A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

КЗ"Центр соціального обслуговування"

«Відкрий своє серце дитині»

З метою популяризації сімейних форм виховання дітей, формування позитивного іміджу інститутів сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 14.06.2020 року на базі Городенківської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості, проведено чергову  інформаційну акцію «Популяризація сімейних форм виховання дітей»: ДБСТ, прийомних сімей, патронатних сімей та послуги наставництва. Учасникам семінару роз’яснено інформацію щодо створення та функціонування таких сімей.

Прийомна сім'я – сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.    У разі утворення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть за плату прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов (належного стану житлового приміщення, необхідної житлової площі, належного санітарного стану, наявності необхідних меблів, побутової техніки та інших предметів тривалого вжитку, наявності умов для проживання, виховання та розвитку дитини).                                                                                                      

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування перебувають у прийомній сім'ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I-IV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.                                  

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Дитина в ДБСТ:

•зберігає статус сироти або позбавленої батьківського піклування та користується всіма відповідними пільгами;

•перебуває у ДБСТ до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I-IV рівня акредитації — до його закінчення, але не пізніше досягнення нею 23-річного віку.

Прийомні батьки і батьки-вихователі — це особи, які взяли на виховання і спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Патронат над дитиною – це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин. Патронатна сім’я - альтернатива інтернатним закладам, притулкам для дітей та допомога біологічним батькам.
З моменту передачі дитини під патронат саме патронатний вихователь несе повну відповідальність за життя, збереження та покращення здоров’я дитини. Він професійно та майстерно налагоджує стосунки з дитиною, яка розлучена зі своїми батьками, оцінює її потреби, створює сприятливі, комфортні умови для розвитку та соціально психологічної реабілітації дитини, формування чи підтримки важливих для неї родинних стосунків, а також готує дитину до повернення у свою родину, або допомагає налагодженню контактів дитини з її новою сім’єю. Тому завдання патронатних вихователів надати професійну допомогу дитині, поки біологічні батьки вирішать свої проблеми і повернуть дитину у свою сім’ю або в іншу форму влаштування.

         Наставник – це турботливий дорослий друг, який стає для дитини чи підлітка значущою людиною, яка хоче і  може присвячувати їй свій час, знання та сили.

 Основною ціллю наставництва є підготовка дитини-сироти до самостійного життя шляхом розвитку її потенціалу, впевненості у власних силах, визначення життєвих цілей, формування людських взаємовідносин, культурних, моральних, духовних цінностей.

Під час проведення семінару роздано буклети: «Прийомна сім’я», «Патронатна сім’я», «Наставництво».

         При бажанні  прийняти до своєї родини дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування звертайтесь до комунального закладу «Центр соціального обслуговування» за адресою:вул.Т.Шевченка, 77, тел: 2-15-16

 

 

Ти і твої друзі 

09 травня 2021 року  начальник відділу КЗ «Центр соціального обслуговування» Городенківської міської ради в рамках чергового дня соціальної служби провела тренінг «Ти і твої друзі » у приміщенні Городенківського районного сектору філії  Державної установи  «Центр пробації»   для осіб, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. У ході тренінгу також взяв участь волонтер «Центру пробації» Струтинський Іван Іванович та безпосередньо начальник секторуфілії  Державної установи  «Центр пробації» Бутко Андрій Анатолійович.

Під час проведення тренінгу у групі панувала позитивна психологічна атмосфера.Учасники із задоволенням виконували завдання:Яким має бути справжній друг?Ставлення до себе самого та до оточуючих.Також було запропоновано «Калейдоскоп запитань».

Життя кожної людини від самого її народження проходить серед людей. Лише у суспільстві з собі подібними вона пізнає найвищі цінності людського життя – дружбу любов. Приналежність до різних людських об`єднань і груп, починаючи від сім`ї і закінчуючи людством, визначаються особливістю її характеру, способом життя, світосприйняття. Тому,знати, як треба формувати свої відносини з іншими людьми є необхідною передумовою нашого самовизначення і щасливого життя.

«Дружба – це школа виховання людських почуттів… У дружбі ми віддаємо сили своєї душі іншій людині і від цього самі стаємо кращими»

 

 

Обстеження громадян похилого віку та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах

З метою  здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги впродовж травня 2021року начальник відділу КЗ «Центр соціального обслуговування» Городенківської міської ради Т.Клим та фахівець відділу КЗ «Центр соціального обслуговування» Городенківської міської ради І.Григорів здійснювали оцінки потреб даних категорій громадян у населених пунктах: с.Чернятин, с.Стрільче, с.Серафинці, с.Ясенів-Пільний, с.Олієво-Королівка, с.Поточище.

Обстежили громадян похилого віку які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах з батьками та особами, що їх замінюють, проводилась профілактична робота, щодо забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов проживання дітей, їх виховання, попередження насильства в сім’ї, ведення здорового способу життя.З батьками проведено  бесіди та надано ряд інформаційних консультацій, щодо відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків. Також повідомлено, що за невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності.При потребі сім’ї направляються в центр надання безкоштовної первинної правової допомоги.

У  14 населених пунктах Городенківської територіальної громади  відповідно до постанови КМУ   від 1 червня 2020 р. № 587 «Про організацію надання соціальних послуг» послуги, особам похилого віку та інвалідам надають 8 соціальних робітників відділу соціального обслуговування  КЗ «Центр соціального обслуговування». Соціальні робітники відвідують підопічних 2-3 рази  в тиждень, забезпечують їх продуктами харчування,  медикаментами,  допомагають поратись по господарству,  оплачують комунальні послуги та інше.

Зустріч учасників клубу «Відкриті серця»

18 травня 2021 року  відбулася зустріч учасників клубу «Відкриті серця». Захід організовано КЗ «Центр соціального обслуговування» у приміщенні Городенківської міської публічної бібліотеки ім.Леся Мартовича. Бібліотекар Марія Федорівна Соколюк цікаво провела розповідь про перепоховання Т.Г.Шевченка.У 2021 році виповнюється 160 років від дня перепоховання Кобзаря. Також проведено тренінг «Особливості емоцій». Учасники малювали емоції після чого аналізували їх і зробили висновок, що емоційний досвід включає в себе не тільки індивідуальні переживання, але й емоційні співпереживання, що виникають в ході спілкування, сприйняття творів мистецтва тощо.

Даний захід відбувся за участі: Людмили Доліновської, Галини Музичко, Наталії Дубковецької.  Також до даного заходу долучилисьпідприємці: Гуляк Юрій,  Роман Дідич та Оксана Марко.

 

Тренінгове заняття  «Зміна прокримінального мислення»

13 квітня 2021 року  у приміщенні сектору філії  Державної установи  «Центр пробації»   для осіб, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі відбулося чергове тренінгове заняття, щодо пробаційної програми, знань та навичок, яких можна набути за результатами проходження програми та з вимогами ст.166 КВК України. Начальник відділу КЗ «Центр соціального обслуговування» Городенківської міської ради брала участь у індивідуальному занятті «Зміна прокримінального мислення». На дану тему продемонстровано відеофільм.

Надано інформаційні та консультативні послуги. Даний захід проводився з метою соціальної адаптації засудженог до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, подолання особистісних проблем і конфліктів з оточенням.

05 травня 2021 року  начальник відділу КЗ «Центр соціального обслуговування» Городенківської міської ради в рамках чергового дня соціальної служби взяла  участь у заході, організованому Городенківським районним сектором філії  Державної установи  «Центр пробації»   для осіб, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. У ході зустрічі також взялаучастьголовний спеціаліст відділу правової допомоги «Коломийського МЦ з надання БВПД » Ходак Наталія Валеріївна.

проведено  інформаційну акцію «Популяризація сімейних форм виховання дітей»: ДБСТ, прийомних сімей, патронатних сімей та послуги наставництва. Роз’яснено інформацію щодо створення та функціонування таких сімей.

Надано інформаційні та консультативні послуги. Розповсюджено інформаційно-довідкову та соціально-рекламну продукцію.

 

ВІЛ-інфекція та СНІД: що потрібно знати

 06 квітня 2021 року  начальник відділу КЗ «Центр соціального обслуговування» Городенківської міської ради в рамках чергового дня соціальної служби взяла  участь у заході, організованому Городенківським районним сектором філії  Державної установи  «Центр пробації»   для осіб, які засуджені до покарань, не повʼязаних з позбавленням волі. У ході зустрічі проінформувала осіб, які перебувають на обліку,  що таке ВІЛ та СНІД,  наскільки розповсюджений цей вірус, шляхи передачі.

Надано інформаційні та консультативні послуги. Розповсюджено інформаційно-довідкову та соціально-рекламну продукцію.

Даний захід проводився з метою соціальної адаптації засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, подолання особистісних проблем і конфліктів з оточенням, привернення уваги молоді до здорового способу життя.

 

 

   04.02.2021 року при Городенківській міській раді  утворено у КЗ «Центр соціального обслуговування»відділ соціального обслуговування.

    Впродовж лютого 2021року начальник відділу КЗ «Центр соціального обслуговування» Городенківської міської радиТ.Клим та фахівець віддділуКЗ «Центр соціального обслуговування» Городенківської міської радиІ.Григорів обстежили громадян похилого віку які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Обстежено 27 осіб похилого віку у таких населених пунктах:м.Городенка, с.Котиківка, с.Чернятин, с.Стрільче, с.Олієво-Королівка, с.Незвисько, с.Воронів, с.Лука, с.Тишківці, с.Топорівціс.Торговиця, с.Вербівці.                                                               

   На даний час соціальні послуги особам похилого віку та інвалідам надають 7 соціальних робітників відділу соціального обслуговування КЗ «Центр соціального обслуговування» у  14 населених пунктах територіальної громади відповідно допостанови КМУвід 1 червня 2020 р. № 587 «Про організацію надання соціальних послуг».Надання базових соціальних послуг, визначених частиною шостою статті 16 Закону України “Про соціальні послуги”на територіїГороденківської  громадисоціальні робітники  відділу КЗ «Центр соціального обслуговування», надають одиноким громадянам соціальні послуги в повному обсязі та в зазначений час. Відвідують своїх підопічних 2-3 рази  в тиждень, забезпечують їх продуктами харчування,  медикаментами,  допомагають поратись по господарству,  оплачують комунальні послуги та інше .

Основна мета  відділу соціального обслуговуванняКЗ «Центр соціального обслуговування» є здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

Профілактика шкідливих звичок

 

02 березня 2021 року  начальник відділу КЗ «Центр соціального обслуговування»Городенківської міської ради в рамках чергового дня соціальної служби взяла  участь у заході, організованому Городенківським районним сектором філії  Державної установи  «Центр пробації»   для осіб, які засуджені до покарань, не повʼязаних з позбавленням волі.У ході зустрічі проінформувала осіб молодіжного віку, які перебувають на обліку, щодо послуг, які надає центр, а саме: соціальні, інформаційні, консультативніпослуги,заходи, спрямовані на формування та закріплення здорового способу життя, профілактику шкідливих звичок, соціально-небезпечних хвороб, у т.ч. ВІЛ-СНІДу, розповсюдження інформаційно-довідкової та соціально-рекламної продукції.

Також перед присутніми виступила працівник філії центру зайнятості населення, яка надала присутнім інформацію щодо стану ринку праці, соціальних послуг державної служби зайнятості також наголосила, що державна служба зайнятості має досить досвіду та можливостей, щоб допомогти громадянам цієї категорії працевлаштуватись, а в разі потреби – здобути необхідну на ринку праці робітничу професію.

Даний захід проводився з метою соціальної адаптації засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, повернення їх до право слухняного життя, створення умов для їх повноцінного фізичного і психологічного розвитку, подолання особистісних проблем і конфліктів з оточенням, привернення уваги молоді до здорового способу життя.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень