A A A K K K
для людей із порушенням зору
Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Коломийський районний сектор №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області

  
В рамках соціально – виховної роботи з метою сприяння формуванню розуміння людської гідності як найвищої цінності, підвищення рівня громадянської активності та свідомого вибору дотриманню й захисту прав людини та основоположних свобод суб’єкти пробації спільно з працівниками Коломийського районного сектору № 1 філії Державної установи «Центру пробації» в Івано-Франківській області 15.09.2021 р. відвідали Городенківську міську публічну бібліотеку ім. Леся Мартовича в Івано – Франківській області та долучились до перегляду документального кіно в кіноклубі «Правовий простір», який вже 6-ий рік діє при Городенківській міській публічній бібліотеці ім. Л Мартовича.

Учасники заходу переглянули кінострічку міжнародного фестивалю кіно про права людини DocudaysUA китайського режисера Вейджун Чен «Голосуй за мене, будь ласка!» (2009), яка демонструє, як формуються принципи демократії на прикладі дітей, що обирають старосту свого класу та разом з модератором Надією Виклюк обговорили фільм та висловлювались, що на їх думку означає демократія, чому важливо мати свободу вибору, та як на наш вибір впливають різні події і фактори та взяли участь в організованій жвавій дискусії. Модератор кіноклубу Надія Виклюк поставила запитання глядачам, наскільки важливо, щоб всі дії кожного з учасників виборчого процесу відбувалися в рамках чинного законодавства, не порушуючи закон та права людини.

На завершення зустрічі Надія Виклюк поінформувала учасників щодо Міжнаро́дного дня демократії, який за рішенням Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 2007 року відзначається 15 вересня та був встановлений з метою пропагування та дотримання принципів демократії, та поінфорсувала що демократія належить до універсальних і засадничих загальнолюдських цінностей і принципів Організації Об'єднаних Націй та учасники заходу дійшли спільної думки, що демократія – це не тільки мета, але і процес, і лише за умови повної участі та підтримки міжнародної спільноти, державних органів влади, суспільства і окремих громадян, ідеали демократії можуть дійти до кожної людини в будь-якому куточку світу.

Надія Виклюк подякувала суб’єктам пробації за участь в заході та запросила до перегляду інших кінострічок, оскільки перегляд документальних фільмів DocudaysUA, сприяють формуванню активної громадянської позиції та поваги до людської гідності та подібні заходи просвітницького характеру сприяють отриманню позитивного досвіду правослухняної поведінки.


ГОРОДЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР

Філії Державної установи «Центр пробації»

у Івано-Франківській області

 

Начальник сектору  Бутко Андрій Анатолійович, майор внутрішньої служби

Поштова адреса: вул. Шевченка, 69, м. Городенка, Івано-Франківська область, 78100

Контактні дані: тел.: 0685188831

електронна скринька:[email protected]

Графік роботи:  понеділок – четвер: 09:00 – 18:00

                п’ятниця: 09:00 – 16:45

                обідня перерва: 13:00 – 13:45

                 вихідний: субота, неділя

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

     - забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

     - надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

           - організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

      - пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

          - допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

           - особа, щодо якої складається досудова доповідь;

          - особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

     - особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

    - особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

       - звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

         - особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

    - можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

        - збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

        - збереження роботи та житла;

     - позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

       - убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

    - справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

      - зниження злочинності;

      - зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

     - позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

      -дотримання міжнародних стандартів.       

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

    Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

      Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

    Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ!

 

Городенківський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області запрошує небайдужих громадян до співробітництва у якості волонтерів пробації.

    Пробація є прогресивним підходом до реалізації покарань, що забезпечує не тільки виправлення осіб, що вчинили злочин, але і сприяє їх поверненню до суспільства і створенню можливостей до змін. Для успішної реалізації зазначених цілей надзвичайно актуальним є залучення волонтерів.

     Відповідно до Положення про організацію діяльності волонтерів пробації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 17.01.2017 № 98/5, передбачається, що діяльність волонтерів пробації здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Кримінально-виконавчим кодексом України, Законом України «Про пробацію» та нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність органів пробації.

     Основним завданням волонтерів пробації є сприяння уповноваженому органу з питань пробації у здійсненні нагляду за суб’єктами пробації та проведенні з ними соціально-виховної роботи.

     Волонтером пробації може стати будь яка особа, що досягла 18 річного віку.

Основні вимоги до кандидатів у волонтери пробації: бажання працювати та позитивний настрій, стресостійкість, добре розвинені комунікативні навички; націленість допомагати у вирішенні соціальних питань; відсутність не погашеної чи не знятої у законному порядку судимості.

     Запрошуємо до волонтерства студентів вищих навчальних закладів, членів благодійних, громадських та релігійних організацій, небайдужих громадян, які володіють певними знаннями, уміннями та навичками, що можуть допомогти у виконанні завдань соціально-виховної та профілактичної роботи з клієнтами пробації, сприяти їх працевлаштуванню, залученню до навчання та соціально-корисної роботи, наданню консультацій правопорушникам та їх сім’ям.

     Участь у волонтерській діяльності має свої переваги, які можуть вплинути на професійне самовизначення та становлення, полягають в оволодінні знаннями та навичками у сфері соціально-психологічної роботи та юридичної практики, набутті досвіду індивідуальної та групової роботи. Волонтери також розвивають власні лідерські якості, творчі здібності, мають можливість бути не тільки активними громадянами а й забезпечувати безпеку суспільства беручи участь у соціально-виховній роботі з порушником та надаючи йому допомогу при відбуванні покарання у громаді.

     Звертатись за адресою: 78100, Івано-Франківська область місто Городенка, вулиця Шевченка, 69, контактна особа – начальник сектору Андрій БУТКО.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень