A A A K K K
для людей із порушенням зору
Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

КУ "Інклюзивно-ресурсний центр "

Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Городенківської міської ради інформує, що з метою забезпечення вчасного зарахування дітей з особливими освітніми потребами до закладів дошкільної, загальної середньої та спеціальної освіти у 2022/2023 навчальному році проводиться комплексна оцінка розвитку.
Перелік документів для проведення комплексної оцінки розвитку дитини:
- документи, що посвідчують особу заявників;
- свідоцтво про народження дитини;
- інші документи, що посвідчують особу, якій проводитиметься комплексна оцінка.
У разі проведення комплексної оцінки особи з інвалідністю до звернення (заяви) до інклюзивно-ресурсного центру щодо проведення комплексної оцінки додається її індивідуальна програма реабілітації.
У разі, коли дитина з особливими освітніми потребами здобуває дошкільну або загальну середню освіту, до заяви можуть додаватися:
- психолого-педагогічна характеристика дитини із зазначенням динаміки та якості засвоєння знань під час навчання, підготовлена відповідним педагогічним працівником та
затверджена керівником відповідного закладу освіти.
Постановою КМУ № 493 від 29 квітня 2022 року внесено деякі зміни в законодавчі акти щодо діяльності ІРЦ у зв’язку з дією воєнного стану в Україні :
проведення комплексної оцінки, у тому числі повторної, та здійснення системного кваліфікованого супроводу осіб з ООП, які вимушені змінити своє місце проживання (перебування) та:
а) зараховані в інклюзивні класи (групи) закладів освіти і НЕ отримують додаткових психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг за місцем навчання;
б) здобувають освіту з використанням технологій дистанційного навчання, але НЕ отримують корекційно-розвиткових або психолого-педагогічних послуг за місцем навчання внаслідок особливостей психофізичного розвитку.
Додана важлива норма щодо надання документів для проведення комплексної оцінки, а саме їх копій або документів в електронному вигляді через застосунок ДІЯ:
У період воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду) можуть надаватися КОПІЇ документів, що посвідчують особу дитини, особу батьків (інших законних представників) дитини, повнолітньої особи, свідоцтва про народження дитини або пред’являтися документи з використанням мобільного додатку Порталу ДІЯ (Дія)?
Встановлений новий термін проведення комплексної оцінки для дітей, які переїхали на тимчасове місце проживання з моменту подачі документів:
   РАНІШЕ: Інклюзивно-ресурсний центр проводить комплексну оцінку не пізніше ніж протягом МІСЯЦЯ з моменту подання звернення (заяви).
  ЗАРАЗ: У період воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду) для дітей, які переїхали на тимчасове місце проживання, комплексна оцінка проводиться протягом ? ТИЖНЯ з моменту подання звернення (заяви).
   Заяву Ви також можете подати онлайн, зайшовши на портал «Украіна. Інклюзія».
  Всі послуги надаються безкоштовно.

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

Відповідно до Постанови КМУ від 15 вересня 2021р. №957 за участі фахівців(консультантів) інклюзивно-ресурного центру Городенківської міської ради було проведено засідання команд психолого-педагогічного супроводу в закладах загальної середньої та дошкільної освіти. Усім дітям встановлено категорії труднощів та рівні підтримки, відповідно Постанови.

Станом на 11.02.2022 року в Городенківській ТГ в інклюзивних класах навчається 37 дітей з особливими освітніми потребами. Всього функціонує 33 інклюзивних класів у 17 закладах загальної середньої освіти. 10 дітей з особливими освітніми потребами навчаються в 9 дошкільних інклюзивних групах у 8 закладах дошкільної освіти.

 

 

ВАКАНСІЯ ПСИХОЛОГА,  ВЧИТЕЛЯ-РЕАБІЛІТОЛОГА

В інклюзивно-ресурсний центр Городенківської міської ради потрібні: практичний психолог, вчитель-реабілітолог.

Якщо Ви  хочете працювати в бюджетній установі, мати стабільний дохід, 56 днів відпустки, любите дітей, готові працювати з дітьми з особливими освітніми потребами і шукаєте роботу, то ця робота саме для Вас! 

Резюме надсилайте на адресу irc.horodenka@ukr.net

Подробиці за телефоном 0960728688

Фото без опису

4 СІЧНЯ ВІДЗНАЧАЮТЬ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЗБУКИ БРАЙЛЯ
У грудні 2019 року Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення щороку 4 січня відзначати Всесвітній день азбуки Брайля.
Дуже важливо усвідомлювати, що у світі налічується близько 300 мільйонів людей, які мають проблеми із зором, а  майже 40 мільйонів із них зовсім не бачать. Унікальна азбука, яку назвали на честь її винахідника – Луї  Брайля, – для  мільйонів незрячих людей є засобом спілкування, вона відіграє визначальну роль у їхній освіті, доступі до інформації, реалізації права на свободу висловлювання поглядів і переконань.
Шрифт Брайля являє собою тактильне поєднання графічних символів за допомогою 6 точок, що дає змогу передавати букви, цифри, музичні, математичні та наукові знаки.
 

Фото без опису

28-30 грудня 2021 року фахівці КУ ІРЦ Городенківської міської ради взяли участь в серії тренінгів для директорів і фахівців інклюзивно-ресурсних центрів, у якому взяли участь близько 750 представників ІРЦ, обласних ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти, а також обласних управлінь освіти та науки.
Під час тренінгу учасники обговорили:
• забезпечення єдиного підходу до здійснення психолого-педагогічної оцінки розвитку особи в ІРЦ;
• категорії (типи) особливих освітніх потреб (труднощів);
• застосування рівнів підтримки в інклюзивних групах і класах;
• приклад заповнення оновленої форми висновку про комплексну оцінку розвитку.
Спікери звернули особливу увагу фахівців ІРЦ на роль кожного в командах психолого-педагогічного супроводу, а також на алгоритм дій у випадку, якщо дитина має висновок ПМПК про наявність особливих освітніх потреб.

В Україні стартувала інформаційна кампанія «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар'єрів». Ключове повідомлення кампанії має кілька важливих трактувань. Перший – про те, що ми, як дорослі, маємо будувати таке безбар’єрне суспільство для кожної дитини. Другий – про те, що для дітей не існує бар’єрів у спілкуванні з однолітками та прийнятті один одного

 

В Україні стартувала інформаційна кампанія «Для дітей суспільство без бар’єрів». Її мета продемонструвати, що тільки через розбудову інклюзивного та безбар’єрного суспільства можна створити належні умови для розвитку кожної дитини, а також забезпечити її включення в активне життя навчального закладу, громади та суспільства.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень