Всесвітній день скандинавської ходьби
18 травня проводиться Всесвітній день скандинавської ходьби.
В Україні скандинавська ходьба як вид фізичного навантаження з’явилася порівняно недавно, проте з кожним роком набуває дедалі більшого поширення й популярності.
Скандинавська ходьба - ходьба з палицями, вид фізичної активності, при якому використовуються певна методика заняття і техніка ходьби за допомогою спеціально розроблених палиць. Її також називають - північна ходьба або нордична ходьба, ще рідше фінська ходьба.
Чим корисна скандинавська ходьба? Це - поліпшення кровообігу, тренування плечового поясу, профілактика остеохондрозу, зміцнення м'язів, зменшення навантаження на хребет. Займатися скандинавською ходьбою корисно і для дихальної системи. Доведено, що легені при тренуванні вентилюються, що забезпечує профілактику респіраторних інфекцій. Така ходьба застосовується також в якості реабілітації після переломів стегон, колін, гомілки. Палиці використовуються як додаткова опора, а це найкраща стійкість і зниження навантаження на кістки, які зростаються.
Лікарі радять cкандинавську ходьбу в якості профілактики серцево-судинних хвороб, інсультів, інфарктів. За її допомогою можна профілактувати й другий етап розвитку цукрового діабету. Також рекомендують скандинавську ходьбу людям похилого віку, які мають артрози, артрити.
Скандинавська ходьба підходить абсолютно всім. Головне – обрати правильної довжини палиці.
Тож , будьте здорові! Працюйте над собою та більше рухайтеся!