A A A K K K
для людей із порушенням зору
Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Міська публічна бібліотека ім. Леся Мартовича

 

Фотовиставка: «Сумщина. Північно-східний форпост. Знайомство за 1000 км…».

Напрочуд теплою і зворушливою видалась в стінах міської книгозбірні творча зустріч городенківської громади з молодою, талановитою мисткинею з фотографії, юристом за фахом, істориком-краєзнавцем за покликанням, сумчанкою Іриною Варламовою, яка з початку війни тимчасово проживає в Городенці.

Гостя зачарувала глядацьку авдиторію глибиною знань історії своєї рідної вітцівщини – Сумського краю, його цікавих та визначних людей, древніх культових споруд – церков, монастирів, костелів…

Приємно здивувала мисткиня і своєю обізнаністю з окремими відомими місцинами, давніми спорудами, історичними постатями нашої Городенківщини, яку, за її ж словами, полюбила як другий дім.

Очільниця книгозбірні Віра Гудзик сердечно подякувала пані Ірині за цікаву розмову та її пізнавальну фотовиставку, з надією, що гостя повезе в рідний свій край частинку серця Городенківщини. Модерувала захід бібліотекар відділу краєзнавства та народознавства Оксана Михайлюк.

До слова, виставка її фоторобіт, наразі, діє в світлиці «Берегиня»  міської бібліотеки за адресою: м.Городенка, вул.Богуна,3.  Тож, радо запрошуємо Вас на знайомство з козацькою, унікальною та захоплюючою Сумщиною.

 

 ​​​​​​

 

 

Вітаємо з Днем Української Державності!!!

Городенківська міська публічна бібліотека запрошує переглянути відео-мандрівку століттями «З Україною в серці».

 

ВІДЕО ДО ДНЯ УКРАЇЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ на You Tube на сторінці «Городенківська міська публічна бібліотека»

 

 

    В черговий раз дитячий театр «Лялька і книга», що діє при Городенківській міській публічній бібліотеці імені Леся Мартовича, відчинив двері для малят. Цього дня на суд маленького читача представили виставу за українською народною казкою «Коза-Дереза».

 

 

   Теплі, пречудові враження залишила по собі корінна Кримчанка, згодом харків’явна, а зараз франківчанка, лауреатка міжнародно-літературного конкурсу «Коронація слова-2021» Людмила Леонідівна Охріменко. Відкритість душі, глибина почуттів, патріотичне налаштування розчулили чисельну авдиторію міської книгозбірні Городенківської громади.

   Зустріч розпочалася з Божого благословення Отця-Декана Ігоря Левицького. Пані Людмила розповіла городенківчанам про жагу до життя, свободу, за яку сьогодні борються і вмирають найкращі сини і дочки України. Мабуть, це стало причиною її волонтерського життя. Відвідуючи з початку 2014 року і по сьогоднішній день зону бойових дій, вона багато бачила горя, страждань, а також героїзму наших захисників, волонтерського руху, що дало поштовх до написання літературних творів на воєнну тематику. Весь прибуток від книг до останку віддає родинам загиблих і пропавши безвісти, а також для потреб ЗСУ.

   Невиправна оптимістка, яка вважає, що дива трапляються там, де їх ретельно і наполегливо створюють працьовиті люди!

   Пані Людмила відповіла на ряд запитань глядацької авдиторії, запевнивши, що народ, який має величний дух, зберігає віру та національні старожитності – Непереможний!

 

    День захисту дітей – це щасливе сімейне свято, яке завжди весело відзначали в нашій громаді. Цьогоріч ми та наші діти зустрічаємо його в умовах війни. Діти – це наше майбутнє, наш сенс життя і наше щастя. Нехай вони про війни і ворожнечі дізнаються лише з книг і ніколи не побачать ці біди наяву. Нехай дітям завжди світить сонце яскраво, життя дарує приємні подарунки, а вночі на чистому небі для них сяятимуть мільйони красивих зірок.

   У День Захисту Дітей  на площі Незалежності відбулося свято «Чарівна країна дитинства», де Городенківська міська публічна бібліотека також долучилася до дійства. Наші працівники провели цікаві конкурси та розваги. А в дитячому відділі нашої книгозбірні на одному диханні відбулася лялькова вистава «Терем-Теремок». Дитячі подарунки та солодощі були щиро надані Службою у  справах дітей Городенківської міської ради.

   Вітаємо з Днем захисту дітей! Бажаємо зануритися у свято щастя, усмішок і щирої дитячої радості. Нехай ваші родини будуть міцними, єдиними, надійними і люблячими. Нехай звучить дитячий сміх, народжуються надії і здійснюються мрії! Дорогі наші дітки, будьте здорові, радісні, мрійте та любіть Україну.

 

Дитячий відділ Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича знову запросив батьків та малечу помандрувати у чарівний світ казки. Глядачі переглянули «Терем-Теремок».

12 травня 2022 р . в Городенківській міській публічній бібліотеці  ім.Л.Мартовича відбулася зустріч з учасниками клубу «Відкриті серця». Бібліотекар  Марія Соколюк провела тренінг «Вчимося керувати своїми емоціями. Знімаємо стрес». Відвідувачі отримали цінні поради та рекомендації, які сьогодні так потрібні кожному українцю.

 

 

Сьогодні маленькі глядачі знову помандрували у чарівний світ казки. Дитячий відділ Городенківської міської публічної бібліотеки показав лялькову виставу «Котик, Півник та Лисичка».

 

Городенківська міська публічна бібліотека продовжує для всіх гостей нашого краю цикл заходів з популяризації української літератури, історії та культури «Все буде Україна».

В рамках цього проєкту відбулася чергова зустріч у у світлиці «Берегиня» під назвою «Маєво Великодніх звичаїв» .

Бібліотекар відділу краєзнавства та народознавства Оксана Михайлюк розповіла гостям про особливості святкування Великодня у нашому краю, про традиції, звичаї та обряди, які супроводжують це величне свято, зокрема про танок «Сербен», який є візитівкою

с.Чортовець і занесений до світової культурної спадщини як унікальний обряд.

Яскравою окрасою зустрічі став уривок від великоднього дійства, знятий на Великдень у с. Чортовець.

 

Марія Матіос– «найбільш плідна письменниця України

Городенківська міська публічна бібліотека ім. Леся Мартовича продовжує для всіх гостей нашого краю цикл заходів з популяризації української літератури, історії та культури «Все буде Україна!».   

В рамках цього проєкту відбувся прямий етер  «Марія Матіос – «найбільш плідна письменниця України».  Бібліотекар відділу обслуговування користувачів Людмила Шологон ознайомила з творчістю сучасної української письменниці Марії Матіос, а також порекомендувала книги відомої української авторки, які знаходяться у фондах книгозбірні.

 

 

Городенківська міська публічна бібліотека ім.Леся Мартовича продовжує для всіх гостей нашого краю цикл заходів з популяризації української літератури, історії та культури «Все буде Україна!».

В рамках цього проєкту відбувся прямий етер «Коронація слова» - нова хвиля новітньої української літератури». Завідувачка відділу обслуговування користувачів Зоряна Захарчук розповіла про етапи створення Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», про відомих лауреатів цього конкурсу в номінації «Золотий письменник України» - І.Роздобудько, В.Лиса, М.Іванцову, Д.Гнатко, Д.Корній, Н.Гуменюк та ін. та презентувала їхні твори з фондів нашої книгозбірні.

 

 

Городенківська міська публічна бібліотека ім.Леся Мартовича започатковує для всіх гостей нашого краю  цикл заходів з популяризації української літератури, історії та культури  «Все буде Україна!».

Розпочинаємо цей проект  краєзнавчою лекторією «Городенківщина – серце Покуття», де Вам люб’язно розкажуть про цей мальовничий куточок, який є частиною величного Прикарпаття, повідають про визначні наші місця, відомих і славетних особистостей краю, його історію і сьогодення.

Пізнаваймо кожний найдрібніший куточок нашої неосяжної, величної і неподільної України, бо вона – Україна, цього варта!

Слава України!

Героям слава!

Городенківська_міська_публічна_бібліотека

Все_буде_Україна

 

 

 

З 28 березня по 1 квітня в Городенківській публічній бібліотеці ім.Леся Мартовича проходив Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги.

На YouTube

Городенківська міська публічна бібліотека

  1. Літературний огляд творів Василя Шкляра
  2. Година поезії "З Україною в серці"
  3. Огляд повісті Сергія Гридіна "Сапер
  4. Модна фішка сучасної літератури (3)

 

 

Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги

ЗкнигоюДоПеремоги

   В рамках Всеукраїнського тижня дитячої книги  відбулась друга зустріч  з дітьми та їх батьками, які  тимчасово проживають на території нашої ТГ, в ляльковому театрі «Лялька і книга» МПБ. Гості мали  можливість переглянути лялькову виставу на сучасний лад  «Колобок».  Дітки люблять казки, тому  з дитячою  цікавістю дивились і слухали. Дуже  переживали за колобка і щиро раділи , плескали в долоні і залишились задоволені, що нашого героя-колобочка  ніхто не з’їв.

   Після перегляду вистави, діти виявили бажання стати читачами нашої бібліотеки. Тож щиро запрошуємо  любителів книги до нашої книгозбірні!

 

 

В зв’язку з тим, що в нашій громаді прибули тимчасово переміщені сім’ї з маленькими діточками Городенківська міська публічна бібліотека дитячий відділ гостинно запросила на лялькову виставу «Пан Коцький».

Ми чудово розуміє, як важливо, щоб найменші українці мали моменти спокою і відради. Під час перегляду вистави дітки забувають про війну, і це для них неоціненно.

Раді Вас будемо бачити кожного вівторка о 15.00 год. на ПЕРЕГЛЯД ЧЕРГОВОЇ КАЗКИ, А ТАКОЖ ПРОПОНУЄМО СТАТИ ЧИТАЧАМИ НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ.

У такий спосіб доводимо і собі, і українцям, і всьому світу, що ми існуємо як нація. Що ми працюємо попри те, йде війна чи ні. Діти одразу забувають про сьогодення і поринають у чарівний світ казки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

СТРІТЕНСЬКІ ЗУСТРІЧІ

Доброю традицією в міській публічній бібліотеці ім.Л.Мартовича стало влаштовувати для своїх користувачів Стрітенські зустрічі.

Цьогоріч почесним гостем світлиці став лауреат літературно-мистецької премії ім.Леся Мартовича, покутський краєзнавець п.Володимир Бурденюк. Темою для розмови стали його краєзнавчі розвідки, які увінчалися виходом першого його дітища-книгою «Кшиштоф Стшемеський, або Городенківська хроніка (VIIст.)».

Дійство розпочали молитвою та благословенням отця-декана Тараса Іванюка та отця Ігоря Ковбасюка. Автор щиро ділився з аудиторією своїм напрацюванням, його виступи доповнювали краєзнавець п.Володимир Никифорук, очільники Центру культури та мистецтв п.Роман Осадчук та п.Ярослав Левкун, мисткині п.Людмила Вонсуль та п.Марія Давибіда. Завершила вітальну вервичку директор книгозбірні п.Віра Гудзик. Модерувала захід бібліотекар п.Оксана Михайлюк.

 

 

  

РІЗДВЯНІ ЗУСТРІЧІ В БІБЛІОТЕЦІ

Світлиця «Берегиня» міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича напередодні величного християнського свята на честь Святителя Василія Великого і старого Нового року радо відчинила двері гостям Різдвяних зустрічей. Розпочалося дійство з молитовного слова отця-декана Богдана Мороза. Вишукану авдиторію митців Слова та пісні підбадьорювали щедрі колядки у виконанні Прикмищанського вокального ансамблю «Прикмищанка», різдвяного настрою додавали іскрометні віншування, задушевна поезія та проза, яка звучала з уст як молодих авторів, так і знаних не лише на Покутті, а й за його межами. Із молодої генерації майстрів Слова яскраво презентували свої творчі надбання Мар’яна Плиткан, Наталія Дирбавка, Аліна Михайлюк, потішили новітнім своїм доробком імениті - Володимир Гросевич, Михайло Гоблик, Василь Фурик, Михайло Мицус. Молоде подружжя Михайлюків з Чернятина заворожили присутніх колядкою на слова Богдана-Ігоря Антонича. Барвисто і яскраво підкидали жар на різдвяне багаття наші краяни літературним словом в перемішку з колядою. Наостанок, очільниця бібліотеки Віра Гудзик подякувала всім учасникам за подарований святковий настрій, привітавши всіх з величними святами. Модерувала захід Марія Сорока.

 

 

«Горять свічки на серці Україні»

Знаходимось в найпрекраснішому часі, коли Різдвяна Зоря засвітила Світло Правди – народився Месія - Христос Бог!

В такі урочисті дні душа сповнюється Божою ласкою, з’єднуючись з таємничим ангельським співом: «Христос Рождається!». В ці святошні дні українці, сідаючи за святкові столи, згадують тих, кого забрали Небеса... Кожна українська родина молиться за душі померлих родичів і особливо за тих, хто загинув в жорстокій новітній війні, яка ведеться з 2014 року на Сході нашої держави.

Зібрання учасників збройної боротьби за визволення України від зайд-московитів та родичів тих, хто на протязі 8 років воював і поліг за свободу нашої держави, було приурочене виходу нового, третього доповненого видання: Книги Скорботи, Пам’яті і Шани всім вихідцям з Прикарпаття, в тому числі і наших городенківчан «Горять свічки на серці Україні».

Розпочалася година пам’яті з молитовного слова отця-декана Ігоря Левицького, модераторка заходу Марія Сорока розповіла про Героїв-краян, мережачи розповіді тужливим поетичним словом, душевну біль від втрати дорогих наших земляків висловлювали учасники зібрання: секретар міської ради Любомир Музичка, заступник директора Центру культури і мистецтв Ярослав Левкун, голова громадської організації «Городенківське районне об’єднання учасників АТО», працівник війккомату Михайло Човганюк, свої вірші, написані в окопі, читав  Михайло Перегінчук, теплу, задушевну поезію про наших захисників читала вихованка гуртка «Мистецтво слова» КЗ позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості» Софія Ничик (кер. А.Левінська), підприємиця Лілія Михайлюк та польський благодійний фонд офірували учасникам війни та дітям загиблих Героїв різдвяні смаколики, кожен з присутніх отримав в дарунок презентовану книгу з іменами всіх загиблих на війні.

 

 

ПРЕЗЕНТАЦІЙНА ІМПРЕЗА  

Авдиторію вибагливої публіки зібрала світлиця "Берегиня" в день Пресвятої Анни. Звичайний сільський вчитель історії Василь Федак презентував своє дітище - досліджену та впорядковану ним працю "Раковець. Сторінки історії", над якою усердно працював 10 літ. Воістину, це праця гідна наукової роботи з краєзнавства. Вона поміщує на своїх сторінках відомості  від найдавніших часів до 1939 року. Посібник наповнений фактографічними документами, давніми світлинами, схемами, картами, які проливають світло на прадавню історію одного із найдревніших сіл Покуття. Також в краєзнавчій розвідці поміщені матеріали про видатних постатей, цілих родоводів, народжених в с.Раковець, унікальні вірші місцевого поета Остапа Левицького. 

Про значущість цього видання говорили заступник начальника Центру культури і мистецтв Городенківської міської ради Ярослав Левкун, впорядник літературно-краєзнавчого альманаху "Ямгорів", краєзнавець Володимир Никифорук, від чети земляків з добротним виданням автора привітав голова Раковецькоїстаростинської ради Сергій Чикур, солістка Палацу культури Галина Шкреметко "   "присмачила" свято ліричними піснями. Завершила вітальну вервечку очільниця міської книгозбірні Віра Гудзик. Модерувала захід Марія Сорока.

 

 

  

 

«Миколай, Миколай ти до нас завітай»

   В дитячому відділі Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича 17 грудня відбулась квест-гра «Запалюємо зорі» до дня Святого Миколая з дітками учасників АТО м. Городенки та с.Котиківка.

   Дітки взяли активну участь у вікторині «Відгадай загадку – прикраси ялинку», переглянули лялькову виставу «Миколай, Миколай, ти до нас завітай». Розказували віршики та молитви Святому Миколаю, який щедро обдарував їх солодкими подарунками, за які щиро дякуємо громадській організації ГО «Спільними Зусиллями».

 

 

В Україні діє програма поповнення бібліотечних фондів за рахунок коштів державного бюджету, яку адмініструють Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Українським інститутом книги.

Городенківська міська публічна бібліотека ім.. Леся Мартовича долучилась до відбору книг, що були запропоновані бібліотекам України. Наша бібліотека  отримала 684 примірників книг, на суму 100 474 грн. Нові книжки – це велика радість і для бібліотечних працівників, і для користувачів.

Отримані книжкові новинки порадують абсолютно всіх читачів. Для дітей та підлітків дитячий відділ отримав багато яскравих та популярних видань: казки, пригодницькі твори, фантастичні історії, детективи та ін. Для дорослих читачів та юнацтва ми маємо твори сучасних українських авторів, зарубіжні переклади, документальні видання, ґрунтовні історичні праці, дискусійні роботи тощо.

 Оберіть собі за смаком книгу із спеціальною наліпкою червоного кольору!

Щиро дякуємо Українському інституту книги за нові книги і надіємось на подальшу співпрацю та нові книжкові подарунки.

А всіх поціновувачів і книголюбів громади запрошуємо до бібліотеки – на вас чекають нові, сучасні, цікаві книги.

 

 

Літературний екскурс «Світло нескореної душі»

Сьогодні в Городенківській міській публічній бібліотеці ім. Леся Мартовича відбувся літературний екскурс «Світло нескореної душі» до 90-річчя з дня народження Григіра Тютюнника, для учнів 5-В класу ЗОШ № 1.

Григір Тютюнник – один з найвідоміших українських письменників, прозаїк, перекладач, педагог.

Григір – літературне ім’я письменника, обране ним, щоб відрізнятися від брата Григорія Тютюнника – відомого українського прозаїка.

Тяжкі умови дитинства відіграли згодом істотну роль у виборі тем та сюжетів майбутнього письменника.

В одному із своїх інтерв’ю він чітко зазначив: «Найдорожчою темою, а отже ідеалом для мене завжди були й залишаються доброта, самовідданість і милосердя людської душі, де він змальовував чи не в кожному своєму творі.

Бібліотекарка дитячого відділу Оксана Ничик з допомогою мультимедійного обладнання ознайомила дітей з творчістю видатного українського письменника, презентувала викладку літератури «Вічна загадка любові», на якій представлені книги, автора з фонду книгозбірні.

 

«Чорнобиля гіркий полин на серце ліг, незримо й тяжко...»

У 2021 році відзначили 35-ті роковини від дня катастрофи планетарного масштабу, а 14 грудня – день, коли Україна вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

В літературно-музичній світлиці «Берегиня» міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича відбувся вечір-вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які проживають на Городенківщині «Чорнобиля гіркий полин на серце ліг, незримо й тяжко...»

З вітальним словом виступили: секретар Городенківської міської ради Любомир Музичка, в.о. голови районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Юрій Процюк, заступник начальника 13-ї ДПРЧ 5-ї ДПРЗ м. Коломия, майор служби цивільного захисту Сергій Здрілий.

Отець-декан Ігор Левицький відправив молебень за упокій душ героїв, які пішли з життя внаслідок атомної трагедії століття.

Модераторка заходу завідувачка відділу обслуговування користувачів Зоряна Захарчук за допомогою мультимедійного обладнання здійснила екскурс до подій 1986 року, коли відлік часу став далеко не мирним, а бойовим і аварійним. Тож у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто відвів біду від прийдешніх поколінь. Висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

 

Андрій Галай - наш Герой

10 грудня 1993 року в с.Вікно народився Андрій Галай.

Після закінчення Чернівецького транспортного коледжу 2013 року, пішов служити за контрактом у 80-ій окремій аеромобільній бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України.

В зоні бойових дій з травня 2014 року. Загинув 21 липня 2014 року у бою під Луганськом, прориваючи вороже кільце до аеропорту.

Сьогодні Андрію Галаю виповнилось би 28 років.

У сільській бібліотеці зроблена виставка "Андрій Галай - наш Герой", а директор Будинку культури прочитала свій власний вірш присвячений герою.

 

   

 

«Геній, який підкорив пензлем світ»

В молодіжному салоні «Едельвейс» відділу обслуговування користувачів відбулась віртуальна галерея «Геній, який підкорив пензлем світ», приурочена 415 – річниці від дня народження Рембрандта ван Рейна.

Рембрандт – законодавець золотої доби голландського живопису, один із найдорожчих художників світу.

Провідна бібліотекарка Людмила Шологон разом з учнями 10-класів ЗОШ № 1 І-ІІІ ст. віртуально помандрувала галереями провідних, світових музеїв та познайомила з найвідомішими шедеврами генія реалістичного мистецтва.

Висловлюємо вдячність за тісну співпрацю класним керівникам Ользі Струк та Оксані Никифорук.

 

9 грудня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої гідності та запобігання цьому злочину.
Ця дата була обрана у зв’язку з тим, що в цей день в 1948 році була прийнята Конвенція про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.
В Городенківській міській публічній бібліотеці ім. Леся Мартовича представлена тематична викладка літератури «Пам’яті жертв злочину геноциду», адже в українській історії було чимало прикладів нищення українства, зокрема в 30-х роках ХХ століття, коли антиукраїнська політика Сталіна привела до Голодомору 1932-33 років і жорстоких репресій.

Калейдоскоп-еконовин «Цікаве про тварин»

В дитячому відділі Городенківської міської публічної бібліотеки ім. Леся Мартовича відбувся калейдоскоп-еконовин «Цікаве про тварин» з учнями 4-В ЗОШ № 2.

Дітки переглянули мультимедійну презентацію, взяли активну участь у бліц-вікторині запитань «Чи знаєш ти?..». Ділились історіями з життя своїх улюблених домашніх тварин.

На завершення отримали поради від бібліотекарки Марії Соколюк, як допомогти пташенятам та звірятам пережити зиму.

 

Тренінг із ораторського мистецтва для мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб.

У п'ятницю, 24 червня о 17:00 у Городенківській міській публічній бібліотеці ім. Леся Мартовича відбудеться ренінг із ораторського мистецтва для мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб. Секретами успішного та ефектного виступу з усіма охочими поділиться представник ГО Інститут неформальної освіти Василь Чорнописький.

16:48 22.06.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень