A A A K K K
для людей із порушенням зору
Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

У Реєстрі декларацій з’явилася функція, яка дозволить декларантам дізнаватися відомості про свою власність, наявні в реєстрах. Вона полегшить заповнення декларації для тих, хто втратив документи про власність

Дата: 06.07.2022 16:03
Кількість переглядів: 198

   Через війну багато хто був змушений покинути свої домівки в поспіху, часто втративши документи, а часом, на жаль, і своє житло. Ми розуміємо, що в таких умовах посадовці позбавлені можливості швидко та просто отримати інформацію про власність. Тому Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запускає в Реєстрі декларацій спеціальну функцію — «Дані для декларації».

 

Функція дозволяє дізнатися інформацію про об’єкти нерухомості, об’єкти незавершеного будівництва та транспортні засоби, які належать або належали декларанту або які він успадкував, а також наявні обтяження, відомості про які наявні в реєстрах.

Як скористатися функцією?

 

Чому інформація про власність відображається за 2020 рік, а не за 2021 рік?

Інформація, вказана у “Даних для декларації”, отримана в результаті порівняння даних у вашій вже поданій декларації із даними в інших державних реєстрах. Таке порівняння здійснюється автоматизовано.. 

Оскільки строк подання декларацій за 2021 рік ще не завершився, для більшості декларантів останньою поданою декларацією, яка пройшла таке порівняння даних, є декларація за 2020 рік. Саме тому “Дані для декларації” містять відомості станом на 31.12.2020 та можуть бути неактуальними для декларації за 2021 рік (станом на 31.12.2021). 

Приклад:

Якщо у «Даних для декларації» зазначена квартира, яку ви продали у 2021 році, то її не потрібно вказувати в декларації за 2021 рік. Якщо ж ви придбали майно протягом 2021 року, то потрібно самостійно внести його до декларації. 

Лише після того, як ви перевірите інформацію на актуальність, ви можете переносити дані до декларації.

Завдяки цій функції у вас є можливість уникнути тих помилок, яких ви можливо припустилися в минулому році під час заповнення декларації.

Ми розуміємо, що під час перенесення інформації до декларації з різних документів, посадовці можуть допускати механічні помилки або губити деякі дані. Тому «Дані для декларації» – це в першу чергу крок на зустріч доброчесним публічним службовцям.

Важливо: інформація в «Даних для декларації» не є результатом перевірки вашої декларації НАЗК, а формується з інформації державних реєстрів, до яких НАЗК має доступ.

У яких випадках дані про власність можуть бути відсутні у “Даних для декларації”?

1. Якщо інформацію про вашу власність не зазначено в державних реєстрах. Наприклад, якщо майно було набуте до 2012 року.

Попри те, що інформація не оцифрована та не підтягується з реєстрів, під час повної перевірки декларації посадовця НАЗК має можливість перевірити наявність тієї чи іншої власності посадовця. Тому, якщо скориставшись функцією, ви не отримали повного витягу про вашу власність, у декларації все одно необхідно зазначати дані про все ваше майно. 

«Дані для декларації» — це допоміжна функція, а не довідка про власність.

2. Якщо ви вперше подаєте декларацію, то у НАЗК відсутня інформація про ваші активи. Тож радимо скористатися переліком інших ресурсів, де можна знайти дані.

Нагадуємо вам, що ви подаєте декларацію за 2021 рік, тому навіть, якщо ваш об’єкт нерухомості, автомобіль знищено під час бойових дій, відомості про них потрібно вказати в декларації за 2021 рік.

Докладніше про це можна прочитати в роз’ясненнях НАЗК.

Нагадуємо вам, що на час війни ви можете подавати декларації за власним бажанням.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень