Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Безоплатна правнича допомога

Кілька питань про нові правила вручення повісток

Поліція та представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) мають право вимагати у чоловіків віком 18-60 років пред’явити військово-облікові документи разом з документами, що посвідчують особу. Самі поліцейські не вручають повісток, а лише забезпечують порядок під час вручення повістки уповноваженими представниками, зокрема ТЦК та СП.

09:29 05.06.2024

Чорнобильцю допомогли збільшити пенсію: доплатами за понаднормовий стаж

Понад 30 років Петро працював на різних підприємствах. Та вийшовши на пенсію, не отримав гідного соціального забезпечення. Чоловік не раз звертався до Пенсійного фонду, щоб йому зробили перерахунок пенсії, проте йому постійно відмовляли. Після чергової відмови він звернувся до Диканського бюро правової допомоги, що на Полтавщині. Петро — внутрішній переселенець та має статус постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи ІІ категорії. Саме цей статус, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», дає йому право на пільгове обчислення стажу роботи та доплату за понаднормовий стаж. А статус ВПО дає право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. Представляти його інтереси у суді призначили юристку Людмилу Маценко. Вона вивчила обставини і підготувала до суду позовну заяву про визнання дій Пенсійного фонду щодо відмови у перерахунку пенсії протиправними та зобов’язання вчинити дії. «Право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорії 1, 2, 3, 4 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки — 20 років, жінки — 15 років, із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75% заробітку», — коментує Людмила Маценко. Суд позовну заяву задовольнив та зобов’язав Пенсійний фонд здійснити перерахунок та виплату Петру пенсії шляхом збільшення її розміру на 1% заробітку за кожен рік роботи понад 20 років. Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 440/6793/23 (посилання в коментарях)  

13:32 01.05.2024

Права та пільги внутрішньо переміщених осіб

Внутрішньо переміщені особи користуються тими ж правами і свободами відповідно до Конституції, законів та міжнародних договорів України, як і інші громадяни України, що постійно проживають в Україні. Забороняється їх дискримінація при здійсненні ними будь-яких прав і свобод на підставі, що вони є внутрішньо переміщеними особами. Детальніше про права ВПО - в картках Залишилися питання? 0 800 213 103 Контакт-центр системи безоплатної правничої допомоги (будні з 8:00 до 18:00) Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Дізнайтеся більше про права та пільги для внутрішньо переміщених осіб на нашому сайті. Посилання в коментарі Поділіться цим дописом на своїй сторінці, щоб якомога більше людей дізналися про це!

09:58 24.04.2024

Як отримати статус члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України

Членам сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України для захисту їх прав та отримання передбачених законом пільг необхідно мати відповідний статус. Як отримати статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України? Хто належить до членів сімей загиблих, померлих Захисників чи Захисниць України? Які документи необхідно зібрати та куди їх подавати? Про це докладніше читайте на нашому сайті. Посилання в коментарі. Як отримати безоплатну правничу допомогу Контакт-центр системи безоплатної правничої допомоги (будні з 8:00 до 18:00) 0 800 213 103 Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Підпишіться зараз, щоб не пропускати наші юридичні консультації.  

16:46 05.03.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень