Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Агропромисловий розвиток

Відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Івано-Франківській області від 30 березня 2022 року №10 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних обєктах Івано-Франківської області в 2022 році» на території області заборонено любительське рибальство, добування водних біоресурсів на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів у водних обєктах з природним відтворенням в наступних межах і у такі терміни:

- в р.Дністер з усіма протоками та водосховищами – з 11 квітня по 20 червня;

- в р.Прут з усіма притоками – з 11 квітня по 30 травня;

- в придаткових системах водойм (протоки, гирла, озера та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) – з 11 квітня по 10 липня.

Термін закінчення заборони на лов (добування) раків у період виношування ікри, личинок, першої линьки у 2022 році – 30 червня.

Як виняток, рибалкам-любителям у весняно-літній нерестовий період 2022 року надано право обмеженого вилову риб однією вудкою (поплавцевою або донною) з одним гачком та одним спінінгом з блешнею в світлу пору доби, дотримуючись визначених Правилами любительського і спортивного рибальства норм вилову риб, лише з берега на ділянках водойм, визначених у додатку №1 до вищезгаданого наказу (додається).

 

До уваги аграріїв!

З 20 серпня 2024 року в ДАР буде поновлено прийом заявок на отримання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності. Субсидія, розміром 4000 грн на 1 га, доступна виробникам сільськогосподарської продукції, які мають у власності або користуванні до 120 га земель сільськогосппризначення. Довідково. Підтримка надається відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 року № 918.

10:59 21.08.2024

До уваги аграріїв, які використовують меліоровані землі!

З 15 серпня 2024 року розпочнеться прийом заявок на бюджетну допомогу за напрямом «Державна підтримка сільськогосподарських товаровиробників, які використовують меліоровані землі та організацій водокористувачів». Бюджетна дотація надаватиметься: • сільгосптоваровиробникам за проведення робіт з реконструкції та/або нового будівництва меліоративних систем, здійснених відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації, у розмірі до 50 відсотків вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), але не більш як 26 500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь на яких здійснюється гідротехнічна меліорація без урахування вартості дощувальних машин, за прийняті в експлуатацію меліоративні системи у період з 1 листопада 2023 року по 31 жовтня 2024 року; • організаціям водокористувачів для відновлення, реконструкції, модернізації, капітального ремонту насосних станцій, які прийняті в експлуатацію у період з 1 листопада 2023 року по 31 жовтня 2024 року після відповідних робіт, передбачених проектною документацією у розмірі до 50 відсотків вартості витрат. Прийом заявок від сільгосптоваровиробників відбуватиметься через Державний аграрний реєстр до 31 жовтня 2024 року. Організації водокористувачів подають заявку та документи до неї в паперовій формі до Мінагрополітики до 31 жовтня 2024 року. Поштова адреса: вул. Хрещатик, 24, м.Київ, 01001 Довідково. Підтримка надається відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2021 № 1070 (зі змінами).

16:35 12.08.2024

До уваги суб’єктів рибного господарства: стартує робота новихкомпонентів еРиба

Департамент агропромислового розвитку інформує, що 04 липня 2024 року вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 28 червня 2024 року № 765, яка дає старт роботі нових компонентів Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства (еРиба) – «Е- Договір», «Е-Дозвіл», «Е-Бирка», «Е-журнал обліку суб’єкта рибного господарства», «Ліміти та квоти», «Довідники», які покликані суттєво спростити ведення рибного бізнесу та оптимізувати процес отримання послуг у сфері рибного господарства. Відтепер суб’єкти рибного господарства зможуть в електронній формі:  укладати договори на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах);  отримати послуги, пов'язані з одержанням дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) (для здійснення промислового рибальства) онлайн; вести журнали обліку рибогосподарської діяльності та оформити квитанції обліку добутих (виловлених) водних біоресурсів; оформити акти прийому-передачі бирок для маркування знарядь лову та подати повідомлення про втрату бирки онлайн. З появою нових електронних сервісів в еРиба, процес отримання послуг у сфері рибного господарства стане більш прозорим, зручним та швидким. Це полегшить життя підприємцям, адже їм більше не доведеться витрачати час на збирання паперових документів та особисті візити до державних органів. Зробіть крок до прозорого та ефективного управління рибним господарством України, скориставшись послугами системи. Покроковий механізм по роботі з новим компонентом еРиба можна переглянути за посиланням https://readymag.website/u3496083187/4839398/ Отримати консультативну та технічну підтримку щодо роботи з Системою можна, зателефонувавши або надіславши запит через месенджери Viber і Telegram на номер: (099) 458-37-18 чи відправивши лист електронну пошту:efish@darg.gov.ua    

14:55 08.07.2024

Оголошення!

Триває прийом заяв щодо часткове відшкодування вартості придбаної великої рогатої худоби, овець та кіз.

11:59 17.05.2024

Мінагрополітики затвердило форму бізнес-плану для фермерських господарств

Міністерство аграрної політики та продовольства України затвердило форму типового бізнес-плану створення та функціонування фермерського господарства (особистого селянського господарства). Про це йдеться у наказі Міністерства №1049. Зокрема, типовий бізнес-план включає: Резюме проєкту. Загальну характеристику господарства. Фактичні виробничі ресурси господарства. Опис цільового ринку та маркетингової стратегії проекту. Ціль та доцільність проекту. Фінансовий план господарства. Потребу у фінансових ресурсах. Техніко-економічне обгрунтування. Ризики, та шляхи їх мінімізації. З формою типового бізнес-плану можна ознайомитись тут https://ips.ligazakon.net/document/re41901?an=2 Наказ Мінагрополітики розроблений на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про стан забезпечення продовольчої безпеки» від 09.10.2023 р. № 681. Більше новин - https://1ll.ink/EH7b4 Також слідкуйте за новинами Міністерства Viber - https://bit.ly/3PW6Rrm Telegram - https://t.me/mapfu2022 YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCPSczga0I1kCe0OzVVdfIqw Twitter - http://twitter.com/Ministry_agroUA  

16:22 30.04.2024

Проект АПД Україна / APD Ukraine

В рамках проекту АПД Україна / APD Ukraine до Городенківської громади приїхали представники 5 громад із різних регіонів України. Міський Голова Богдан Кобилянський зустрівся з представниками громад-учасниць та коротко ознайомив з історією успішних підприємств, які функціонують на території Городенківської громади . Наша громада вже 2 роки бере активну участь у цьому проекті, переймаючи досвід колег. Впродовж 5 днів громади обговорюватимуть підходи до оновлення стратегічних документів, обмінюватимуться ідеями та ділитимуться досвідом розробки Стратегії в компоненті Агро.

13:00 22.04.2024

Борщівник Сосновського та методи боротьби з ним

Борщівник Сосновського – це багаторічна рослина родини зонтичних з 2-річним циклом розвитку. Рослина в перші роки не видає пагона, росте в вигляді листя в кущі та збільшує кореневище, на 2-3 рік з’являється трубчатий пагін із декількома суцвіттями. Перецвівши, рослина гине. Скошена рослина, яка не відцвіла, дає пагін на наступний рік, і може жити протягом багатьох років допоки не відцвіте. Розмножується переважно насінням. Воно легко поширюється з допомогою вітру і води, проростає неодночасно. Деяке насіння борщівника може проростати через 5-6, або навіть через 12-15 років. Одна рослина може давати 15-20 тисяч життєздатного насіння. Борщівник – морозо - і холодостійка рослина (під снігом витримує морози до -40°С), добре витримує приморозки до - 10°C і спеку до +37°C. Витримує затоплення до 30 днів. Вимогливий до світла, погано переносить затінення та покривні посіви. Борщівник має алелопатичні (пригнічує ріст і розвиток) властивості і здатний витісняти місцеві види рослин, включаючи хвойні дерева. Борщівник Сосновського утворює загрозливі зарості на берегах річок і потічків, узбіччях доріг. Він поширений також на деградованих пасовищах і покинутих полях, пустирях, сміттєзвалищах, часто росте у населених пунктах у парках і навіть, на клумбах. Методи боротьби з борщівником Сосновського. Оранка декілька разів за вегетаційний період (через кожні 3-4 тижні, починаючи з моменту відростання борщівника) продовж від 2-3 до 5-7 років. Плоскорізний обробіток – підрізування коренів на глибині 5-10 см. Косіння після періоду цвітіння і не пізніше, як через 2-3 тижні після першого косіння. Скошування тільки один раз в середині цвітіння лише сприятиме подальшому розмноженню рослин. Обрізування квіток у період бутонізація-початок цвітіння. Спалювання насіння борщівника саме в період його дозрівання. Індивідуальний спосіб з використанням ручної лопати – рано навесні потрібно зрізати (зрубати) точку росту борщівника нижче кореневої шийки. Якщо зрубати вище – на корені залишаться сплячі бруньки, які підуть у ріст. Дрібні однорічні сходи борщівника легко знищити прополюванням. Обробка гербіцидами гліфосатної групи (використання препаратів на основі ізопропіламінної солі гліфосату, калійної солі гліфосату з додаванням гербіцидів з діючою речовиною 2,4 Д та її похідними, з обов’язковим додаванням прилипачів та інших дозволених, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні». За даними Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, ефективною є бакова суміш гербіцидів: Зернодар в.г. (д.р. трибенуронметил 750 г/кг) з нормою витрати препарату 0,04 кг/га + Чистопол в.р.к. (д.р. ізопропіламінна сіль гліфосату 480 г/л) з нормою витрати препарату 10 л/га + Хлібодар с.е. (д.р. 2,4 Д етилгексиловий ефір 596 г/л метсульфурон-метил 6 г/л) з нормою витрати 1,5 л/га + ПАР Корона р. (д.р. фосфат ефір 30%) з нормою витрати 0,4 л/га. Слід зазначити, що проведення обробки рослин гербіцидами на початку дозрівання насіння є менш ефективним. Часті та інтенсивні обробки будуть ефективними для генеративних рослин, починаючи з моменту розвитку генеративного пагона і лише до початку цвітіння. Після першої обробки і знищення вегетативної маси на цій же площі необхідне проведення повторної обробки для знищення сходів борщівника. Не рекомендується! Скошувати борщівник в період закінчення цвітіння і початку зав'язування плодів, тому що це не матиме ефекту, якщо тільки скошені рослини не будуть знищені відразу після скошування. Залишати скошений борщівник покинутим на місці. Навіть насіння у фазу воскової стиглості борщівника здатне дати сходи. Скошування борщівника у період осипання насіння з рослин, особливо у вітряну погоду. Восени виконувати оранку на полях, зарослих борщівником, бо це буде сприяти нагромадженню насіння в грунтi. Зважаючи на те, що при контакті борщівник Сосновського спричиняє опіки, – всі роботи з його знищення слід проводити в захисному одязі. При роботі із засобами захисту рослин необхідно дотримуватися загальноприйнятих Державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої безпеки.  

15:37 09.04.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень