Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

До уваги учасників бойових дій АТО/ООС!

Дата: 06.04.2021 11:48
Кількість переглядів: 1811

Забезпечення санаторно-курортними

путівками у 2021 році

Держава гарантує учасникам бойових дій  відповідно до  пунктів 19 і 21 частини першої статті 6,  Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі – Закон);

особам з інвалідністю внаслідок війни відповідно пунктів 10-14 частини другої статті 7 Закону;

учасникам війни відповідно до  пункту 13 статті 9 Закону;

членам сімей загиблих (померлих) таких осіб  право на безоплатне санаторно-курортне лікування згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості:

Для проходження санаторно-курортного лікування учаснику АТО потрібно не просто написати заяву до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, а й самому обрати санаторно-курортний заклад відповідного профілю захворювання та бажану дату заїзду (постанова КМУ від 31.03. 2015 року № 200).

Забезпечення санаторно-курортними путівками здійснюється шляхом укладання тристоронніх угод між санаторно-курортними закладами, учасником бойових дій та управлінням соціального захисту населення.

За бажанням учасникам бойових дій можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості наданих послуг за рахунок власних коштів чи інших джерел, не заборонених законодавством.

Отже, для проходження санаторно-курортного лікування учасник АТО повинен подати до ЦНАПу Городенківської міської ради наступний пакет документів:

1) заяву про бажання оздоровитися в певному санаторії із зазначенням бажаних дат заїзду;

2) медичну довідку форми 070/О;

3) паспорт;

4) ідентифікаційний код;

6) посвідчення учасника бойових дій;

7) довідка про безпосередню участь в АТО;

8) копія військового квитка.

За додатковою інформацією та оформленням документів звертайтеся в управління соціального захисту населення Коломийської райдержадміністрації за адресою: вул. Франка, 3, каб. № 13 тел.: 4- 63-75.

За особою, яка перебуває на обліку, але не отримала безоплатну путівку в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою на наступний рік за умови поновлення медичної довідки лікувальної установи за формою № 070/о, якщо строк дії попередньої довідки закінчився.

Особи, які були письмово повідомлені про умову поновлення такої довідки, але протягом шести місяців з дня закінчення її строку дії не виконали цієї умови, знімаються з обліку.

Поділ путівки та передача її іншій особі забороняється.

 

Заходи соціальної та професійної адаптації
учасників АТО та ООС

 

Серед низки пільг та соціальних гарантій для учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб передбачено заходи соціальної та професійної адаптації.

Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432.

Для отримання такої послуги необхідно звернутися до ЦНАПу за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання із заявою.

До заяви необхідно додати такі документи:

копія паспорта та ідентифікаційного коду;

– копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

– копія одного із документів, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Також необхідно пред’явити оригінали паспорта, ідент. коду, посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни.

Послуги з професійного навчання надаються одноразово в порядку черговості. Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями. Строк підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення становить не більше 500 годин.

Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами учасники антитерористичної операції отримують такі документи державного зразка.

 

З орієнтовним переліком санаторно-курортних закладів можна ознайомитись за посиланням https://dsvv.gov.ua/vidpovidi/sanatorno-kurortne-likuvannya.

Тобто відтепер людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода (підрозділ соцзахисту – санаторій – учасник АТО), яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.

Забезпечення осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” санаторно-курортним лікуванням регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 446 „Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ  та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей”.

Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб рядового і начальницького складу, в тому числі учасників антитерористичної операції, органів МОУ, МВС, СБУ, ДСНСУ та інші регулюється:

–  постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 446 „Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ  та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей” (зі змінами);

– інструкцією про організацію медичної реабілітації та санаторно-курортного лікування в Міністерстві внутрішніх справ України, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04.11.2003 № 1296 (зі змінами);

– інструкцією про організацію санаторно-курортного забезпечення у Службі безпеки  України,  затвердженою  наказом  Служби  безпеки  України від 26.12.2011 № 477 (зі змінами);

–  інструкцією про порядок санаторно-курортного забезпечення в МНС України, затвердженою наказом Міністерством України з надзвичайних ситуацій  та у справах захисту  населення  від  наслідків  Чорнобильської  катастрофи  від  17.07.2007 № 490 (зі змінами).

Загалом інформаційно-консультативні послуги щодо соціальних гарантій та пільг учасників АТО можливо отримати за контактами:

Центральний міжрегіональний сектор Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (представники у Хмельницькій області)м.Хмельницький, вул.Соборна, 75, каб №5 (3-й поверх), тел: 0382-650677, 0679772089, 0675400308.

 

 

 

 

 

Психологічна реабілітація учасників АТО, ООС

З моменту набуття статусу ветерана війни учасник АТО набуває право на отримання послуги з безкоштовної психологічної реабілітації.

Для отримання такої послуги необхідно  звернутися  до ЦНАПу за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання.

Бійцю запропонують заповнити заяву.

До заяви необхідно додати такі документи:

  • копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
  • копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Таким документом можуть бути:

– наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

– рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

– довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

– витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

Боєць отримає направлення на реабілітацію, в якому будуть зазначені  дата початку та дата закінчення терміну реабілітації.

Учасник АТО має  прибути до реабілітаційної установи у строк, вказаний у направленні.

Звертаємо увагу на те, що для отримання психологічної реабілітації жодних документів в медичних установах оформлювати не  потрібно.

До Вашої уваги: реабілітаційні установи, які надають послуги з психологічної реабілітації у  2021році.

  • ДП ”Клінічний санаторій “Курорт Березівські мінеральні води” Харківська область;
  • ДП “Південь-Курорт-Сервіс” санаторій “Орізонт”Одеська обл.;
  • ТОВ “Санаторій “Феофанія”, м. Київ;
  • Менський санаторій “Остреч”, Чернігівська обл.

Інформаціїно-консультативні послуги можна отримати за номером телефону:

044-281 08 31 або електронними адресами: vpr2014@ukr.net, vpr@dsvv.gov.ua.  

Контактна особа Грицунь Наталія Валеріїівна.

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень