Чортовецький "Сербен" у Парижі!
Дата: 16.04.2023 11:36
Кількість переглядів: 111
У Великодню неділю у Парижі продемонстрували давній обрядовий танець Сербен, який традиційно водять на Великдень у Чортівці.
![🥚](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb6/1.5/16/1f95a.png)
![🐣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t66/1.5/16/1f423.png)
Ритуальний танець Сербен є своєідною візитівкою Чортівця та й Городенківщини загалом. Виконують його лише на Великдень та Провідну неділю тільки чоловіки.
![🥚](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb6/1.5/16/1f95a.png)
![🐣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t66/1.5/16/1f423.png)
До слова Сербен цьогоріч планують віднести до нематеріальної культурної спадщини України, адже він успішно пройшов другий етап. Міністерство культури прийняло документи і для внесення народного танцю до реєстру нематеріальної культурної спадщини України. Наразі документи розглядає експертна рада.
« повернутися