Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Центр пробації інформує

 

Фото без опису

29.11.2022 року в службі пробації м. Городенка за участі начальника Городенківського відділу ДВС було проведено захід для підоблікових осіб, які злісно ухиляються від сплати аліментів на утримання неповнолітніх дітей, засуджених за ч. 1 ст. 164 КК України.

Начальником  відділу засудженим наголошено, що злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, - карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей (аліментів) або на утримання непрацездатних батьків слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.

 

 

Фото без опису

«Вбережи себе, - людина не товар!»

08.07.2022року відповідно до запланованих заходів щодо відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми начальник відділу КЗ «Центр соціального обслуговування» Городенківської міської ради провела з молоддю, яка перебуває на обліку служби пробації лекцію та продемонструвала документальний фільм MTV EXIT «Життя на продаж».

Зокрема надано інформаційні та консультативні послуги. Розповсюджено інформаційно-довідкову та соціально-рекламну продукцію.

 

 

Фото без опису

Щорічно 26 червня, починаючи з 1987 року, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН у всьому світі відзначається Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом з метою створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками.

З даного приводу 27.06.2022 року для підоблікових осіб служби пробації керівником підрозділу було проведено інформаційно-профілактичний захід «Попередження вживання психоактивних речовин».

Під час заходу було коротко описано вплив та наслідки вживання психоактивних речовин, Особливу увагу було приділено різновидам таких речовин, їх впливу на організм, здоров’я,  побут, сім’ю, працю і добробут людини.

Проблеми наркоманії хвилює увесь світ, вважається, що на Землі понад  мільярд  людей вживають наркотики. З 2013 року Управління ООН з наркотиків та злочинності обрало Україну серед 24 країн, що потребують першочергової допомоги через високий рівень вживання ін’єкційних наркотиків та поширеність ВІЛ серед тих, хто вживає такі наркотики. На жаль, з роками кількість наркозалежних на території України зростає в геометричній прогресії.

 

Фото без опису

Сьогодні, 9 червня, в Україні відзначають Міжнародний день друзів. Саме тому, службою пробації Городенківщини спільно з волонтером пробації  з умовно засудженими особами було проведено тренінг на тему: «Коло друзів всіх єднає», адже саме таким особам, які оступились в житті чи стали на шлях вчинення правопорушень потрібно з розумінням підходити до реалізації кола спілкування.

Метою даного тренінгу є  розкриття значення дружби в житті кожної людини; вчити будувати дружні стосунки, цінувати своїх друзів, знайомитися з новими друзями, виховувати тактовне ставлення до людей, потребу в друзях, доброзичливість.

 За допомогою  різних «вправ» всі присутні зрозуміли, що  ДРУЖИТИ – це …піклуватись, співчувати, допомагати, провідувати, прощати, турбуватися, гратися, ділитися, підтримувати, радіти, не битися, не обманювати, підбадьорювати, радити.

        

Фото без опису

   31.05.2022 року між службою пробації  та виконавчою службою Городенківщини було проведено робочу зустріч щодо належного виконання  порушниками суспільно корисних робіт та перерахування коштів підприємством  за їх виконання на рахунок виконавчої служби.

   Особливу увагу приділено нарахуванню плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, що є обов’язком власника підприємства, контроль за виконанням якого належить до повноважень уповноваженого органу з питань пробації.

   В ході зустрічі встановлено, що фактів порушень в частині перерахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби немає. Служби й надалі співпрацюватимуть в тісному взаємозв’язку.

 

 

Фото без опису

30.05.2022 року начальником Коломийського районного сектору № 1 філії Державної установи «Цент пробації» в Івано-Франківській області Андрієм Бутко було ініційовано проведення інформаційно-роз’яснювальної зустрічі за участі адвоката Михайла Маланчука щодо поширення інформації про переваги участі обвинуваченого у складанні досудової доповіді.

Що таке досудова доповідь?

Законодавчі умови для реалізації досудової пробації, особливостей статусу та повноважень персоналу органів пробації визначені Законом України « Про пробацію » від 5 лютого 2015 року №160-VIII, а також Законом України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених » від 7 вересня 2016 року № 1492-VIII.

Законодавцем визначено, що досудова доповідь – це формалізована інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.

Які права має обвинувачений щодо складання досудової
доповіді?

В обвинуваченої особи також є права, які полягають в участі у складанні досудової доповіді, надаючи необхідну достовірну інформацію представникам органу пробації, надавати зауваження та уточнення до тексту досудової доповіді, отримувати інформацію про можливу допомогу і консультації, тощо.  Відмові від участі у складанні досудової доповіді є правом особи на будь-якому етапі її складання, але відмова не скасовує складання цього документу. Якщо обвинувачений не бажає надавати працівнику пробації інформацію про себе, то така інформація буде отримуватися з інших джерел. Відмовою у складанні досудової доповіді також може вважатися неприбуття за викликом до органу пробації без поважної на те причини. А тому від участі обвинуваченого у підготовці досудової доповіді та від достовірності інформації, що буде ним надана, залежить висновок працівника органу пробації щодо перспективи позитивних змін.

Слід враховувати, що досудова доповідь не може використовуватися у кримінальному провадженні як доказ винуватості обвинуваченого у вчиненні злочину.

 

 

 Фото без описуФото без опису

Відповідно до Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», 16 лютого 2022 року Україна вперше відзначатиме День єднання.

У цей день українці піднімуть Державний прапор і покажуть всьому світу силу народу та незламне прагнення до миру.

До даного заходу долучились й працівники служби пробаціїГороденківщини. Такі заходи в патріотичній країні мають бути невід’ємною частиною дня: співати гімн, в’язати синьо-жовті стрічки та піднімати прапор.

 

#UAразом  #обєднаніУкраїною.

 

 

 

Фото без опису

 

10 лютого 2022 року в приміщенні служби пробації умовно засуджені особи долучились до онлайн-зустрічі, яку підготували і провели працівники Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки (м. Київ) щодо безпеки в Інтернеті.

Сьогодні нам важко уявити своє життя без Інтернету. Ми спілкуємось у соціальних мережах, здійснюємо фінансові операції за допомогою спеціальних сайтів і додатків, використовуємо програмне забезпечення для роботи і відпочинку. Культурна, освітня, соціальна сфера – усі вони значною мірою увійшли у віртуальний простір. Мобільні телефони, планшети, телевізори, ба навіть побутова техніка сьогодні мають підключення до світової мережі. Тобто, Інтернет став частиною нашого побуту. А відтак необхідно дотримуватись певних правил безпеки – так само, як із електроприладами чи сантехнікою. Також треба зважати на те, що чимало шахраїв та злочинців перемістилися у віртуальний простір і здійснюють маніпуляції з метою наживи. Знати, як захистити себе, свій фінансовий і психологічний комфорт від протиправних посягань – це навичка не менш важлива, аніж самозахист на вулиці. Необхідно віднайти правильні способи захисту нашого приватного життя, коли ми перебуваємо онлайн.

Багато хто думає, що безпека в Інтернеті – це ілюзія, і бути захищеним зараз неможливо, адже веб-сайти збирають конфіденційну інформацію так тонко, що ми навіть не знаємо що саме їм відомо. Це, можливо, й так, але ця невпевненість – ще одна причина, щоб зберегти свою приватність та уникнути витоку персональних даних в Інтернет.

Говорили про захист сторінок і персональних даних, про надійні паролі й антивірусні програми, про «нігерійські» листи і «листи щастя», про безпеку в соціальних мережах і про «тестики», про фішингові сайти, спам і багато інших важливих речей, які потрібно знати для безпечного користування Інтернетом.

 

Фото без опису  Фото без опису

05.10.2021 року в рамках проведення соціально – виховної роботи та з метою інформаційно- просвітницької роботи умовно засуджені особи служби пробації Городенківщини відвідали Краєзнавчий Музей «ПОКУТТЯ», який заснований в м. Городенка у 2009 році. Екскурсію по Музею провів Андрій Кравець, який ознайомив засуджених з музейними експозиціями, які розташовані в 4-х залах, -зокрема, -

-      у першій кімнаті наявні різноманітні предмети побутового вжитку покутян. Цікавим для ознайомлення є інвентар для ткання, — для створення (вибивання, вичісування) нитки та роботи з нею (ткацький верстат, веретена). Безперечно, збережені ткані вироби. Експозиціонується солом'яне та шкіряне взуття, а також різні знаряддя праці (молотки, сокири, вила, граблі тощо). Місцем збереження речей були скрині, кілька взірців яких можна оглянути в музеї;

-  У другому залі на стендах гарно впорядковані писанки, тайстри, на стінах — світлини місцевих ансамблів різних часів. Тут також представлено інвентар для прання та прасування одягу, різні дерев'яні бочечки та діжки. За склом зберігаються глиняні вироби;

-    Окремо обладнане приміщення як "Оселя покутського селянина": тут показано мешкання пересічного покутянина: меблі (колиска, ліжко, стіл, лава, скриня тощо), вишивані рушники, одяг, веретено;

-     Експонати останнього залу — це, в основному, покутські строї, зокрема вишиванки-рукав'янки, запаски, крайки, вінчальні вінки, кожухи.

Всім учасникам даного заходу було досить цікаво дізнатись про культуру та побут Нашого краю, зокрема пан Андрій запропонував усім за наявності поповнити музей предметами старовини краю.

По завершенню екскурсії працівник музею наголосив, що,- «не знаючи минулого – не побудуєш майбутнього», саме тому подібні заходи дають можливість краще вивчати історію своєї держави та народу.

 

Фото без опису

 

22.09.2021 року з метою налагодження співпраці щодо ефективної роботи в напрямку досудової пробації а також поширення позитивної практики призначення пробаційних програм у Городенківському районному суді Івано-Франківської області відбулася зустріч керівника структурного підрозділу пробації з суддями.

Під час зустрічі сторони обговорили питання, що стосуються підготовки і складання досудових доповідей стосовно обвинувачених, розглянуто перелік заходів щодо реалізації пробаційних програм. Також вивчено питання щодо видів пробаційних програм стосовно повнолітніх та неповнолітніх осіб.

Окрему увагу приділено поширенню позитивної практики призначення пробаційних програм, звільненим від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням.

За результатами зустрічі складено відповідний протокол, який підписаний учасниками.

 

Фото без опису

Суспільно корисні роботи – один із видів відповідальності за несплату аліментів

16.09.2021 року уповноваженим органом з питань пробації  Городенківщини було проведено робочу зустріч із Городенківським відділом виконавчої служби щодо питань, які стосуються належного виконання  порушниками суспільно корисних робіт та перерахування коштів підприємством  за їх виконання на рахунок виконавчої служби.

Так, несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, - тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Відповідно до ст. 31-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП) суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об’єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці. Відповідно до п. 12.1. Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженого наказом М іністерства юстиції України від 19.03.2013 р. № 474/5 (далі - Порядок), однією з функцій, покладених на уповноважені органи з питань пробації, є здійснення контролю за відбуванням стягнення порушниками та виконанням обов’язків власником підприємства за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт. Одним із обов’язків, покладених на власника підприємства, установи, оріанізації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт, відповідно до ст. 325-3 КУпАП та п. 14.1. Порядку, є нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.

З огляду па викладене, нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби є обов’язком власника підприємства, контроль за виконанням якого належить до повноважень уповноваженого органу з питань пробації в рамках виконання постанови суду (судді) про накладення адміністративною стягнення у виді суспільно корисних робіт.

На завершення даної теми, сторонами прийнято рішення, зокрема по закінченню відбуття порушниками суспільно корисних робіт орган пробації скеровуватиме відповідні запити до органу державної виконавчої служби з метою отримання інформації про перерахування власником підприємства коштів на відповідний рахунок органу виконавчої служби. У разі отримання інформації про невиконання власником підприємства обов’язку, передбаченого ст. 325-3 КУпАП, уповноважений орган з питань пробації інформує про це відповідного прокурора.

 

Фото без опису 

 

В рамках соціально – виховної роботи з метою сприяння формуванню розуміння людської гідності як найвищої цінності, підвищення рівня громадянської активності та свідомого вибору дотриманню й захисту прав людини та основоположних свобод суб’єкти пробації спільно з працівниками Коломийського районного сектору № 1 філії Державної установи «Центру пробації» в Івано-Франківській області 15.09.2021 р. відвідали Городенківську міську публічну бібліотеку ім. Леся Мартовича в Івано – Франківській області та долучились до перегляду документального кіно в кіноклубі «Правовий простір», який вже 6-ий рік діє при Городенківській міській публічній бібліотеці ім. Л Мартовича.

 

Учасники заходу переглянули кінострічку міжнародного фестивалю кіно про права людини DocudaysUA китайського режисера Вейджун Чен «Голосуй за мене, будь ласка!» (2009), яка демонструє, як формуються принципи демократії на прикладі дітей, що обирають старосту свого класу та разом з модератором Надією Виклюк обговорили фільм та висловлювались, що на їх думку означає демократія, чому важливо мати свободу вибору, та як на наш вибір впливають різні події і фактори та взяли участь в організованій жвавій дискусії. Модератор кіноклубу Надія Виклюк поставила запитання глядачам, наскільки важливо, щоб всі дії кожного з учасників виборчого процесу відбувалися в рамках чинного законодавства, не порушуючи закон та права людини.

На завершення зустрічі Надія Виклюк поінформувала учасників щодо Міжнаро́дного дня демократії, який за рішенням Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 2007 року відзначається 15 вересня та був встановлений з метою пропагування та дотримання принципів демократії, та поінфорсувала що демократія належить до універсальних і засадничих загальнолюдських цінностей і принципів Організації Об'єднаних Націй та учасники заходу дійшли спільної думки, що демократія – це не тільки мета, але і процес, і лише за умови повної участі та підтримки міжнародної спільноти, державних органів влади, суспільства і окремих громадян, ідеали демократії можуть дійти до кожної людини в будь-якому куточку світу.

Надія Виклюк подякувала суб’єктам пробації за участь в заході та запросила до перегляду інших кінострічок, оскільки перегляд документальних фільмів DocudaysUA, сприяють формуванню активної громадянської позиції та поваги до людської гідності та подібні заходи просвітницького характеру сприяють отриманню позитивного досвіду правослухняної поведінки.

Фото без опису Фото без опису

7 вересня 2021 року в рамках співпраці Коломийського районного сектору №1 філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області, Городенківської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості та відділу «Городенківського бюро правової допомоги» Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено групову профконсультацію для суб’єктів пробації в приміщенні Городенківської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості.

Захід проводився з метою сприяння соціально-професійному самовизначенню, координації спільних дій щодо вирішення проблем зайнятості та побудови ефективної моделі пошуку роботи осіб, які засуджені до покарань. Зоряна Брус, фахівець з профорієнтації районної філії ознайомила учасників з соціальними послугами служби зайнятості, порядком їх надання, актуальними вакансіями на ринку праці регіону, онлайн-сервісами державної служби зайнятості, перевагами легального працевлаштування, надала поради щодо побудови професійної кар'єрита ознайомила про можливість перенавчання та перекваліфікації на курсах запропонованих службою, допомогу при відкритті власної справи.

Головний спеціаліст бюро правової допомоги Наталія Ходак відповіла на актуальні питання з приводу порядку та алгоритму подачі звернень для надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо правої консультації та роз’яснення із питань трудового законодавства, житлового, сімейного, земельного, спадкового, військового, адміністративного права та з питань соціального забезпечення та примірний перелік документів, необхідних для вирішення цих питань, та запропонувала звертатися за юридичною допомогою до центрів і повідомила телефони та адреси роботи бюро правової допомоги, які діють у Івано – Франківській області та вручила візитки з QR кодомта серед присутніх розповсюджено інформаційні матеріали системи безоплатної правової допомоги.

На завершення заходу учасники обговорили шляхи самореалізації та вирішення проблеми зайнятості кожного з присутніх та ознайомилися з просторовими секторами приміщення районної філії та їхнім інформаційним наповненням і технологічним забезпеченням, напрямками роботи відділів.

Ознайомлення з основними напрямками та цілями діяльності центру зайнятості та діяльності центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги сприяють розширенню трудових і правових знань та сприяють формуванню вміння застосовувати їх у повсякденному житті.

 

Фото без опису

19.08.2021 р. в рамках соціально – виховної роботи працівники та суб’єкти пробації Коломийського районного сектору № 1 філії Державної установи «Центр пробації»в Івано – Франківській області долучилися до заходів організованих з нагоди святкування Дня Незалежності України та відвідали Городенківську міську публічну бібліотеку ім. Леся Мартовича в Івано – Франківській області. Під час зустрічі завідувачка відділу обслуговування користувачів Зоряна Захарчук для учасників презентувала виставку представлену в читальній залі центральної книгозбірні присвяченій«30-ї річниці Дня Незалежності України».

Такі заходи просвітницького характеру сприяють формуванню національної самосвідомості й гідності, шанобливого ставлення до історії країни та рідного краю та сприяють отриманню позитивного досвіду правослухняної поведінки.

 

 

Фото без опису  Фото без опису

 

В рамках соціально – виховної роботи 09. 08. 2021 р. в приміщенні Коломийського районного сектору № 1 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано – Франківській областіз суб’єктами пробації за участю Тамари Клим, начальником відділу КЗ «Центр соціального обслуговування» Городенківської міської ради Івано – Франківської області та Наталії Ходак, головним спеціалістом відділу «Городенківського бюро правової допомоги» Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомогивідбувся просвітницько – профілактичний захід, з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції від 18 грудня 2013 року, який відзначається щороку 30 липня, спрямований на попередження та протидію торгівлі людьми.

Тамара Клим, виступаючи перед присутніми, акцентувала увагу на причинах, через які люди стають «живим товаром», окреслила шляхи потрапляння українських громадян до торгівців людьми, розповіла про форми торгівлі людьми та навела кілька простих правил, дотримання яких убереже від потрапляння у небезпечну ситуацію та ознайомилапро види соціальних послуг, що надаються потерпілим особам від торгівлі людьми і розповіла про особливості й шляхи взаємодії з різними державними організаціями при здійсненню соціального супроводу для осіб, що стали жертвами торгівлі людьми.

З метою підвищення правової обізнаності осіб, які перебувають на обліку в Коломийському районному секторі № 1 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано – Франківській області, Наталія Ходак ознайомила із законодавчою базою з питань протидії торгівлі людьми та надала інфррмацію про правові підстави  для звернень громадян до правоохоронних органів та відповіла на актуальні питання з приводу порядку та алгоритму подачі звернень для надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо правої консультації та роз’яснення із питань трудового законодавства.

Тамара Клим провела для учасників настільну гру «Рожеві окуляри», (яка була розроблена Українським фондом «Благополуччя дітей» в межах проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад», що впроваджений Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, Українським фондом «Благополуччя дітей» та Західноукраїнським ресурсним центром за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації) для підвищення рівня знань, уявлень та розуміння проблем, пов’язаних із торгівлею людьми та ризикованою, стосовно потрапляння до тенет торгівлі людьми, поведінкою. В цікавій та незвичній ігровій формі учасники обговорили важливі та суперечливі питання щодо можливих ризиків потрапляння у ситуації торгівлі людьми, особистої відповідальності; законів України, що стосуються попередження торгівлі людьми та захисту прав постраждалих від торгівлі людьми.

На завершення зустрічі учасники отримали інформаційні брошури з контактною інформацією про діяльність організацій, що допомагають особам, які стали жертвами торгівлі людьми та листівки з правилами безпечної подорожі та працевлаштування та інформаційні матеріали на різну правову тематику та візитки з QR кодом.

Такі заходи сприяють формуванню необхідних, знань, умінь та навичок для свідомого вибору суб’єктами пробації офіційного й безпечного працевлаштування та веденню правослухняного способу життя.

Фото без опису  Фото без опису

03.08.2021 р. в рамках соціально – виховної роботи та виконанням завдань індивідуального плану роботи з метою інформування про види послуг, що надаються Городенківською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості  в приміщенні Городенківського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Івано – Франківській області відбулася зустріч з суб’єктів пробації з фахівцем Городенківської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості та головним спеціалістом відділу «Городенківського бюро правової допомоги» Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Галина Левкун – фахівець Городенківської філії центру зайнятості - ознайомила учасників про види соціальних послуг державної служби зайнятості, які надає служба зайнятості особам, які звертаються в пошуку роботи, умовами їх стажування і працевлаштування.

Голвний спеціаліст бюро правової допомоги Наталія Ходак надала консультації з питань правового характеру у сфері трудових відносин.

Також присутніх поінформували про стан ринку праці, та наголосили, що державна служба зайнятості має досить досвіду та можливостей, щоб допомогти громадянам у конфлікті із законом працевлаштуватись, а в разі потреби – здобути необхідну на ринку праці робітничу професію та перекваліфікацію.

Учасників заходу ознайомлено з актуальними вакансіями на ринку праці регіону, про переваги легалізації заробітної плати та трудових відносин та необхідність здобуття страхового стажу для призначення пенсії та надано інформаційні матеріали на різну правову тематику.

Такі заходи сприяють формуванню необхідних, знань, умінь та навичок для свідомого вибору суб’єктами пробації офіційного й безпечного працевлаштування та веденню правослухняного способу життя.

Фото без опису Фото без опису

Нарада служби пробації та сектору кримінальної поліції Городенківщини

15.07.2021 року начальником Городенківського підрозділу пробації з працівниками Городенківського відділення поліції було проведено нараду  стосовно стану здійснення розшукових заходів щодо осіб, які ухиляються від відбування покарання та виконання Алгоритму взаємодії служби пробації та поліції щодо розшуку осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнених від відбування покарання з випробуванням. 

         Зокрема мова  йшла про організацію взаємодії відповідно до спільного алгоритму дій територіальних органів поліції та уповноважених органів пробації щодо оголошення у розшук осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, місце знаходження яких невідомо, а також здійснення розшуку засуджених осіб до позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, засуджених, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено більш м’яким покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, засуджених осіб, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільнених від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років, засуджених до обмеження волі, які ухиляються від отримання припису про виїзд до місця відбування покарання або не прибули до місця відбування покарання, виправних центрів.

        За результатами проведеної наради складено відповідний протокол.

 

Фото без опису   Фото без опису

Фото без опису

В рамках соціально – виховної роботи та реалізації індивідуального плану роботи з метою інформування про основні завдання та нормативно-правові засади діяльності Пенсійного Фонду України, 06.07.2021 року відбулася зустріч начальника відділу обслуговування громадян № 4 (сервісний центр) ГУ ПФУ в Івано – Франківській області Вірою Ковалів з клієнтами пробації.

Під час зустрічі Вірою Ковалів в доступному форматі на прикладі життєвих ситуацій було детально роз’яснено особливості нарахування страхового та трудового стажу для осіб по догляду за пристарілими, багатодітної матері в декреті, осіб, які навчались, проходили військову службу, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на обліку у Центрі зайнятості та тих, хто брав участь в АТО, також поінформували про підстави та особливості перерахунку мінімального розміру пенсійних виплат для непрацюючих та працюючих пенсіонерів.

Новизною для присутніх стала можливість самостійно зареєструватись на веб-порталі Пенсійного Фонду України, зокрема, не виходячи з дому-перевіряти, чи зараховано страховий стаж і в якому розмірі сплачено внески роботодавцем, також важливою стала інформація про самостійну сплату страхових внесків для осіб, які офіційно не працюють, адже соціальний захист сьогодні та пенсійне забезпечення в майбутньому залежить, перш за все, від свідомої позиції самих громадян.

З метою підвищення правової обізнаності осіб, які перебувають на обліку в Городенківському районному секторі філії Державної установи «Центр пробації» в Івано – Франківській області, Наталія Ходак головний спеціаліст відділу Городенківське бюро правової допомоги Коломийського МЦ з надання БВПД відповіла на актуальні питання з приводу порядку та алгоритму подачі звернень для надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо правої консультації та роз’яснення із питань трудового законодавства, житлового, сімейного, земельного, спадкового, військового, адміністративного права та з питань соціального забезпечення та примірний перелік документів, необхідних для вирішення цих питань, серед присутніх розповсюджено інформаційні матеріали системи безоплатної правової допомоги.

Учасники отримали інформаційні матеріали на різну правову тематику та Наталія Ходак запропонувала присутнім звертатися за юридичною допомогою до центрів і повідомила телефони та адреси роботи бюро правової допомоги, які діють у Івано – Франківській області та вручила візитки з QR кодом.

Тамара Клим, начальник відділу КЗ «Центр соціального обслуговування» Городенківської міської ради Івано – Франківської області поінформувала присутніх про види послуг, що надаються Комунальним закладом «Центр соціального обслуговування»Городенківської міської радив Івано – Франківській області та провела індивідуальні бесіди, спрямовані на визначення соціальних потреб засуджених та способи їх подолання, вмотивування підоблікових до офіційного працевлаштування, приверненні уваги до здорового способу життя та попередження вчинення повторних правопорушень.

Такі заходи для суб’єктів пробації, уже працюючих та для тих, які мають намір влаштуватися на роботу, сприяють формуванню необхідних знань про способи виплати і розміри заробітної плати та їх вплив на соціальне та пенсійне забезпечення, адже офіційне працевлаштування — це певна гарантія роботодавцем соціальних, економічних, трудових та інших прав працівника.

 

 

Фото без опису

02.07.2021 р. в Городенківському підрозділі пробації відбулися чергові індивідуальні занняття із суб’єктами пробації за пробаційними програмами«Подолання агресивної поведінки», яка проводиться з метою розвитку навичок саморегуляції психоемоційних станів, управління гнівом та агресивною поведінкою, розширення інструментів ефективної взаємодії, формування готовності дотримуватися соціально прийнятних норм та ненасильницьких моделей поведінки та «Попередження вживання психоактивних речовин»,яка проводиться з метою розвитку та підтримки навичок ефективного самоконтролю, усвідомлення необхідності стратегій зменшення шкоди вiд вживання психоактивних речовин та підвищення вмотивованості до відмови вiд їх вживання з участю начальника відділу Комунального закладу «Центр соціального обслуговування» Городенківської міської ради Тамарою КЛИМ.

Під час заняття «Керуй  тілом»учасники мали можливість розвивати навички управління стресом та фізичним збудженням під час проживання гніву завдяки практикуванню навички антистресового дихання та релаксації.

Під час заняття «Як зменшити шкоду» учасники ознайомилися з наслідками вживання психоактивних речовин для здоров’я, зокрема, дізналися про ризики інфікування ВІЛ та гепатитами та обговорили стратегії зменшення шкоди.

Дані заняття проходять на позитивній ноті, суб’єкти пробації надають зворотній зв’язок, адже їх участь в заходах передбачених пробаційними програмами та отримані знання і навички дають їм можливість розвивати власну здатність досягнути позитивних змін у житті та отримати досвід свідомої правослухняноїповедінки при реалізації життєвих цілей.

Фото без опису

25.06.2021 р. в рамках проведення соціально – виховної роботи працівники та суб’єкти пробації Городенківського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»в Івано – Франківській області з нагоди 25-ї річниці Конституції України долучилися до заходів, організованих Городенківською міською публічною бібліотекою ім. Л. Мартовича в Івано – Франківській області в рамках проєкту «Книжковий Арсенал у твоїй бібліотеці», започаткованому Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» та ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Захід розпочався з Божого благословення отців-деканів  Ігоря Левицького та Богдана  Мороза, завідувачка відділу обслуговування користувачів Зоряна Захарчук здійснила історичний екскурс до конституційних традицій України та за допомогою мультимедійних засобів перенесла учасників у пам’ятний день прийняття основного закону – 28 червня 1996 року, звучали патріотичні  пісні у виконанні Наталії Майдан, Роман Дронюк декламував поезію Кобзаря. З вітальним словом виступив секретар виконавчого комітету міської ради п. Любомир Музичка та на завершення заходу відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника Незалежності України.

Такі заходи просвітницького характеру сприяють формуванню національної самосвідомості й гідності, шанобливого ставлення до історії країни та рідного краю та сприяють отриманню позитивного досвіду правослухняної поведінки. Фотоматеріали додаються.

 

 

Фото без описуФото без опису

«Дружба – це скарб»

«Дружба – це скарб» - з такого гасла з нагоди відзначення Міжнародного дня друзів, 9 червня умовно засуджені особи, які перебувають на обліку служби пробації Городенківщини розпочали  захід  «Дружба – це скарб» та провели коротке дослідження на тему: «Не май 100 карбованців, а май 100 друзів».

Відповідно до проведеного дослідження, у своїх друзях умовно засуджені хочуть бачити такі риси характеру як вірність та довіра, любов, безкорисливість, взаємоповага та рівність, чуйність, співчутливість, щирість та відвертість, чесність.

Також до даного заходу долучились волонтер служби пробації Іван Струтинський та начальник відділу соціального обслуговування Тамара Клим, яка провела з під обліковими тренінг на тему: «Ти і твої друзі», завдяки такому тренінгу учасники навчились оволодівати культурою спілкування з друзями, рідними, правильно приймати правильні рішення та думати про їх наслідки.

Як зазначив волонтер пробації на завершення заходу - доброзичливість та повага – основа добрих стосунків між друзями та рідними.

 

 

Фото без опису

Спектр послуг та соціальні гарантії особам, які звільнені від відбування покарання з випробувальним терміном

01 червня 2021 року в рамках співпраці Городенківської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості та Городенківського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області працівниками Центру зайнятості проведено семінар для осіб, які засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, звільнених від відбування покарання з випробувальним терміном.

Захід проведено з метою ознайомлення зі спектром послуг, що надаються громадянам у разі їхнього звернення до служби зайнятості та її пріоритетними напрямками роботи. Також підоблікових осіб ознайомлено з наявними вакансіями, які є актуальними на даний час на території Городенківської територіальної громади.

 

Фото без опису

Городенківський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Івано – Франківській області інформує про реалізацію пробаційної програми із суб’єктом пробації.

13.05.2021 р. в Городенківському підрозділ пробації відбулося підсумкове занняття із суб’єктом пробації за пробаційною програмою «Зміна про кримінального мислення» з участю начальника відділу Комунального закладу «Центр соціального обслуговування» Городенківської міської ради Тамарою КЛИМ.

Під час реалізації пробаційної програми учасника було ознайомлено з різними типами мислення та сприйняття інформації, корисними та некорисними переконаннями та їхнім зв’язком із вибором стратегії поведінки, проведені заняття сприятимуть розумінню власної відповідальності за свої вчинки та розвитку навичок критичного мислення для правильної постановки цілей та визначення шляхів їхнього досягнення, що сприяє плануванню та досягненню позитивних змін у своєму житті та побудови проактивної життєвої позиції та відповідального ставлення до своєї поведінки.

Відповідно до Закону України «Про пробацію» пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Даним законом передбачено інструмент роботи із засудженими – пробаційні програми, які призначаються за рішенням суду особі, звільненій від відбування покарання з випробуванням, та передбачає комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити.

Обов'язок проходження пробаційної програми покладає на суб'єкта пробації судом відповідно до п.4 ч.3 ст. 76 КК України, який має бути виконано до завершення терміну перебування засудженого на пробації.

До реалізації пробаційної програми у порядку, визначеному законодавством, можуть залучатися установи, організації, незалежно від форми власності, об’єднання громадян, окремі громадяни, які можуть надавати послуги, необхідні для реалізації пробаційних програм.

Спільною метою пробаційних програм, як для неповнолітніх, так і повнолітніх суб’єктів пробації є досягнення позитивних змін у їх поведінці. Водночас кожна із затверджених програм містить свою специфічну мету.

Відповідними наказами Міністерства юстиції України затверджено перелік пробаційних програм для повнолітніх і для неповнолітніх суб’єктів пробації:

 • «ЗМІНА ПРОКРИМІНАЛЬНОГО МИСЛЕННЯ»;
 • «ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВЖИВАННЯ ПСИХОАКТИВНИХ РЕЧОВИН»;
 • «ПОДОЛАННЯ АГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ»;
 • «ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ НАВИЧОК».

Програма «Зміна прокримінального мислення» – розвиток та підтримка навичок конструктивного та критичного мислення, формування навичок рефлексії, планування та постановки цілей, а також сприяння розвитку соціально прийнятних норм поведінки та навичок співпраці у взаєминах з оточенням.

Програма «Подолання агресивної поведінки» – розвиток навичок саморегуляції психоемоційних станів, управління гнівом та агресивною поведінкою, розширення інструментів ефективної взаємодії, формування готовності дотримуватися соціально прийнятних норм та ненасильницьких моделей поведінки.

Програма «Попередження вживання психоактивних речовин» – розвиток та підтримка навичок ефективного самоконтролю, усвідомлення необхідності стратегій зменшення шкоди вiд вживання психоактивних речовин та підвищення вмотивованості до відмови вiд їх вживання.

Програма «Формування життєвих навичок» – розвиток та підтримка навичок успішного спілкування та співпраці, сприяння формуванню просоціальних цінностей та ефективних стосунків у сім’ї, здобуття освіти і працевлаштування, цілепокладання та побудови життєвих планів на засадах загальноприйнятих цінностей.

Програми враховують вікові та психологічні особливості суб’єктів пробації, а тому різняться кількістю і тривалістю занять, змістом вправ та завдань. Залежно від виду програми кількість занять може становити від 10 до 13, не рідше 1 разу на тиждень в групі або індивідуально.

Для координації заходів, передбачених пробаційною програмою, в уповноваженому органі пробації призначається куратор – працівник, який пройшов спеціальне навчання. Куратор проводить заняття особисто. Разом з засудженим куратор складає графік відвідувань занять. Пропуск занять без поважних причин вважається порушенням порядку проходження програми і може призвести до скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Пробаційні програми передбачають три компоненти:

  • Інформаційно – мотиваційний компонент – сприяти переосмисленню суб’єктом пробації сприйняття ним дійсності та власної поведінки.
  • Корекційний компонент – сприяти зміні дисфункційного мислення, деструктивних переконань та неефективних навичок.
  • Компонент розвитку навичок – розвивати такі переконання і навички. Що сприятимуть регуляції емоційного стану, вирішенню міжособистісних проблем та проблем, пов’язаних з кримінальною поведінкою, формуванню проактивної життєвої позиції.

В цілому реалізація кожної пробаційної програми передбачає:

 • складання графіку реалізації пробаційної програми;
 • виконання заходів, передбачених пробаційною програмою;
 • оцінка результатів проходження програми;
 • підготовка висновку про виконання заходів, передбачених пробаційною програмою (надається  до суду).

Пробаційні програми можуть змінити життя засуджених на краще, за умови, що  вони не лише відвідуватимуть всі заняття, передбачені графіком та не порушуватимуть вимоги і правила, а й виявлятимуть власне бажання змінитися.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень