A A A K K K
для людей із порушенням зору
Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Міська публічна бібліотека ім. Леся Мартовича

  

РІЗДВЯНІ ЗУСТРІЧІ В БІБЛІОТЕЦІ

Світлиця «Берегиня» міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича напередодні величного християнського свята на честь Святителя Василія Великого і старого Нового року радо відчинила двері гостям Різдвяних зустрічей. Розпочалося дійство з молитовного слова отця-декана Богдана Мороза. Вишукану авдиторію митців Слова та пісні підбадьорювали щедрі колядки у виконанні Прикмищанського вокального ансамблю «Прикмищанка», різдвяного настрою додавали іскрометні віншування, задушевна поезія та проза, яка звучала з уст як молодих авторів, так і знаних не лише на Покутті, а й за його межами. Із молодої генерації майстрів Слова яскраво презентували свої творчі надбання Мар’яна Плиткан, Наталія Дирбавка, Аліна Михайлюк, потішили новітнім своїм доробком імениті - Володимир Гросевич, Михайло Гоблик, Василь Фурик, Михайло Мицус. Молоде подружжя Михайлюків з Чернятина заворожили присутніх колядкою на слова Богдана-Ігоря Антонича. Барвисто і яскраво підкидали жар на різдвяне багаття наші краяни літературним словом в перемішку з колядою. Наостанок, очільниця бібліотеки Віра Гудзик подякувала всім учасникам за подарований святковий настрій, привітавши всіх з величними святами. Модерувала захід Марія Сорока.

 

 

«Горять свічки на серці Україні»

Знаходимось в найпрекраснішому часі, коли Різдвяна Зоря засвітила Світло Правди – народився Месія - Христос Бог!

В такі урочисті дні душа сповнюється Божою ласкою, з’єднуючись з таємничим ангельським співом: «Христос Рождається!». В ці святошні дні українці, сідаючи за святкові столи, згадують тих, кого забрали Небеса... Кожна українська родина молиться за душі померлих родичів і особливо за тих, хто загинув в жорстокій новітній війні, яка ведеться з 2014 року на Сході нашої держави.

Зібрання учасників збройної боротьби за визволення України від зайд-московитів та родичів тих, хто на протязі 8 років воював і поліг за свободу нашої держави, було приурочене виходу нового, третього доповненого видання: Книги Скорботи, Пам’яті і Шани всім вихідцям з Прикарпаття, в тому числі і наших городенківчан «Горять свічки на серці Україні».

Розпочалася година пам’яті з молитовного слова отця-декана Ігоря Левицького, модераторка заходу Марія Сорока розповіла про Героїв-краян, мережачи розповіді тужливим поетичним словом, душевну біль від втрати дорогих наших земляків висловлювали учасники зібрання: секретар міської ради Любомир Музичка, заступник директора Центру культури і мистецтв Ярослав Левкун, голова громадської організації «Городенківське районне об’єднання учасників АТО», працівник війккомату Михайло Човганюк, свої вірші, написані в окопі, читав  Михайло Перегінчук, теплу, задушевну поезію про наших захисників читала вихованка гуртка «Мистецтво слова» КЗ позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості» Софія Ничик (кер. А.Левінська), підприємиця Лілія Михайлюк та польський благодійний фонд офірували учасникам війни та дітям загиблих Героїв різдвяні смаколики, кожен з присутніх отримав в дарунок презентовану книгу з іменами всіх загиблих на війні.

 

 

ПРЕЗЕНТАЦІЙНА ІМПРЕЗА  

Авдиторію вибагливої публіки зібрала світлиця "Берегиня" в день Пресвятої Анни. Звичайний сільський вчитель історії Василь Федак презентував своє дітище - досліджену та впорядковану ним працю "Раковець. Сторінки історії", над якою усердно працював 10 літ. Воістину, це праця гідна наукової роботи з краєзнавства. Вона поміщує на своїх сторінках відомості  від найдавніших часів до 1939 року. Посібник наповнений фактографічними документами, давніми світлинами, схемами, картами, які проливають світло на прадавню історію одного із найдревніших сіл Покуття. Також в краєзнавчій розвідці поміщені матеріали про видатних постатей, цілих родоводів, народжених в с.Раковець, унікальні вірші місцевого поета Остапа Левицького. 

Про значущість цього видання говорили заступник начальника Центру культури і мистецтв Городенківської міської ради Ярослав Левкун, впорядник літературно-краєзнавчого альманаху "Ямгорів", краєзнавець Володимир Никифорук, від чети земляків з добротним виданням автора привітав голова Раковецькоїстаростинської ради Сергій Чикур, солістка Палацу культури Галина Шкреметко "   "присмачила" свято ліричними піснями. Завершила вітальну вервечку очільниця міської книгозбірні Віра Гудзик. Модерувала захід Марія Сорока.

 

 

  

 

«Миколай, Миколай ти до нас завітай»

   В дитячому відділі Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича 17 грудня відбулась квест-гра «Запалюємо зорі» до дня Святого Миколая з дітками учасників АТО м. Городенки та с.Котиківка.

   Дітки взяли активну участь у вікторині «Відгадай загадку – прикраси ялинку», переглянули лялькову виставу «Миколай, Миколай, ти до нас завітай». Розказували віршики та молитви Святому Миколаю, який щедро обдарував їх солодкими подарунками, за які щиро дякуємо громадській організації ГО «Спільними Зусиллями».

 

 

В Україні діє програма поповнення бібліотечних фондів за рахунок коштів державного бюджету, яку адмініструють Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Українським інститутом книги.

Городенківська міська публічна бібліотека ім.. Леся Мартовича долучилась до відбору книг, що були запропоновані бібліотекам України. Наша бібліотека  отримала 684 примірників книг, на суму 100 474 грн. Нові книжки – це велика радість і для бібліотечних працівників, і для користувачів.

Отримані книжкові новинки порадують абсолютно всіх читачів. Для дітей та підлітків дитячий відділ отримав багато яскравих та популярних видань: казки, пригодницькі твори, фантастичні історії, детективи та ін. Для дорослих читачів та юнацтва ми маємо твори сучасних українських авторів, зарубіжні переклади, документальні видання, ґрунтовні історичні праці, дискусійні роботи тощо.

 Оберіть собі за смаком книгу із спеціальною наліпкою червоного кольору!

Щиро дякуємо Українському інституту книги за нові книги і надіємось на подальшу співпрацю та нові книжкові подарунки.

А всіх поціновувачів і книголюбів громади запрошуємо до бібліотеки – на вас чекають нові, сучасні, цікаві книги.

 

 

Літературний екскурс «Світло нескореної душі»

Сьогодні в Городенківській міській публічній бібліотеці ім. Леся Мартовича відбувся літературний екскурс «Світло нескореної душі» до 90-річчя з дня народження Григіра Тютюнника, для учнів 5-В класу ЗОШ № 1.

Григір Тютюнник – один з найвідоміших українських письменників, прозаїк, перекладач, педагог.

Григір – літературне ім’я письменника, обране ним, щоб відрізнятися від брата Григорія Тютюнника – відомого українського прозаїка.

Тяжкі умови дитинства відіграли згодом істотну роль у виборі тем та сюжетів майбутнього письменника.

В одному із своїх інтерв’ю він чітко зазначив: «Найдорожчою темою, а отже ідеалом для мене завжди були й залишаються доброта, самовідданість і милосердя людської душі, де він змальовував чи не в кожному своєму творі.

Бібліотекарка дитячого відділу Оксана Ничик з допомогою мультимедійного обладнання ознайомила дітей з творчістю видатного українського письменника, презентувала викладку літератури «Вічна загадка любові», на якій представлені книги, автора з фонду книгозбірні.

 

«Чорнобиля гіркий полин на серце ліг, незримо й тяжко...»

У 2021 році відзначили 35-ті роковини від дня катастрофи планетарного масштабу, а 14 грудня – день, коли Україна вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

В літературно-музичній світлиці «Берегиня» міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича відбувся вечір-вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які проживають на Городенківщині «Чорнобиля гіркий полин на серце ліг, незримо й тяжко...»

З вітальним словом виступили: секретар Городенківської міської ради Любомир Музичка, в.о. голови районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Юрій Процюк, заступник начальника 13-ї ДПРЧ 5-ї ДПРЗ м. Коломия, майор служби цивільного захисту Сергій Здрілий.

Отець-декан Ігор Левицький відправив молебень за упокій душ героїв, які пішли з життя внаслідок атомної трагедії століття.

Модераторка заходу завідувачка відділу обслуговування користувачів Зоряна Захарчук за допомогою мультимедійного обладнання здійснила екскурс до подій 1986 року, коли відлік часу став далеко не мирним, а бойовим і аварійним. Тож у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто відвів біду від прийдешніх поколінь. Висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

 

Андрій Галай - наш Герой

10 грудня 1993 року в с.Вікно народився Андрій Галай.

Після закінчення Чернівецького транспортного коледжу 2013 року, пішов служити за контрактом у 80-ій окремій аеромобільній бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України.

В зоні бойових дій з травня 2014 року. Загинув 21 липня 2014 року у бою під Луганськом, прориваючи вороже кільце до аеропорту.

Сьогодні Андрію Галаю виповнилось би 28 років.

У сільській бібліотеці зроблена виставка "Андрій Галай - наш Герой", а директор Будинку культури прочитала свій власний вірш присвячений герою.

 

   

 

«Геній, який підкорив пензлем світ»

В молодіжному салоні «Едельвейс» відділу обслуговування користувачів відбулась віртуальна галерея «Геній, який підкорив пензлем світ», приурочена 415 – річниці від дня народження Рембрандта ван Рейна.

Рембрандт – законодавець золотої доби голландського живопису, один із найдорожчих художників світу.

Провідна бібліотекарка Людмила Шологон разом з учнями 10-класів ЗОШ № 1 І-ІІІ ст. віртуально помандрувала галереями провідних, світових музеїв та познайомила з найвідомішими шедеврами генія реалістичного мистецтва.

Висловлюємо вдячність за тісну співпрацю класним керівникам Ользі Струк та Оксані Никифорук.

 

9 грудня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої гідності та запобігання цьому злочину.
Ця дата була обрана у зв’язку з тим, що в цей день в 1948 році була прийнята Конвенція про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.
В Городенківській міській публічній бібліотеці ім. Леся Мартовича представлена тематична викладка літератури «Пам’яті жертв злочину геноциду», адже в українській історії було чимало прикладів нищення українства, зокрема в 30-х роках ХХ століття, коли антиукраїнська політика Сталіна привела до Голодомору 1932-33 років і жорстоких репресій.

Калейдоскоп-еконовин «Цікаве про тварин»

В дитячому відділі Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича відбувся калейдоскоп-еконовин «Цікаве про тварин» з учнями 4-В ЗОШ № 2.

Дітки переглянули мультимедійну презентацію, взяли активну участь у бліц-вікторині запитань «Чи знаєш ти?..». Ділились історіями з життя своїх улюблених домашніх тварин.

На завершення отримали поради від бібліотекарки Марії Соколюк, як допомогти пташенятам та звірятам пережити зиму.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень