НАРОДНО-МИСТЕЦЬКА ПАЛІТРА
Зустрічі…Зустрічі…Зустрічі…Вони ніколи не проходять безслідно.
Саме під час них, ми пізнаємо краще світ, відкриваючи за щораз щось нове, непізнане в простих (на перший погляд) речах.
І сьогоднішня зустріч в Городенківській міській публічній бібліотеці імені Леся Мартовича – свідчення сказаного. Почесними гостями світлиці стали наші земляки, народженні в селі Городниця: член Спілки художників України, майстер народної творчості, доцент кафедри народно-прикладного мистецтва Косівського художнього інституту, чудовий, неперевершений майстер – різьбяр Йосип Приймак та його син – талановитий художник сакрального мистецтва, живопису, художньої обробки деревини – Дмитро Приймак.
Почнемо з того, що бібліотечна світлиця на час презентаційної імпрези наповнилась світлом і гармонією сприйняття: масивні ткані гобелени дружини п. Йосипа – Дарії Антонівни, сяяли світлом і принадою! Шевченко, Франко, Леся Українка – генії нашого народу, зображені на них, дивились нам в вічі, ніби нагадуючи про тривогу часу – не проспіть, не прогавте, захищайте, здобувайте!!!
Гості ділились своїми споминами минулого, яке теплим вогником зорить в душі, минулого, яке хвилює і досі, нуртує як старечі Дністрові городницькі хвилі… Неабиякого пошанівку та здобутків досяг наш талановитий земляк! Гуцульське народне мистецтво стало частинкою його життя. З 1990р. він є членом Національної спілки художників України, окрім викладацької роботи працює творчо: кривульки, очка, сонечка, листочки, квіточки і досі лягають на світле тло смерекового дерева. Тарелі, глеки, шкатулки, підсвічники, вази, бондарські роботи – це неповний перелік робіт, що вражають своєю довершеністю. Йосип Дмитрович – учасник міжнародних пленерів, конкурсів як в Україні, так і за кордоном – Польщі, Німеччині, Чехії… Багато робіт зберігаються нині в музеях і приватних колекціях Австрії, Німеччині, Канаді та США. З 2007 року обіймає посаду доцента кафедри ДПМ Косівського художнього інституту, чимало працює над підготовкою навчальних програм та навчально-методичних посібників.
Творчими шляхами Йосипа Дмитровича пішов і син Дмитро Йосипович – також викладач інституту. Наразі, він творчо працює в живописі та сакральному мистецтві, проте, добре володіє різцем та деревом, як і батько. Не зупиняє свою ходу в творчості і дружина п. Йосипа – Дарія Антонівна. Її ткацькі роботи – гобелени, просто вражаючі! Вдало підібрані кольори, орнамент і, основне, - відчуття любові до справи, яку робиш – ось критерії її виробів.
Талановите сімейство із презентацією вітали: отець–декан Ігор Левицький, сільський староста рідної Городниці Дмитро Коломийчук та співоче подружжя Дарії та Андрія Кучмеїв, від родини привітали митців племінники – Леся Камінська та Іван Приймак, добре слово про побачене виголосив краєзнавець Ярослав Левкун, представник Центру культури і мистецтв Городенківщини. Завершила плетиво вітань директорка міської книгозбірні Віра Гудзик. Презентаційну імпрезу супроводжувала ведуча Марія Сорока.