Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо перейменнування,реорганізації закладів загальної середньої освіти на території Городенківської міської ради

Дата: 14.06.2021 10:15
Кількість переглядів: 479

Фото без опису

 

1. Найменування організатора громадського обговорення – Городенківська міська рада.

2. Мета: врахування думки жителів  громади щодо перейменування Закладів загальної середньої освіти та  реорганізації  закладів загальної середньої освіти Городенківської міської ради.

 

 

 

Запрошуємо вас долучитися до громадського обговорення проєктів

Плану реалізації стратегічних цілей розвитку освіти Городенківської міської ради на 2021-2023 роки, перспективної, оптимальної, спроможної мережі закладів загальної середньої освіти Городенківської міської ради

 на 2021-2023 роки.

 

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 78 Господарського кодексу України, пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту». До Закону України “Про повну загальну середню освіту” від 18 березня 2020 року, не вживаються терміни «І ступінь» чи «І-ІІ», «І-ІІІ ступені». Натомість Закон містить терміни “початкова школа”, “гімназія”, “ліцей”. Зокрема Стаття 32 про «Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти» говорить:

 

1. Рішення про реорганізацію, ліквідацію, пониження в ступені чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

        Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу), приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

       Рішення про утворення початкової школи як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймає (приймають) засновник (засновники) такого закладу освіти.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

        У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту, відповідного рішення засновника.

        Стаття 35. Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти:

1. Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Конституція України (ст. 143)

• Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

• Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26) «Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради». Закон України «Про освіту» набрав чинності 28 вересня 2017 року. Згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п'яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом. Таким чином установчі документи, зокрема статути закладів загальної середньої освіти, мають бути переоформлені до 28 вересня 2022 року.

 

         Станом на сьогодні на території Городенківської міської ради функціонують 30 закладів загальної середньої освіти, з них:  15 шкіл і НВК І-ІІІ ступенів, 1 школа ІІ-ІІІ ступенів, 13 шкіл і НВК  І-ІІ ступенів (в т.ч. одна гімназія відповідно до Закону), 1 школа І ступеня. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена на заробітну плату педагогічних працівників.

       Вартість утримання одного учня  в ЗЗСО Городенківській міській раді становить біля 34 100 грн. на рік.

       Кількість учнів на одного вчителя складає 6 дітей. Кількість учнів, що здобуватимуть освіту на усіх рівнях відповідно до планової мережі, складає 4590 учнів. Значна видаткова частина бюджету Городенківської  громади використовується на забезпечення надання освітніх послуг. Школи з нижчою фактичною наповнюваністю класів у порівнянні з розрахунковою є найбільш затратними комунальними установами (у перерахунку на одного учня). За критерієм спроможності освітньої мережі, у порівнянні 1-4 класи, 5-9 класи та 10-11 класи, саме в старшій школі індекс спроможності є найнижчим.        

        Розпорядник коштів (фінансовий відділ Городенківської міської ради), керуючись пунктом 28 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого КМУ від 28.02.2002 №228, встановлює, що витрати повинні бути приведені у відповідність з бюджетними асигнуваннями. Надмірні витрати на утримання ЗЗСО позбавляють можливості реінвестувати кошти громади у розвиток шкіл, які забезпечують більш високу якість освітніх послуг.

        Створення об'єднаної  громади надало жителям наших сіл широкі можливості для формування своєї унікальної та ефективної системи управління освітньою сферою, яка в кінцевому рахунку допоможе підвищити якість освітніх послуг і заощадити кошти громади.

        Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців. Дія прийнятого рішення поширюватиметься на учнів та їх батьків.

      Отже, можливими варіантами вирішення питання щодо перспективного планування спроможної освітньої мережі на території Городенківської міської ради пропонуються на розгляд та громадське обговорення за наступним планом:

 

Відповідно до вищеперерахованих Постанов та Законів провести переоформлення найменувань та реорганізацію закладів освіти, засновником яких є Городенківська міська  рада, наступним чином (проекти рішень):

-     «Про реорганізацію  СОРОКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ ГОРОДЕНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ в СОРОКІВСЬКУ ГІМНАЗІЮ ГОРОДЕНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ   з  01 вересня 2021 року;

- «Про ліквідацію РОГИНСЬКОГО НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ ГОРОДЕНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ »

-    « Про перейменування  ТОПОРІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ ГОРОДЕНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ  у ТОПОРІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ГОРОДЕНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»

 

         Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з дією постанови Кабінету Міністрів України “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”  пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: м.Городенка вул. Шевченка, 77

 

    Також, із дотриманням усіх заходів безпеки публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі Городенківської міської ради.

• конференцій, форумів, громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю за окремим планом, поданим керівниками закладів.

 

 

 

До участі в обговоренні запрошуються всі  мешканці Городенківської міської  територіальної громади.

 

3. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Івасюк Світлана Семенівна, начальник відділу освіти, контактний   тел. 2-14-48

4. Обговорення відбудуться в залі засідань Городенківської міської ради 18.06.2021р. поч. об  11. 00 год. за адресою: вул. Богуна 11 м. Городенка                                                                                              

5. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Городенківської міської ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень