Місячник безпеки користування газом
Городенківське УЕГГ
Івано-Франківська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України»
Проводить
МІСЯЧНИК БЕЗПЕКИ
КОРИСТУВАННЯ ГАЗОМ
Коли в квартирі запах газу, не можна: запалювати сірники, палити,
вмикати і вимикати електроприлади.
Коли в квартирі запах
газу, необхідно: відчинити вікна й кватирки, закрити крани на приладах, закрити кран на стояку газопроводу-вводу.
При користуванні газовими приладами необхідно перевіряти наявність тяги.
ДО ВІДОМА НАСЕЛЕННЯ!
Газ у нашій квартирі тепер — не дивина. Ми так звикли до цього зручного виду палива, що іноді забуваємо, яким воно може бути небезпечним, руйнівним. Основна причина нещасних випадків, які останнім часом трапляються все частіше, — нехтування правилами безпечного користування газом. Щоб не сталося лиха, вивчайте і неухильно виконуйте правила безпечного користування газом!
НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ
користуватися газовими приладами дітям дошкільного віку, особам у нетверезому стані, а також особам, що не пройшли інструктаж з безпечного користування газовими приладами.
НЕ ЗАБУВАЙТЕ:
— перед користуванням газовими приладами і в процесі їх роботи провітрювати приміщення, для чого слід тримати постійно відчиненою кватирку або фрамугу у вікні;
— перед увімкненням газових приладів, підключених до димоходів, перевірити наявність тяги;
— після закінчення користування газом закрити крани на приладах та газопроводі.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
— використовувати під спальні кімнати приміщення, де встановлено газові прилади;
—використовувати газові плити для обігріву приміщень;
— користуватися несправними газовими приладами;
— самовільно міняти і переставляти газові прилади.
НЕБЕЗПЕЧНО:
— залишати без нагляду працюючі газові прилади;
— сушити білизну над запаленими пальниками газової плити;
— сушити волосся над полум’ям газової плити;
— прив’язувати шнури до газопроводів, що порушує щільність з’єднань газопроводів і може призвести до витікання газу.
ПАМ’ЯТАЙТЕ!
За сирої та вітряної погоди тяга в димоході погіршується або створюється зворотна тяга. Особлива небезпека при цьому виникає у квартирах верхніх поверхів.
Якщо тяга погана або змінна, категорично забороняється користуватись газовими приладами.
При неповному згоранні газу утворюється окис вуглецю — отруйний газ без кольору. Коли димоходи діють нормально, то окис вуглецю разом з іншими продуктами згорання газу відводиться в атмосферу і не створює небезпеки в приміщеннях при користуванні газовими приладами.
В разі поганої або зворотної тяги продукти згорання надходять у приміщення і можуть викликати тяжке отруєння. Тому, користуючись газовими водонагрівачами та опалювальними печами, слід перевіряти наявність тяги до і після їх ввімкнення та періодично під час роботи.
При тривалій роботі газових приладів без провітрювання приміщення, при користуванні газовими приладами без наявності тяги в димовому вентиляційному каналах можна отруїтись продуктом неповного згорання — чадним газом.
ОЗНАКИ ОТРУЄННЯ чадним ГАЗОМ:
— нудота, блювання, головний біль, шум у вухах, стукіт у скронях. Можливі отруєння зі втратою свідомості, а також смертельним наслідком.
У всіх випадках отруєння чадним газом необхідно:
— вимкнути всі газові прилади;
— провітрити приміщення;
— терміново викликати екстрену медичну допомогу.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ ПРИ
КОРИСТУВАННІ ГАЗОМ!
Виявивши в приміщенні запах газу, негайно припиніть користуватись газовими приладами, закрийте всі газові крани, відчиніть усі вікна і двері для провітрювання приміщення, не запалюйте вогню, не куріть, не вмикайте і не вимикайте електроприлади, не користуйтесь електродзвінками і телефоном у цьому приміщенні. Зразу ж повідомте телефоном №104 аварійну службу газового господарства.
ГРОМАДЯНИ!
Коли ви проходите вулицями біля люків підземних комунікацій, підвалів будинків, сходами житлових та громадських будівель, не залишайтесь байдужими, якщо почуєте запах газу, помітите утворення бульбашок на калюжах. Терміново повідомте про це аварійну службу за телефоном 104.
Будьте уважні й обережні! Не нехтуйте правилами безпеки при користуванні газом. Це збереже ваше життя і майно!
З метою безперебійного і безпечного транспортування газу по діючих газопроводах, запобігання можливим аваріям і нещасним випадкам при виконанні земляних робіт поблизу діючих підземних газопроводів і споруд на них встановлено охоронну зону:
а) по обидва боки від осі підземних газопроводів високого тиску 1 категорії —10 метрів,
високого тиску 2 категорії —7 метрів, середнього тиску —
б) по обидва боки від осі підземних кабельних ліній станції катодного захисту — 2 метри;
в) навколо будівель газорегуляторних пунктів —
Усім організаціям, установам, господарствам і громадянам забороняється виконувати в охоронній зоні діючих газопроводів різного роду дії, які можуть порушити нормальну експлуатацію газопроводів або призвести до їх пошкодження.
За пошкодження підземних газопроводів і споруд на них під час будівельних, земляних або інших робіт підприємства, організації, установи, громадяни відшкодовують в установленому порядку збитки.
Також нагадуємо, що згідно Правил безпеки систем газопостачання
Розділ III, пункт 3.3
Власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.
Розділ V, пункт 6.1
Безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)).
Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань та контролю за додержанням законодавства про працю.