Ювенальна пробація – що це?
Ні для кого не секрет, що неповнолітні як особлива соціальна верства, є формуючою основою майбутнього української нації. Немає чужих дітей, кожна дитина, яка потрапила в скрутне становище, потребує елементарного спілкування і уваги.
Термін «пробація» у перекладі з англійської означає «випробування» або «умовне звільнення», а у перекладі з латині – «випробувати» або «віддавати під нагляд».
Сутність пробації полягає в запровадженні певного кола обмежень та обов’язків, що накладаються судом на правопорушника з метою його соціальної реабілітації.
Ключовим моментом ювенальної пробації є те, що ресоціалізація й виправлення засуджених неповнолітніх відбувається в громаді, без ізоляції від суспільства, відриву від сім’ї, спілкування з однолітками, що запобігає завданню шкоди психоемоційному стану особи та не призводить до деформації свідомості й цінностей.
У спрямуванні заходів пробації щодо неповнолітніх робиться акцент на:
- забезпечення їх нормального фізичного і психічного розвитку;
- профілактику агресивної поведінки;
- мотивацію позитивних змін особистості;
- поліпшення соціальних стосунків.
04.11.2024 року, у Коломийському районному секторі №1, спільно із старшим інспектором ювенальної превенції Коломийського ВП ГУНП Володимиром Бабаком, психологом центру життєстійкості Євгенієм Матвієвським та соціальним менеджером БО «БФ Карітас» Іриною Дмитрук, проведено соціально-виховну роботу з неповнолітнім, з метою попередження вчинення ними повторних кримінальних правопорушень у майбутньому.
Начальником сектору пробації Романом Веригою було наголошено, що причинами правопорушень, які скоюють діти, часто є проблеми в сім’ї. Тому з такою дитиною потрібно передусім спілкуватись і допомагати їй морально, а ув’язнення часто лише погіршує ситуацію.