ЗБІР ДАНИХ ДЛЯ ЕНЕРГОАУДИТУ
Дата: 17.05.2023 08:32
Кількість переглядів: 79
Енергетичний аудит починається зі збору даних та обстеження паливно-енергетичних потоків.
Як це ефективно робити у своїй громаді, під час другого дня навчання енергоменеджерів дізнавались учасники проєкту «Співпраця задля впровадження систем енергоменеджменту в територіальних громадах Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської областей».
«Сьогоднішнє навчання присвячене збору даних, необхідних для проведення енергетичного аудиту. В першу чергу це є збір даних щодо об’єкту енергетичного аудиту, це, зокрема, споживання паливно-енергетичних ресурсів, технологічні процеси, які безпосередньо проводяться (якщо це якесь велике підприємство чи організація), а також перелік тієї інформації, яка буде дійсно корисною, щоб зробити різноманітні висновки щодо ефективності споживання паливно-енергетичних ресурсів на даному об’єкті», - відмічає тренер Віталій Цих, доцент кафедри енергоменеджменту і технічної діагностики ІФНТУНГ.
Майбутні спеціалісти з енергетичного аудиту – представники 9 територіальних громад з трьох областей – знайомились з основами складання паливно-енергетичних балансів та здійсненні аналізу ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів.
«Ми розібрали практичні кейси, які пов’язані з аналізом споживання паливно-енергетичних ресурсів. Задача майбутніх енергоменеджерів зрозуміти, яку саме інформацію збирати під час енергетичного аудиту, як її збирати, і як правильно на основі зібраних даних робити конкретні висновки, чи ефективно споживається енергія, чи неефективно споживається енергія. Це буде першим кроком до майбутніх робіт, які пов’язані безпосередньо з вимірюваннями на об’єкті, і подальшому аналізі та розробленні конкретних рекомендацій щодо впровадження енергоефективних заходів», - додає Віталій Цих.
Проєкт «Співпраця задля впровадження систем енергоменеджменту в територіальних громадах Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської областей» реалізовується МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» в рамках співпраці між українськими громадами та данським муніципалітетом Гульборгсунном за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.