Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Під час акції «16 днів проти насильства» хочеться ще раз привернути увагу суспільства і кожного громадянина на необхідності об’єднатися навколо формування нульової толерантності до будь-яких проявів насильства.
Насильство – це не приватна справа, а суспільна проблема.
Домашнє насильство – це протиправні дія або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання.
Надважливо не тільки протидіяти, але й вчитися запобігати проявам насильства. Для цього насамперед треба позбавитися гендерних стереотипів, припинити толерувати насильство, яке відбувається відносно жінок, а нерідко і чоловіків у приватному і публічному житті.
ПАМЯТАЙТЕ: попросити допомоги – це не ознака слабкості чи боягузтва, адже сильний не той, хто довго страждає і терпить, а той хто приймає допомогу і робить крок до змін.
Якщо Ви особисто або Ваші знайомі потерпаєте від домашнього насильства та потребуєте допомоги – не чекайте! Звертайтеся!
Захист прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, надання їм гарантованої допомоги, притягнення кривдників до відповідальності – обов’язок держави. Байдужість до посягання на іншу людину, особливо вчинене в родинному колі, має назавжди викорінитися з нашого суспільства. Толерування цього ганебного явища – неприпустиме.
Наші воїни виборюють на полі бою право на існування нашої країни, захищаючи нашу землю від окупантів. Перед нами стоїть обов’язок розбудувати незалежну Україну, вільну від будь-яких проявів насильства.
Екстрений номер виклику поліції – 102.
Національна гаряча лінія з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству – 15-47 .
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0-800-500-335, 116-123.