Звіт про роботу КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ«ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА» ГОРОДЕНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ за 2024 рік
Звіт
про роботу КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
«ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА»
за 2024 рік.
Робота КЗ «ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА» ГОРОДЕНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ протягом року була спрямована для задоволення культурних та духовних потреб жителів громади в часі повномаштабної війни росії проти суверенної України, підтримки їх життєстійкості.
За сприянням депутатського корпусу, міського голови у громаді сформовано єдиний культурний простір, що позначається позитивно на роботі закладів культури, бібліотек, музеїв. Сьогодні у нас діють: Палац культури, міська публічна бібліотека імені Леся Мартовича, міський краєзнавчий музей «Покуття», 40 клубних закладів, 26 бібліотек-філій, 9 пунктів видачі та народний музей історії та визвольних імені Романа Шухевича у с. Тишківці (на громадських засадах).
39 колективів мають звання «Народний аматорський» та 3 колективи «Зразковий». З них: вокально-хоровий жанр – 17 «Народний аматорський» та 1 «Зразковий», хореографічний жанр – 1 «Народний аматорський» та 2 «Зразковий», драматичний жанр – 4 «Народний аматорський», музичний жанр- 17 «Народний аматорський». Всі колективи діючі і беруть участь у фестивалях, конкурсах та мистецьких заходах нашої громади, району та області.
Особлива увага працівників культури нині приділяється роботі духовно-патріотичного, творчого зростання. Війна змінила нас усіх. Сьогодні масові заходи в закладах культури проходять під мистецько-духовною акцією «Плечем до плеча» на підтримку ЗСУ. Оновлено репертуар колективів, солістів, проводяться семінари-навчання за участю працівників обласного навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Івано-Франківської області для підвищення кваліфікації керівників аматорських колективів. Оновлюється матеріальна база, проведено поточні та косметичні ремонти закладів культури.
Визнані в області стали наші духовно-мистецькі та дитячі проекти: «Дякую, солдате», «Лялька і книга».
27 травня Міністерство культури включило до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України під № 95 «Традиція виконання ритуального чоловічого танцю «Сербен» у селі Чортовець». Сьогодні триває робота по підготовці документів на визнання даного танцю, як культурна спадщина ЮНЕСКО.
19 серпня цього року в селі Семаківці було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Блаженний священномученик Миколай Чарнецький- дорога праведника за утвердження української державності та відродження УГКЦ». Організаторами виступили наші партнери Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Коломийська єпархія УГКЦ, управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА, Івано-Франківська обласна універсальна бібліотека імені Івана-Франка, Національна спілка краєзнавців України. Інформацію про конференцію розмістив сайт синоду УГКЦ.
У рамках мистецько-духовної акції «Плечем до плеча» відбулися творчі звіти в клубних закладах культури на підтримку ЗСУ. Зібрані кошти використано для придбання необхідних речей для воїнів ЗСУ у старостинських округах.
Для потреб ЗСУ Центром передано 2 автомобілі, спецобладнання, ноутбук.
Цього року сесією обласної ради визначено ряд заходів приурочених 110-річниці створення Січового стрілецтва. Комунальним закладом видано книгу «Січові стрільці і старшини Городенківщини».
За участю Архиєпископа ПЦУ Юліана проведено в Палаці культури презентацію книги «На престолі мого слова», капелана 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» Михайла Возняка. Книга подана управлінням культури ОДА на конкурс премії Андрія Шептицького та Володимира Романюка.
Знаковою подією було проведення у Палаці культури духовно-мистецького проекту «10 заповідей Божих». Автор віршів поет-пісняр Вадим Крищенко, автор музики народний артист України Остап Гавриш. Духовне дійство відтворили солісти Палацу культури – Ігор Караїм, Галина Шкреметко, Аліна Палійчук, Мар’яна Томин.
Визначною подією у культурному житті області було проведення хореографічного фестивалю приуроченого дню народження народного артиста України Івана Курилюка. До Городенки з’їхалося 29 танцювальних колективів з різних регіонів України. Свято транслювало в прямому ефірі телебачення «Галичина».
Проведено благодійний концерт духового оркестру 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» та творчий звіт аматорських колективів Палацу культури.
Сьогодні відбуваються позитивні зміни в роботі бібліотек громади.
Протягом року було проведено два районних семінари бібліотечних працівників громади :
- «Креативність – це феномен успішної бібліотеки» на прикладі роботи бібліотеки-філії села Слобідка ;
- «Краєзнавча робота бібліотеки: традиції та пошук інновацій» на прикладі роботи бібліотеки-філії села Стрільче.
А також протягом 2024 року в міській публічній бібліотеці імені Леся Мартовича було проведено ряд заходів та творчих зустрічей, а саме:
- «Стрітенські зустрічі» з мисткинею Люмилою Вонсуль
- Творча зустріч, приурочена 75-річчю краєзнавця, письменника, журналіста Василя Бабія.
- Презентаційна імпреза поета, художника, лавреата багатьох літературно-мистецьких премій, зокрема, найпрестижнішої - Національної премії імені Тараса Шевченка та ін. Анатолія Кичинського.
- Презентаційний вояж в рамках проєкту "Слідом за #Голосами" з антологією воєнних письменників "Голоси".
- Мотиваційна зустріч «Здоров’я - вічна мрія людства» з Василем Остапком.
- Презентаційна творча імпреза талановитої мисткині-вишивальниці Оксани Вовкодав.
- Зустріч з поетесою поетичної збірки «Слова, що не зібралися в букети…» з Мар’яною Плиткан.
- Презентація з кримчанкою, нині харків'янкою, письменницею, волонтеркою Людмилою Охрименко.
- Зустріч з поетом, просвітянином, педагогом, лавреатом літературних премій ім. Марка Черемшини та Марійки Підгірянки, головою Снятинського товариства "Просвіта", директором музею культури та книги в Снятині Іваном Юрійовичем Оробцем.
- Творча імпреза знаного на Покутті, та й не тільки на Покутті, художника, співака, композитора, каменяра-монументаліста Андрія Кучмея.
В цьому році МПБ стала переможцем конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти Україно», завдяки БФ – «МХП - Громаді». Проєкт називається «Бібліотечний простір нових можливостей» за підтримки Городенківської міської ради та МПХ- Громаді.
Міська бібліотека взяла участь у ярмарці Національного музею народної архітектури та побуту України в Пирогово. Завдячуючи Фонду "МХП-Громаді", філії «Перспектива» МХП-Перспектив Західний Хаб та Василю Ємчуку за організацію та можливість побувати зі своїм проєктом «Лялькова бібліотерапія» у Музеї під відкритим небом і презентувати нашу лялькову виставу.
Цьогоріч у ляльковому театрі «Лялька і книга» було проведено близько 30 вистав для дітей садочків та шкіл нашої громади.
Проведено 50 масових заходів для учнів Городенківських ліцеїв №1, №2 та для студентів Городенківського професійного ліцею.
Було створено 15 відео-презентацій до «Знаменних та ювілейних дат».
Методично-бібліографічним відділом була видрукувана продукція:
«Пробою - 100» - до 100-річчя ФК Пробою (150 примірників);
Гоблик Михайло «Село над Чорнявою» (200 примірників).
За 2024 рік надійшло до бібліотеки -1463 примірники книг на суму – 269954.36гривень з них:
Обласна бібліотека – 344 примірники на суму – 84141.57 гривень.
Подарованих книг – 1119 примірників на сумі - 185812.79 гривень.
Цікаві заходи проводили працівники міського краєзнавчого музею «Покуття».
Протягом року багато заходів проведено для внутрішньо переміщених осіб, які проживають на теренах громади. Це вечори поезії, зустрічі з цікавими людьми, пізнавальні вечори з історії рідного краю, кінопокази.
Проведено виставку художніх робіт «Стежками рідного краю» знаного на Прикарпатті художника Миколи Семеняка.
Для дітей та молоді проведено майстер класи з писанкарства, випічки домашнього тістечка, оздоблення квітами вербових гілочок, складання Великоднього кошика, приготування Куті.
У музеї відзнято відео кліп на пісню відомої прикарпатської співачки Оксани Сливки «Мамина молитва». Обласне телебачення «Галичина» відзняло програму про роботу краєзнавчого музею «Покуття».
Протягом року практично всі навчальні заклади громади привозили дітей на екскурсію до музею.
Музей став місцем проведення цікавих заходів та зустрічей молодіжної ради громади.
Цікава співпраця протягом багатьох років відбувається між Дністровським регіональним ландшафтним парком імені Сергія Дідича та музеєм. Проведено фото виставки «Життя на берегах Дністра».
Цікавим заходом було проведення святкування футбольного клубу «Пробій» приуроченого 100-річчю клубу та презентація виставки та «Гімну Пробою» у виконанні ансамблю криниця Палацу культури (керівник Галина Парфенюк) у музеї «Покуття».
Протягом року музею подаровано небайдужими людьми понад 200 експонатів.
На заробітну плату працівникам галузі культури виділено - 20252000 грн.
На енергоносії – 1813000 грн. з них:
Теплопостачання – 753750 грн.
Водопостачання та водовідведення - 14850 грн.
Електроенергія - 918400 грн.
Природній газ - 125000 грн.
Оплата інш. енерг. - 1000 грн.
На ремонти клубних закладів витрачено 180000 грн.
На передплату газети «Край» - 65520 грн.
Філія «Перспектив» придбала для будинку культури с. Рашків 4 обігрівачі на суму 37400 грн.
На ремонт будинку культури с. Городниця витрачено 15000 грн (кошти спонсорів).
Багато закладів культури провели косметичні ремонти за власні кошти.
Комунальним закладом проведено інвентаризацію культурної спадщини громади. Розпочата робота з Державним науково-реставраційним управлінням Івано-Франківської області щодо підготовки паспортів об’єктів культурної спадщини громади (до вимог нового Закону України «Про охорону культурної спадщини»).