є переможцем дванадцятого обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. За співфінансування коштів проєкту та міського бюджету в дитячому будинку покращено умови для комфортного проживання дітей та батьків-вихователів. Городенківська міська рада забезпечила співфінансування проекту в сумі 197 400 грн. В 2022 році в Городенківській територіальній громаді створено сім’ю патронатного вихователя, в якій з 11.08.2023 року перебуває на вихованні 1 дитина, що проживала в сім’ї, яка опинилась у складних життєвих обставинах. Службою у справах дітей ведеться облік та відповідна робота з дітьми, які виховуються в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах. Станом на кінець 2023 року на відповідному обліку перебуває 11 дітей. Впродовж року з обліку знято 27 дітей з 12 сімей, ситуація в яких налагодилась, або сжо мінімізовано, а взято 20 дітей з 10 сімей. Впродовж 2023 року зменшилась кількість повідомлень про вчинення домашнього насильства над дітьми як психологічного так і фізичного характеру. В 2022 році надійшло 9 повідомлень, з яких 4 не підтвердились. За 2023 рік надійшло 7 повідомлень (4 фізичних, 2 психологічних, 1 не підтвердилось). Всі вони взяті на облік дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, а їх сім’ї перебувають під соціальним супроводом. За 2023 рік службою у справах дітей Городенківської міської ради подано 5 позовних заяв до суду, 4 з яких задоволено, 1справа оскаржується в апеляційному суді. 1 справа перебуває на стадії розгляду. Впродовж 2023 року розглянуто заяви і надано статус дітей, що постраждали від воєнних дій 13 дітям (9 дітей загиблих військовослужбовців, 4 дитини – категорії ВПО). Впродовж року діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, що проживають в сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах, діти, батьки яких воюють, поранені, загиблі, залучались до участі у заходах, святкуваннях, концертах. Також дітям надавалась матеріальна та гуманітарна допомога в залежності від потреби: одягом, дитячим харчуванням, ліками, продуктами харчування, засобами гігієни, іграшками від міської ради, а також благодійних організацій, спонсорів та меценатів.    

16:46 15.01.2024

Подарунки для дітей, які втратили рідних на війні

З нагоди відзначення Дня Святого Миколая Івано-Франківською обласною державною (військовою) адміністрацією організований святковий захід для дітей, які втратили рідних на війні. У ТРЦ «Велес», діти наших полеглих воїнів, до дня Святого Миколая взяли участь у розважальній програмі з цікавими конкурсами, дозвіллям, переглядом кіно та, звісно, подарунками від Чудотворця. Кожна дитина має вірити у диво. А особливо діти, які бачили прощання матерів, коли ті відправляли батьків на війну, діти, родини яких спіткало горе, коли батьки не повернулися з поля бою. Вже завтра, в День Святого Миколая, дітей наших полеглих Героїв, захисників, які зникли безвісти чи потрапили в полон, вітатиме Чудотворець у Городенківському ЦДЮТ.

17:38 05.12.2023

Відкриття дитячого майданчика

Сьогодні у міському парку відбулося відкриття дитячого майданчика, який місту подарували благодійні організації СОС Дитячі Містечка Україна та Terra des hommes. Пропонуємо вашій увазі фотозвіт із цього радісного, сповненого дитячого сміху, заходу.  

08:09 12.10.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень