Засідання комунальної комісії
Кажуть, що понеділок — важкий день. Так і для комунальної комісії, він був не з легких. Адже розглядали питання, які стоять на порядку денному і потребують негайного вирішення. В більшості це стосується доріг, які перебувають в критичному стані. Однак, це далеко не одна проблема Городенківської ТГ.
Благоустрій населених пунктів — теж є не менш важливою складовою, на яку потрібно звернути увагу.
Тому члени комісії представили програму благоустрою населених пунктів Городенківської Територіальної Громади на 2021-2023 рр
У чому полягають її основні завдання?
Планування зовнішнього вигляду населених пунктів та придання їм естетично-привабливого вигляду, покращення умов проживання мешканців, покращення екологічного стану, забезпечення безпеки життєдіяльності населення.
Що для цього потрібно?
Поточне обслуговування мереж вуличного освітлення, забезпечення зимового утримання доріг, прибирання парків/скверів/площ/вулиць/кладовищ. Ліквідація всіх стихійних сміттєзвалищ, забезпечення озеленення територій, косіння газонів, утримання парків, вивезення дорожнього сміття з територій населених пунктів.
Одна із найважливіших програм, яку також розглянули — це розвиток автомобільних доріг на 2021-23 рр
Їх є чимало. Розглянемо перелік:
Капітальний ремонт асфальтного покриття місцевого значення планують провести на таких вулицях:
- вул. В.Великого в м.Городенка
(від перехрестя з вул. А.Крушельницько до перехрестя з вул.С.Бандери). Автомобільна дорога Городенка-Серафинці (2021-2022 рр)
- вул. В.Винниченка в м.Городенка (від перехрестя з вул. С.Височана до перехрестя із залізничним переїздом), а/д Городенка-Черемхів
- вул. Т.Шевченка в с.Котиківка (від перехрестя Р-24 до перехрестя з вул. В.Великого), а/д Городенка-Серафинці. Однак, спершу треба замінити водогін на вул Шевченка і вже потім приступати до роботи
- Під’їзна дорога до с.Семаківці та с.Михальче (автомобільна дорога «Семаківці-Чернелиця»)
- Під’їзна дорога до с.Стрільче та с.Городниця (а/д «Городенка-Городниця»)
- Під’їзна дорога до с.Воронів та с.Раковець (а/д «Раковець-Чортовець»)
- Під’їзна дорога до с.Семенівка (а/д «Снятин-Тязів-Раковець»)
- Під’їзна дорога до с.Торговиця та с.Топорівці (а/д Вербівці-Підвисока
- Під’їзна дорога до с.Рогиня, с.Острівець, с.Виноград та с.Прикмище (а/д Коломия-Чернятин)
- Під’їзна дорога до с.Слобідка (а/д «Сороки-Слобідка»)
Перш ніж надавати пріоритет і визначати, які дороги робити перш за все, вирішили, що навіть, якщо буде обмежене фінансування, то все одно залишиться можливість зробити хоча б щебеневий ремонт, для того, щоб ті ділянки, які зараз в критичному стані — знову почали слугувати на добробут людям. А це безпосередньо дасть змогу забезпечити мешканцям сільських населених пунктів зручне добирання до центру територіальної громади та міст обласного і районного значення; також до опорних навчальних та медичних закладів;до соціальних і культурних, туристичних об’єктів.
У проекті також передбачено ремонт «Трьох мостів» (який зараз в аварійному стані), що простягається через р. Ямгорів між селом Котиківка та м. Городенка. (Планується в 2021-2022 рр)
Капітальний ремонт асфальтного покриття дороги державного значення планують на вул. Т. Чупринки (повністю) Р-20, а. також вул. Т. Шевченка (від в’їзду до м. Городенка до перехрестя з вкл. І. Богуна). Відповідальні за виконання: Служба автомобільних доріг в Івано- Франківській області.
Щебеневе покриття планується провести на комунальних дорогах наших населених пунктів ТГ.
Джерело фінансування: міський бюджет
Термін виконання: 2021-2023 рр
Також з міського бюджету виділять кошти на капітальний ремонт для вулиць:
вул. Г. Мазепи (Городенка) 2021-2023 рр
вул. А. Крушельницького (Городенка) 2022-2023 рр
вул. Ринкова (Городенка) 2021-2023 рр
вул. Шкільна (Городенка) 2022-2023 рр
вул. П. Могили ( Котиківка) 2022-2023 рр
Для того, щоб покращити рівень безпеки дорожнього руху — будуть встановлені нові дорожні знаки, відновлять пошкоджені, а також нанесуть дорожні розмітки. Все це виконуватиме КП «Городенка-Житлосервіс» протягом 2021-2023 рр
Комісією також було вирішено повідомити газову експлуатаційну організацію та РЕМ про плани розвитку ТГ протягом трьох років. Це буде зроблено для того, щоб експлуатаційна організація могла заздалегідь внести в свою інвест програму заміну газопроводів. Адже якщо цього не буде, то при найменшій заміні — доведеться розкопувати, тим самим псувати асфальт.