Дотримання обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності в умовах воєнного стану
Національне агенство з питань запобігання корупції розробило Розяснення від 05.12.2022р. №14 щодо застусування положень ЗУ "Про запобігання корупції" стосовно дотримання обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності в умовах воєнного стану.
Що змінилося?
Тепер публічні особи (визначені у п.п. 4.1 п. 4 Роз’яснень НАЗК) можуть займатися іншою оплачуваною діяльністю за умови, що вони:
- у відпустці без збереження заробітної плати;
- у простої.
Ви можете починати працювати на іншій роботі вже з першого дня відпустки без збереження заробітної плати чи першого дня простою.
Зверніть увагу, що посадовцям у відпустці та простої дозволяється отримувати дохід лише від:
- юридичних осіб приватного права або фізичних осіб — підприємців, стосовно яких відповідні державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування протягом останнього року не здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб — підприємців (п.п. 4.4 п. 4 Роз’яснень).
Тобто, якщо ви у простої чи у відпустці за власний рахунок займати посади в органах державної влади або органах місцевого самоврядування ви не можете.
Важливо: після повернення до роботи на публічній службі протягом 15 робочих днів із дня припинення простою або закінчення відпустки посадовець має звільнитися з цієї роботи.
На кого ці зміни не поширюються?
Передбачені антикорупційним законодавством обмеження продовжують поширюватися на високопосадовців. А саме:
- державних службовців категорії «А»;
- посадових осіб місцевого самоврядування, посади яких віднесені до першої — третьої категорій;
- усіх інших осіб, визначених у п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700–VII.
Повний перелік осіб, які не підпадають під оновлені антикорупційні вимоги, можна прочитати за посиланням.
Ознайомитися з роз’ясненням можна в Базі знань НАЗК.