A A A K K K
для людей із порушенням зору
Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Соціальний захист

 

Про інформування внутрішньо перемішених осіб щодо продовження дій карток Ощадбанку

Повідомляємо. що згідно із заявою АТ «Державний ощадний банк України», внутрішньо переміщеним особам надається остання можливість (до 01 квітня 2022 року) використання платіжних карток внутрішньо переміщених осіб, термін дії яких закінчився під час карантину (до 31.03.2021) (https://cutt.ly/DYVT7S9).

Картки АТ «Державний ощадний банк України» для внутрішньо переміщених осіб, що обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок», термін дії яких вже завершився або завершується до кінця березня наступного року, не будуть блокуватися до 1 квітня 2022 року.

Починаючи з 01 квітня 2022 року, АТ «Державний ощадний банк України» припинить надання можливості використання платіжних карток внутрішньо переміщених осіб, термін дії яких закінчився під час карантину (до 31.03.2021).

Нагадуємо, що заходи із «штучного» продовження дії карток були реалізовані АТ «Державний ощадний банк України» як тимчасовий превентивний захід, спрямований на захист громадян від поширення COVID-19 до моменту запуску вакцинації.

Протягом останніх двох років у всіх клієнтів АТ «Державний ощадний банк України» була змога отримати перевипущені  картки. АТ «Державний ощадний банк України», з огляду на соціальну та гуманітарну відповідальність перед, суспільством за наявність інформації щодо випадків шахрайства з боку третіх осіб, поновлюється звична та передбачена у банківській спільноті процедура щодо подовження терміну дії платіжних карток.

У разі виникнення питань щодо отримання нової картки, можна звернутися до обслуговуючого відділення або до контакт-центру АТ «Державний ощадний банк України» за номером телефону: 0 800 210-800.

 

 

 

Постраждати від торгівлі людьми може стати будь-хто, незалежно від віку, статті, національності, віросповідання, соціального чи економічного становища! Злочин "торгівля людьми" зазвичай прихований

Як правило, злочин починається з того, що вербувальники (якими можуть виявитися навіть рідні, знайомі, друзі, представники фірм, тобто будь-хто) пропонують майбутнім жертвам привабливі умови заробітку (працевлаштування), допомоги чи підтримки. У багатьох випадках особа дізнається про «умови» лише після того, як відібрали паспорт, завдали фізичного, економічного чи іншого насильства, вимагають відпрацювати кошти, витрачені на оформлення документів, віз та проїзних квитків. Згодом залежність жертви посилюється за схемою сфабрикованих боргів, до яких зараховують суми грошей, що їх витратив роботодавець на незаконне проживання, харчування. Надумані штрафи лише збільшуються. Так людина опиняється в запланованій борговій залежності, яка постійно збільшується.

Усе частіше звертаються люди, які були експлуатовані: примушені жебракувати та віддавати зароблені кошти малознайомим людям; надавати сексуальні послуги; введені в боргову кабалу та змушені безоплатно працювати; примушені продати власні внутрішні органи (нирки, печінку…).

Щороку лише збільшується кількість жертв торгівлі людьми, а злочинні угруповання все більше зростають, збагачуються, експлуатуючи людей.

Торгівля людьми не є проблемою лише жертви, яка вже потрапила в ці тенета, а й кожного громадянина, задіяння якого дасть змогу подолати це ганебне явище.

Вчасне виявлення та запобігання потраплянню до тенет злочинців – збереже життя!

Тож якщо Ви або хтось із ваших рідних, знайомих був експлуатований – потрапив у ситуацію, коли:

– відібрали паспорт або інші документи (квитки, посвідчення, правовстановлювальні документи);

– втягнули в боргову кабалу, примусили відробляти неіснуючі борги;

– наперед оплатили послуги (надали «завдаток»);

– пообіцяли добре оплачувану роботу (в Україні чи за кордоном);

– примусили до безоплатної (частково оплачуваної), нелегальної роботи;

– позбавили (обмежили) вільно пересуватися та спілкуватися з рідними, знайомими;

– втягнули (обманним шляхом або під примусом) у злочинну діяльність;

– примусили жебракувати чи надавати сексуальні послуги;

– обманним шляхом вилучили органи (спонукали до продажу органів);

– примусили займатися жебрацтвом;

– чи втягнули в будь яку іншу незаконну угоду, на яку би ви свідомо ніколи не погодилися,

то не бійтеся звертатися за допомогою, консультаціями, підтримкою.

 

Соціальні послуги, які має право отримати особа, яка постраждала від торгівлі людьми:

- інформаційні щодо своїх прав та можливостей, викладені мовою, якою володіє така особа;

- медичні;

- психологічні;

- соціальні;

- правові;

- тимчасове розміщення в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації;

- відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;

- одноразову матеріальну допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

- допомогу у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку;

інші необхідні для надання допомоги.

П А М ’Я Т К А

ОСОБА, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на отримання СТАТУСУ ОСОБИ, ЯКА ПОСТРАЖДАЛА ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ.

 

 

Прямі ознаки (індикатори),які вказують на ситуацію торгівлі людьми:

 

Стосовно людини було здійснено яку-небудь з таких ДІЙ:

- її вербували

- її переміщали

- її приховували

- її продавали іншій особі.

 

До людини застосовувалися будь-які з перелічених СПОСОБІВ ВПЛИВУ: обман, шахрайство,шантаж, погрози, фізичне або психологічне насильство, викрадення, використання уразливого стану, зловживання владою, залучення у боргову кабалу, маніпулювання, обмеження свободи пересування, вилучення документів, тощо.

 

Мета - ЕКСПЛУАТАЦІЯ людини, у будь-якому її виді:

- трудова експлуатація;

- сексуальна експлуатація або використання у порнобізнесі;

- вилучення органів або використання у дослідах;

- використання в озброєних конфліктах або в злочинній діяльності;

- жебрацтво;

- примусове сурогатне материнство;

- примусовий шлюб;

- незаконне усиновлення з метою наживи, тощо.

 

 

СТАТУС дає право на безкоштовне отримання:

- психологічної, медичної, правової, соціальної допомоги, допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку;

- тимчасовий притулок (за потреби);

- одноразову матеріальну допомогу у розмірі 3-х прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.

З 01.01.2021року розмір допомоги становить:

- для працездатної особи - 6810,00 грн.;

- для непрацездатної особи - 5307,00 грн.;

- для дитини віком до 6 років - 5763,00 грн.;

- для дитини віком від 6 до 18 років - 7185,00 грн.

 

Для ОТРИМАНННЯ СТАТУСУ необхідно звертатись до відповідальної особи управління соціального захисту населення найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання/перебування.

 

Телефон відповідальної особи Управління соціального захисту населення коломийської районної державної адміністрації:(03433)4-03-43, 4-30-70.

 

Телефони безкоштовної «гарячої лінії» з питань міграції та протидії торгівлі людьми 0 800 505 501  (зі стаціонарних телефонів) 527(з мобільного), 527.org.ua – електронні консультації.

Телефон цілодобової та безкоштовної«гарячої лінії»з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей 1547.

 

Основні нормативно-законодавчі акти, які регламентують питання протидії торгівлі людьми:

- Закон України «Про протидію торгівлі людьми» від 20.09.2011 № 3739-VI;

- постанова Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 417 «Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми»;

- постанова Кабінету Міністрів України від 25.07.2012 № 660 «Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми»;

- постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2012 № 783 «Про затвердження Порядку взаємодії суб`єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми».

 

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ ДО УВАГИ БАТЬКІВ ДІТЕЙ!

   Відділ соціального захисту  Городенківської міської ради повідомляє про початок прийому заяв про намір оздоровлення дітей від батьків дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки .
   Якщо є бажання оздоровити дітей у 2021 році, звертайтеся  за адресою: м. Городенка, вул. Шевченка,77  І поверх,тел. 0986731996,  відділ соціального захисту  Городенківської міської ради .

   Додатково повідомляємо, що організація у 2021 році оздоровлення дітей розпочинається з урахуванням протиепідемічних обмежень залежно від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
   Забезпечення оздоровленням та відпочинком дітей буде проводитися  на підставі заяв батьків в порядку черговості та в межах бюджетних призначень.

 

 

Оздоровлення дітей у 2021 році в ДП МДЦ «Артек» та ДП УДЦ «Молода гвардія»

Відділ соціального захисту Городенківської  міської ради у 2021 році приймає  заяви  на оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, віком від 7 до 18 років, в державних підприємствах України «Український дитячий центр «Молода гвардія» (далі- ДП УДЦ «Молода гвардія») та «Міжнародний дитячий центр «Артек» (далі- ДПУ МДЦ «Артек»), які функціонують протягом року. Ці підприємства є дитячими закладами оздоровлення, в яких діти беруть участь у виховних, патріотичних, оздоровчих, розважально-ігрових програмах, спортивних змаганнях, всеукраїнських фестивалях, набувають досвіду громадської діяльності та спілкування з однолітками з різних адміністративно-територіальних одиниць України.

Путівки до ДП МДЦ «Артек» та ДП УДЦ «Молода гвардія», придбані за рахунок бюджетних коштів, надаються безоплатно або із частковою оплатою в розмірі 20, 30 чи 50 відсотків вартості путівки, яка вноситься батьками (особами, які їх замінюють) за попередньо визначеним Міністерством соціальної політики України розподілом.

На забезпечення путівкою до зазначених закладів, згідно розподілу, за рахунок бюджетних коштів дитина має право один раз на рік за умови, що пільгова путівка не надавалась їй у поточному році за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

З метою створення банку даних дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, запрошуємо до відділу соціального захисту Городенківської  міської ради (вул.Шевченка,77) батьків (або осіб, що їх замінюють) дітей наступних пільгових категорій :

  • діти-сироти,
  • діти, позбавлені батьківського піклування,
  • діти з інвалідністю, здатні до самообслуговування (за відсутності медичних протипоказань),
  • діти, одному з батьків яких встановлено інвалідність І або ІІ групи,
  • діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецький та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях,
  • діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту,
  • рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній сім’ї,
  • діти, які перебувають на обліку у службі у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах,
  • діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф,
  • діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків, у тому числі діти журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків,
  • діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,
  • діти з малозабезпечених сімей, які відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям,
  • діти із багатодітних сімей,
  • діти, які перебувають на диспансерному обліку (із частковою оплатою в розмірі 20% вартості путівки),
  • діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (із частковою оплатою в розмірі 20% вартості путівки),
  • діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи (із частковою оплатою в розмірі 20 % вартості путівки),
  • талановиті та обдаровані діти - переможці міжнародних, всеукраїнських (МДЦ «Артек» із частковою оплатою в розмірі 20% вартості путівки, УДЦ «Молода гвардія» - 30%), обласних (МДЦ «Артек» із частковою оплатою в розмірі 30% вартості путівки, УДЦ «Молода гвардія» - 50%), міських та районних (із частковою оплатою в розмірі 50% вартості путівки) олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад,
  • учасники дитячих творчих колективів і спортивних команд – переможці міжнародних, всеукраїнських (із частковою оплатою в розмірі 20% вартості путівки), обласних (із частковою платою в розмірі 30% вартості путівки) міських та районних (із частковою платою в розмірі 50% вартості путівки) олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад,
  • діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села (із частковою оплатою в розмірі 30% вартості путівки),
  • відмінники навчання (із частковою оплатою в розмірі 50% вартості путівки),
  • лідерам дитячих громадських організацій (із частковою оплатою в розмірі 50% вартості путівки).

У разі належності дитини до двох або більше пільгових категорій відділ пропонує отримати путівку з найменшою частковою оплатою вартості.

Детальніше ознайомитись з інформацією про державні підприємства можливо на сайтах:

- ДПУ МДЦ «Артек» -artek.ua

- ДП УДЦ «Молода гвардія» - moloda-gvardiya.com.ua

Консультації з питань оздоровлення та відпочинку дітей за телефоном (098)673-19-96.

З травня 2021 року відбулися зміни у Програмі житлових субсидій. Для оформлення цього виду допомоги на наступний період громадяни мають подати оновлену заяву та декларацію. Відповідні документи вже затверджено Міністерством соціальної політики (наказ Мінсоцполітики від 07.05.2021 № 242) та зареєстровані у Мін’юсті.
ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!!!
З метою уникнення утворення черг, на підставі документів, поданих протягом УСІХ 5 місяців неопалювального періоду, тобто, у травні – вересні 2021 року, житлова субсидія ВСІМ домогосподарствам буде призначена з травня 2021 року. Просимо усіх хто потребує підтримки держави не піддаватися панічним настроям, не створювати масових скупчень, адже житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням у будь-який місяць з травня до вересня 2021 р., буде нарахована починаючи з травня 2021 року.
Звернутися за оформленням субсидії можна одним із таких способів:
- через уповноважених осіб територіальних громад (у тому числі старостати) та ЦНАПи;
- безпосередньо до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій;
- заповнені бланки можна надіслати поштою на адресу органу соціального захисту населення;
- через електронний сервіс, який розміщено на офіційному веб-сайт Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua.
Бланки Заяви та Декларації можна роздрукувати з офіційного веб-сайту Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua/news/16214.html з метою їх надання в паперовій формі особисто або надсилання поштою до органів соціального захисту населення, посадових осіб центру надання адміністративних послуг. Що стосується призначення субсидії на підставі рішень комісій, утворених органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування, то з урахуванням внесених змін, понад 98 % випадків, що раніше розглядалися комісіями, відтепер будуть призначатися органами соціального захисту населення самостійно на підставі наданих громадянами документів. Таким чином, усім цим домогосподарствам, які отримували субсидію за рішенням зазначених комісій, субсидія буде призначена на наступний період безпосередньо органами соціального захисту населення. При цьому строк розгляду документів у таких випадках скорочується в тричі з 30 до 10 днів.

 

 

Зустріч із родинами Героїв, які загинули в російсько-українській війні

Сьогодні відбулася зустріч із родинами Героїв, які загинули в російсько-українській війні. Учасниками зустрічі були перший заступник міського голови Андрій Цюмпала, начальниця відділу соціального захисту населення Оксана Фуць та члени родин загиблих (померлих) захисників України. Розпочалася зустріч із хвилини мовчання у пам’ять за всіма загиблими українцями в цій війні. Із родинами загиблих Героїв представники влади обговорили актуальні питання соціального захисту. Також детально проінформували про соціальні пільги, доступні членам родин загиблих Героїв, відповідно до чинного законодавства України. Зустріч із родинами загиблих пройшла у формі діалогу про подальшу співпрацю, де кожен вислухав один одного та отримав відповіді на поставлені запитання.  

13:01 12.04.2023

Протидія торгівлі людьми у військовий час

З метою недопущення виникнення випадків торгівлі людьми за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) щоденно з 08:00 до 20:00 працює Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, у тому числі щодо безпечного виїзду за кордон:        0-800-505-501 та 527 (https://www.527.org.ua ).

14:41 07.11.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень