A A A K K K
для людей із порушенням зору
Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Дата: 24.10.2023 16:32
Кількість переглядів: 154

Фото без опису

24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом (World Polio Day), який заснований за ініціативи Міжнародної неурядової організації Rotary International з метою привернення уваги світової спільноти до проблеми захворювання на поліомієліт.

Поліомієліт – гостре інфекційне захворювання, зумовлене поліовірусом. Він вражає центральну нервову систему і може викликати параліч або навіть смерть всього за кілька годин.

Поліовірус передається від людини людині, найчастіше, фекально-оральним шляхом або, рідше, через якийсь звичайний носій інфекції (наприклад, забруднену воду або продукти харчування) і розмножується в кишківнику. В одному із 200 випадків інфікування розвивається незворотний параліч (зазвичай ніг). 5-10% з числа таких паралізованих людей помирають через параліч дихальних м'язів.

Найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти до п’яти років. Проте, захворіти на поліомієліт можуть усі невакциновані – і дорослі, й діти.

Ліків від поліомієліту не існує, але йому можна ефективно запобігти вакцинацією.

В Україні вакцинація проти поліомієліту є в переліку обовязкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити в комунальних закладах охорони здоров′я безоплатно відповідно до Календаря щеплень.

 

Схема вакцинації проти поліомієліту:

  • до першого року життя дитина повинна отримати дві дози ІПВ у 2 та 4 місяці. ІПВ – це інактивована поліомієлітна вакцина, в основі якої вбитий вірус. Вводиться вона ін’єкційно та запобігає потраплянню дикого поліовірусу до центральної нервової системи, що захищає від паралічу;

     -     у 6 місяців, 18 місяців, 6 років та в 14 років  життя дитина отримує краплі (ОПВ).   

           ОПВ – це оральна поліомієлітна вакцина, в основі якої ослаблений вірус. Краплі

           формують імунітет у кишківнику дитини, тим самим зупиняють поширення

           інфекції.

Всього шість доз вакцини формують імунітет до поліомієліту на все життя. 

 

Перевірте вакцинальний статус своєї дитини самостійно або зверніться до сімейного лікаря. Якщо ви з якихось причин пропустили щеплення або не впевнені, що отримали потрібну дозу вакцинації для дитини, — надолужте їх. Для внутрішньо переміщених людей не потрібно укладати нову декларацію з лікарем. Достатньо просто прийти до медзакладу. Вакцинацію зроблять безоплатно, а дані про щеплення одразу внесуть у єдину електронну систему охорони здоров’я. За бажанням, батьки можуть узяти довідку про зроблене щеплення. Жодних фінансових чи бюрократичних перешкод немає.

 

Поліомієліт є однією з небагатьох хвороб, які можна повністю ліквідувати, як це було з натуральною віспою. Викорінивши поліомієліт, ми принесемо користь дітям усього світу і жодній дитині не доведеться більше відчувати біль паралічу, викликаного поліомієлітом.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень