A A A K K K
для людей із порушенням зору
Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Куріння: шкода та небезпека

Дата: 08.11.2023 14:30
Кількість переглядів: 61

Нікотинова залежність – серйозна небезпека для здоровя. Знижується опірність організму курця до нових захворювань і ускладнюється перебіг вже наявних хвороб.

Продукти куріння, і в першу чергу нікотин, вражаючи нервову, серцево-судинну системи, порушуючи роботу органів дихання, травлення сприяють розвитку раку легень та інших видів раку.

Тютюновий дим містить близько чотирьох тисяч різних хімічних сполук, зокрема більше сорока канцерогенів. Спробувавши палити, людина опиняється у полоні тютюнової залежності, вибратися з якої дуже важко. У людському організмі немає жодного органа, на який згубно б не вплинуло паління. Так, 98 % раку гортані – у курців, рак легенів у більше ніж 90 % випадків спричинює паління. 15-20 % інших онкологічних захворювань також виникають через паління.

Особливо небезпечне куріння для вагітних жінок. При активному чи пасивному курінні шкідливі речовини тютюнового диму проникають через плаценту в кров плоду, отруюючи його і порушуючи нормальний розвиток. Звідси – передчасні пологи, викидні, народження мертвих дітей, різні аномалії розвитку. Куріння матері – причина гальмування фізичного і розумового розвитку новонародженої дитини.

Куріння є не лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов’язане майбутнє всього людства.

В Україні склалася негативна ситуація щодо збільшення кількості курців, тому вагомою є профілактична складова в пропаганді здорового способу життя серед населення.

Варто нагадати, що шкоду для організму завдає як куріння звичайних сигарет, так і електронних. Крім того, від курців страждають і інші люди. Значної шкоди завдає також «пасивне паління» , коли людина, що не палить, вдихає повітря, отруєне тютюновим димом. Тому необхідно кожній людині поважати своє оточення.

Не палити – стає в Україні ознакою гарного тону. Кожен, хто кине палити, може подати добрий приклад іншим, мати здорових дітей, не турбуватись, що завдає шкоди здоров’ю членам сім’ї й почувати себе краще фізично.

 Якщо Ваші найближчі люди палять – допоможіть їм здолати шкідливу звичку, переконайте, що їхнє життя – це найцінніше.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень