Городенківська міська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Всесвітній День водно-болотних угідь

Дата: 21.01.2025 13:56
Кількість переглядів: 28

Фото без опису

Всесвітній День водно-болотних угідь (World Wetlands Day) визнаний важливим міжнародним днем Організації Об'єднаних Націй, який відзначається у всьому світі щороку 2 лютого. Цей день присвячений річниці підписання Конвенції про водно-болотні угіддя міжнародного значення (Рамсарська конвенція) 2 лютого 1971 року і націлений на підвищення обізнаності громадськості про цінності та переваги водно-болотних угідь для збереження природи та добробуту людей, сталого використання та екосистемних послуг, роль болотистих територій для пом'якшення впливу зміни клімату, а також з метою сприяння збереженню та розумному використанню водно-болотних угідь загалом.

Загальновідомо те, що займаючи близько 6- поверхні суші водно-болотні угіддя поглинають більше вуглекислого газу, ніж ліси, а вода у болотах буває чистішою, ніж в озерах, адже оновлення води саме в болотах відбувається кожні 5 років, в той час, як в озерах - в середньому впродовж 17 років. Здатність водно-болотних угідь адаптуватися до умов, що змінюються прискореними темпами матиме вирішальне значення для людського суспільства і дикої природи скрізь, де повною мірою відчувається вплив зміни клімату на життя нашої екосистеми. Тому не дивно, що весь світ звернув увагу на водно-болотні угіддя та послуги, які вони надають нам.

Крім того, водно-болотні угіддя мають особливі властивості як частина культурної спадщини людства - вони пов'язані з релігійними та космологічними віруваннями та духовними цінностями, є джерелом естетичного і художнього натхнення, містять в собі неоціненні археологічні свідчення з далекого минулого, забезпечують притулок диким тваринам і формують основу важливих місцевих традицій соціального, економічного і культурного характеру.

Кожен з нас може внести свій невеликий внесок в охорону водно-болотних угідь. Це дуже просто:

- не забруднюйте водойму, біля якої ви живете;

 - не засмічуйте берег, на якому ви відпочиваєте;

- не оріть свій город до урізу води, залишайте прибережні водоохоронні смуги;

 - висаджуйте ліс у прибережній зоні; - дотримуйтесь правил полювання та рибної ловлі;

 - вивчайте свою водойму і діліться своїми знаннями з дітьми;

- не проходьте повз порушень, повідомляйте про них в природоохоронні та правоохоронні органи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень