A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Центр пробації інформує

«Дружба – це скарб»

«Дружба – це скарб» - з такого гасла з нагоди відзначення Міжнародного дня друзів, 9 червня умовно засуджені особи, які перебувають на обліку служби пробації Городенківщини розпочали  захід  «Дружба – це скарб» та провели коротке дослідження на тему: «Не май 100 карбованців, а май 100 друзів».

Відповідно до проведеного дослідження, у своїх друзях умовно засуджені хочуть бачити такі риси характеру як вірність та довіра, любов, безкорисливість, взаємоповага та рівність, чуйність, співчутливість, щирість та відвертість, чесність.

Також до даного заходу долучились волонтер служби пробації Іван Струтинський та начальник відділу соціального обслуговування Тамара Клим, яка провела з під обліковими тренінг на тему: «Ти і твої друзі», завдяки такому тренінгу учасники навчились оволодівати культурою спілкування з друзями, рідними, правильно приймати правильні рішення та думати про їх наслідки.

Як зазначив волонтер пробації на завершення заходу - доброзичливість та повага – основа добрих стосунків між друзями та рідними.

 

 

Спектр послуг та соціальні гарантії особам, які звільнені від відбування покарання з випробувальним терміном

01 червня 2021 року в рамках співпраці Городенківської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості та Городенківського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області працівниками Центру зайнятості проведено семінар для осіб, які засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, звільнених від відбування покарання з випробувальним терміном.

Захід проведено з метою ознайомлення зі спектром послуг, що надаються громадянам у разі їхнього звернення до служби зайнятості та її пріоритетними напрямками роботи. Також підоблікових осіб ознайомлено з наявними вакансіями, які є актуальними на даний час на території Городенківської територіальної громади.

 

Городенківський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Івано – Франківській області інформує про реалізацію пробаційної програми із суб’єктом пробації.

13.05.2021 р. в Городенківському підрозділ пробації відбулося підсумкове занняття із суб’єктом пробації за пробаційною програмою «Зміна про кримінального мислення» з участю начальника відділу Комунального закладу «Центр соціального обслуговування» Городенківської міської ради Тамарою КЛИМ.

Під час реалізації пробаційної програми учасника було ознайомлено з різними типами мислення та сприйняття інформації, корисними та некорисними переконаннями та їхнім зв’язком із вибором стратегії поведінки, проведені заняття сприятимуть розумінню власної відповідальності за свої вчинки та розвитку навичок критичного мислення для правильної постановки цілей та визначення шляхів їхнього досягнення, що сприяє плануванню та досягненню позитивних змін у своєму житті та побудови проактивної життєвої позиції та відповідального ставлення до своєї поведінки.

Відповідно до Закону України «Про пробацію» пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Даним законом передбачено інструмент роботи із засудженими – пробаційні програми, які призначаються за рішенням суду особі, звільненій від відбування покарання з випробуванням, та передбачає комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити.

Обов'язок проходження пробаційної програми покладає на суб'єкта пробації судом відповідно до п.4 ч.3 ст. 76 КК України, який має бути виконано до завершення терміну перебування засудженого на пробації.

До реалізації пробаційної програми у порядку, визначеному законодавством, можуть залучатися установи, організації, незалежно від форми власності, об’єднання громадян, окремі громадяни, які можуть надавати послуги, необхідні для реалізації пробаційних програм.

Спільною метою пробаційних програм, як для неповнолітніх, так і повнолітніх суб’єктів пробації є досягнення позитивних змін у їх поведінці. Водночас кожна із затверджених програм містить свою специфічну мету.

Відповідними наказами Міністерства юстиції України затверджено перелік пробаційних програм для повнолітніх і для неповнолітніх суб’єктів пробації:

 • «ЗМІНА ПРОКРИМІНАЛЬНОГО МИСЛЕННЯ»;
 • «ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВЖИВАННЯ ПСИХОАКТИВНИХ РЕЧОВИН»;
 • «ПОДОЛАННЯ АГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ»;
 • «ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ НАВИЧОК».

Програма «Зміна прокримінального мислення» – розвиток та підтримка навичок конструктивного та критичного мислення, формування навичок рефлексії, планування та постановки цілей, а також сприяння розвитку соціально прийнятних норм поведінки та навичок співпраці у взаєминах з оточенням.

Програма «Подолання агресивної поведінки» – розвиток навичок саморегуляції психоемоційних станів, управління гнівом та агресивною поведінкою, розширення інструментів ефективної взаємодії, формування готовності дотримуватися соціально прийнятних норм та ненасильницьких моделей поведінки.

Програма «Попередження вживання психоактивних речовин» – розвиток та підтримка навичок ефективного самоконтролю, усвідомлення необхідності стратегій зменшення шкоди вiд вживання психоактивних речовин та підвищення вмотивованості до відмови вiд їх вживання.

Програма «Формування життєвих навичок» – розвиток та підтримка навичок успішного спілкування та співпраці, сприяння формуванню просоціальних цінностей та ефективних стосунків у сім’ї, здобуття освіти і працевлаштування, цілепокладання та побудови життєвих планів на засадах загальноприйнятих цінностей.

Програми враховують вікові та психологічні особливості суб’єктів пробації, а тому різняться кількістю і тривалістю занять, змістом вправ та завдань. Залежно від виду програми кількість занять може становити від 10 до 13, не рідше 1 разу на тиждень в групі або індивідуально.

Для координації заходів, передбачених пробаційною програмою, в уповноваженому органі пробації призначається куратор – працівник, який пройшов спеціальне навчання. Куратор проводить заняття особисто. Разом з засудженим куратор складає графік відвідувань занять. Пропуск занять без поважних причин вважається порушенням порядку проходження програми і може призвести до скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Пробаційні програми передбачають три компоненти:

  • Інформаційно – мотиваційний компонент – сприяти переосмисленню суб’єктом пробації сприйняття ним дійсності та власної поведінки.
  • Корекційний компонент – сприяти зміні дисфункційного мислення, деструктивних переконань та неефективних навичок.
  • Компонент розвитку навичок – розвивати такі переконання і навички. Що сприятимуть регуляції емоційного стану, вирішенню міжособистісних проблем та проблем, пов’язаних з кримінальною поведінкою, формуванню проактивної життєвої позиції.

В цілому реалізація кожної пробаційної програми передбачає:

 • складання графіку реалізації пробаційної програми;
 • виконання заходів, передбачених пробаційною програмою;
 • оцінка результатів проходження програми;
 • підготовка висновку про виконання заходів, передбачених пробаційною програмою (надається  до суду).

Пробаційні програми можуть змінити життя засуджених на краще, за умови, що  вони не лише відвідуватимуть всі заняття, передбачені графіком та не порушуватимуть вимоги і правила, а й виявлятимуть власне бажання змінитися.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень