Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Що потрібно знати при купівлі генератора

Дата: 30.11.2022 16:09
Кількість переглядів: 116

 

Фото без опису

   В умовах воєнного стану  в країні та у зв’язку з постійним відключенням світла, споживачів закликають потурбуватися про резервне джерело живлення.  Зараз генератор електричного струму життєво необхідний усім. Що слід узяти до уваги?

   Якщо ви таки вирішили його придбати, зверніть увагу на  нюанси  аби уникнути в подальшому проблем у користуванні генератором.

   Генераторні установки часто називають електрогенераторами. Їхнє основне завдання полягає у використанні рідкого палива для вироблення електрики. Ці пристрої є незалежними джерелами живлення, які чудово підходять скрізь, де немає можливості підключитися до мережі, або в ситуаціях, коли вона виходить з ладу. Щоб правильно вибрати генератор для будинку, необхідно проаналізувати декілька факторів:

  • тип запуску (ручний чи автоматичний, впливає на комфортність роботи);
  • кількість фаз (однофазний на 220 вольт або трифазний на 380 вольт);
  • тип споживаного палива;
  • вихідна потужність.

   Саме останній пункт у багатьох покупців викликає запитання. Якою має бути достатня для ваших завдань та умов потужність? Даний параметр може становити від декількох сотень ват до декількох десятків кіловат і дозволяє визначити кількість і тип приймачів, що підключаються до генератора.

Щоб оцінити необхідну потужність генератора, що купується для приватного будинку, наприклад, необхідно підсумувати потужність всіх пристроїв, які підключаться до нього одночасно. Однак тут необхідно зробити поправку на різницю між споживанням енергії під час роботи та запуску.

Багатьом пристроям з електродвигуном потрібно більше потужності для запуску, ніж зазначено в техпаспорті. Це максимальна потужність при пускових струмах, яка значно перевищує номінальну потужність, необхідну підтримки роботи.

   Різниця між ними може бути у 2-3, а у випадку деяких трифазних пристроїв навіть у дев'ять разів. Це слід враховувати при виборі конкретної моделі генератора, врахувавши і той факт, що генератор не може постійно працювати з повним навантаженням.

   Тому його потужність має бути більшою мінімум на 30 відсотків від сумарної потужності всіх підключених до нього пристроїв. При експлуатації генератора потрібно пам'ятати про недопущення навантажень, тобто не підключати електроприлади з сумарною потужністю, що перевищує потужність генератора.

   Яку ще необхідну інформацію ми повинні знайти на генераторі?

   Генератори електричного струму повинні відповідати вимогам нормативних документів, зокрема, Технічному регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16 грудня 2015 року № 1077 (далі – Технічний регламент).

   Генератор повинен супроводжуватися інструкціями та інформацією про будь-які особливі запобіжні заходи, яких необхідно вжити під час його складання, монтажу, обслуговування або використання. Позначення типу, номера партії чи серійного номера або іншого елемента, який дає змогу ідентифікувати продукцію,  а у разі, коли через розмір або характер продукції  нанесення відповідного позначення неможливе, – необхідна інформація зазначається на її пакуванні або в документі, що супроводжує таку продукції.

   Також, повинно зазначатися найменування виробника, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстрована торговельна марка (знак для товарів і послуг) та контактна поштова адреса на продукції, а у разі, коли зазначення відповідної інформації неможливе, – на її пакуванні чи в документі, що супроводжує таку апаратуру. В адресі повинне зазначатися одне місце, за яким можна зв’язатися з виробником. Контактні дані наводяться згідно з вимогами закону про порядок застосування мов.

   На жаль на ринку України дуже часто зустрічаються генератори сумнівної якості. Щоб уберегти себе від неякісного обладнання, ми радимо купувати генератори тільки в сертифікованих магазинах та у офіційних дистриб’юторів з обов’язковим доданням до пристроїв експлуатаційних документів, а саме технічного паспорту, гарантійного талону та розрахункового документу (квитанцію, товарний, касовий чек чи інший документ), що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу або надіслати електронний розрахунковий документ на абонентський номер чи адресу

   При покупці генератора належної якості, який не підійшов з певних причин (не задовольнив за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути використаний за призначенням), споживач має право протягом 14 днів повернути або обміняти такий товар. Варто пам’ятати, що товар не повинен використовуватись та має бути збережений його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ.

   Якщо придбаний генератор виявився неякісним, то такий пристрій не підлягає поверненню, а піддається гарантійному ремонту протягом чотирнадцяти днів або за згодою сторін в інший строк.

Вимога про проведення гарантійного ремонту пред’являється на вибір споживача продавцеві за місцем купівлі товару, виробникові або підприємству, що задовольняє ці вимоги за місцезнаходженням споживача.

   Окрім того, протягом гарантійного строку може бути виявлений істотний недолік, тобто недолік, який робить неможливим чи недопустимим використання генератора за його  цільовим призначенням, виник з вини виробника (продавця), після його усунення проявляється знову з незалежних від споживача причин і при цьому наділений хоча б однією з нижченаведених ознак:

а) він взагалі не може бути усунутий;

б) його усунення потребує понад чотирнадцять календарних днів;

в) він робить товар суттєво іншим, ніж передбачено договором.

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

 Віримо в перемогу ЗСУ та звикаймо до реалій сьогоднішніх днів!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень